« на головну 24.12.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1263)
21
Листопад
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Культура
Культура
  Нетлінність за задумом – загибель за звичаєм
Нетлінність за задумом – загибель за звичаєм Вісім дерев’яних українських церков стали новими кандида­тами до списку Міжнарод­ної спадщини ЮНЕСКО. Йдеться про чотири церк­ви на Львівщині, дві – на Івано-Франківщині та дві – у Закарпатській області. Найдавні­ша – дерев’яна церква Святого Миколая в закарпатському селі Колодне, збудована 1470 року.
 
Культура
  Я, ти, він, вона – і зовсім інші
Я, ти, він, вона – і  зовсім інші У середині квітня в Києві презентували ціка­ву фотоекспозицію «Звідки приходить час» – близько 90 фотографій. Перед тим фото­виставка побувала у Празі, а ще раніше – об’їздила пів-Росії, Крим, Казахстан, При­балтику, дійшла до Канади й Куби. І повсюд­но збирала десятки, сотні відвідувачів – зацікав­лених, допитливих, вдячних. «Фокус» тут не в самих фотографіях, мистецьки вправних біль­ше чи менше: зрештою, цифрова оптика нині є скрізь і добре фотографують навіть школярі. Весь сенс – у сюжетах. Не в тому, як сфотографо­вано, а ким, де, чому...
 
Культура
  Модерн + традиція
Модерн + традиція У 2005 році кілька архітекторів – молодих, проте з великим досві­дом роботи як в Україні, так і за кордоном – створили про­ектну групу «Архімати­ка». Що вирізняє їх з-поміж інших? Мабуть, віра в себе, знання, море креати­ву, тонке від­чуття форми й стилю, патріотизм, а отже, вміння вловити слабкі сигнали ще чітко не сформульованої національ­ної ідеї. Тому двоє з «Архіматики» й поставили перед собою неординарне завдання: новій державі Україна потрібний новий архітектурний сим­вол. І цей символ буде – ПИСАНКА!
 
Культура
  Що ж це за феномен такий – покликання?
Що ж це за феномен такий – покликання? «Навряд чи є вища з насолод, ніж насолода творити», – цитує Миколу Гоголя героїня на­шої оповіді. У людей бувають різні захоплен­ня. Деякі – постійно супроводжують основ­ний фах людини, тішачи й заспокоюючи її в години дозвілля. Інші, навпаки, впевнено «перетягують» до себе і стають для твор­чої людини головним сенсом існування, віч­ною школою майстерності, висуваються на перший план її інтересів та діяль­ності, змушують лишити на узбіччі ще недавно звичні заняття. Відома журналістка й мистецтвознавець Тетяна Федорова все життя майструє ляльки. Ми з вами читали й чули, звісно, про Галерею колекційної авторської ляльки «Парсуна» у Києві. Але ляльковий світ Федорової – принципово інший.
 
Культура
  Ірреальний світ Фандикова
Ірреальний світ Фандикова ...Отже, повертаємося до справді прецікавої експозиції робіт харківсь­кого художника Олександра Фанди­кова, яку було презентовано під час березневої арт-акції «Любов, комсо­мол і весна» в Українському домі.
 
Культура
  Сміх, та й годі...
Сміх, та й годі... 1 квітня – найнесерйозніше свято. Воно знане в усьому світі, однак не позначене в жодному календарі. День сміху, День дурнів, День розігра­шів... Усі називають цей день по-різному, та від цього суть його не змі­нюється. Про походження свята існує чимало легенд і версій, але, навіть не знаючи точно його історії, люди цього дня веселяться й жартують, а саме свято стало одним із найулюбленіших. Жарти, розіграші рідних, друзів і колег, сміх та посмішки – головні першоквітневі «атрибути». Про те, як ставиться до некалендарного свята український бомонд та як розігрували їх самих, ми дізнавалися з перших вуст.
 
Культура
  Життя гріховне і святе
Життя гріховне і святе Венеціанський бієнале – одна з найславетніших арт-акцій у світі. У червні Україна презен­туватиме тут проект Post VS Proto-Renessans. Назва чітко вказує на його художню ідею: «змагання», або між «прото» і «пост». Річ у тім, що в основі проекту, на який наша держа­ва виділяє близько 2 млн гри­вень, – фрагменти відомого тво­ру «Гентський олтар», створе­ного фламандськими художни­ками, братами Яном та Хубер­том ван Ейками. Тож певний реверс таки простежується.
 
Культура
  Буйство оголеної свободи
Буйство оголеної свободи Ви лишень подивіться, який «шкандаль» (помножений на два) вибухнув цьогоріч у нашому суспільстві буквально під прапором святкування Шевченківських днів! Приміром, бійка у прямому ефірі Є. Кисельова на українському ТБ ми­моволі стала для народу важливішою темою для розмов, ніж увесь «Кобзар». Сам ведучий, Євген Кисельов, такий собі Дантес на українській землі, мабуть, нюхом досвід­ченого піарщика відчувши, що від місцевих полі­тичних телешоу давненько відгонить зовсім уже недорогим милом – але телеглядач усе ж підсів на них, бо розважитися більше нічим, – робить темою сво­єї «великої політи­ки»... Тараса Шев­ченка.
 
Культура
  Володимир Івасюк. Пам’ять жива
Володимир  Івасюк.  Пам’ять жива 24 квітня 1979 року Володимира Івасюка викликали з дому телефонним дзвінком. Він пішов і більше не повернувся. Його тіло випадково знайшли у Брюховицько­му лісі під Львовом...
 
Культура
  А що ви подарували своїм «половинкам»
А що ви подарували своїм «половинкам» Ви помітили, як із першими весняни­ми днями зовсім по-іншому, яскраві­ше засвітило сонце? І дні стали по­мітно довшими, а обличчя на вули­цях – привітнішими і радіснішими… І дарма, що морози поки що не відпус­кають. У повітрі запахло весною. А весна у нас, особливо у жіночої полови­ни, асоціюється зі святом 8 Березня. Хоча заради справедливості слід ска­зати, що не всі вважають цей день святом. Та хай там як, а ми сьогодні розповімо про те, чого чекають до 8 Березня жінки і на що розщедрю­ються наші чоловіки. Про це ми роз­питали у них особисто.
 

Сторінки: « 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 »

УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання