« на головну 24.12.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1263)
21
Листопад
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Культура
Культура
  Правнуки погані
Правнуки погані Про цю скандальну ситуацію на­вперейми повідомляють ЗМІ: ось-ось може загинути неоціненний пам’ятник нашої культурної спадщини – музей-квартира Бори­са Романовича Гмирі, геніального українського оперного й камерного співака, потужного баса, що усла­вив нашу батьківщину. Річ у тім, що хранителька музею-квартири, президент Фонду Бориса Гмирі Ганна Принц (небога його дружини) видала «Щоден­ники» співака. Як повідомила мені Ганна Василівна, це фо­ліант на 900 сторінок, який склався з восьми щоденникових зошитів, де були сторінки як рукописні, так і друковані. Упорядниця додала ще близько 400 сторінок розшифровок та коментарів. Таким чином світ побачила непересічна документально-наукова праця.
 
Культура
  Справжнє золото
Справжнє золото – Станція «Золоті ворота»! Пе­рехід на станцію «Театральна»! І все, поїхали далі. Хто вийшов, хто лишився в поїзді метро. Всі заклопотані, всі поспішають. А ось ми із вами вийдемо й не поспі­шатимемо. Річ у тім, що турис­тичне видання Bootsnall недавно склало список найкрасивіших у світі станцій метрополітену: всього 15. І серед них – київські «Золоті ворота», котрі посіли почесне 11-те місце.
 
Культура
  Літера й дух часу
Літера й дух часу Нинішня доба така заполітизована, що в орбіту політичного дискурсу автоматич­но втягуються категорії й поняття вза­галі трансцендентні, з принципово інших «систем». Що вдієш: усі нині прагнуть грошей, влади, майна, а засоби в таких ви­падках здебільшого виправдовуються ме­тою. Спадає на думку, що й з’їзд Націо­нальної Спілки письменників України, який, що цікаво, відбувся в два етапи – в жовтні та листопаді ц. р., не випадково удостоївся пильної уваги засобів масової ін­формації. Знову – політика! При всьому тому, що інтерес «маси», яка потребує ін­формації, тобто суспільний інтерес, до ме­тушні в доволі клановому, фактично закри­тому письменницькому «клубі» традицій­но і в цілому не такий уже й великий. Адже для читача найцікавішою є сама літерату­ра – власне, те, що може пред’явити своєму народові його речник.
 
Культура
  Ірокез Радянського союзу
Ірокез Радянського союзу За підсумками ІІІ Міжнарод­ного кінофестивалю, що від­бувся у цьогорічному вересні в Києві, головний приз – ста­туетка «Золоті крила» – діс­тався фільму Михайла Іл­лєнка «Тойхтопройшовкрізь­вогонь» (Firecrosser). У день презентації режисер з’явився в оточенні своїх акторів, одягнених в індіанські націо­нальні костюми.
 
Культура
  Дозвольте вас... налякати!
Дозвольте вас... налякати! Брати Олександр та В’ячеслав Альошечкіни – водночас і сценаристи, й оператори, і режисери, які ще 2004 року відзняли короткометражку жахів «Говерла» і, здається, далеко не вчора оцінили переваги 3D-технології. Нині вони збираються піднести глядачам черговий кіно­сюрприз, і таки – тривимірний. Адже, як відомо, в Карпатах непода­лік Воловця в серпні було розпочато зйомки фільму «Синевир».
 
Культура
  «Поза сумнівом, я режисер талановитий»
«Поза сумнівом, я режисер талановитий» Так сказав Єжи Гофман після демон­страції свого нового фільму в Лондоні. А 22–30 жовтня в Києві проходив 41-й Міжнародний кінофестиваль «Моло­дість». До конкурсної програми було включено близько 50 стрічок, а для позаконкурсної запланували понад 140 фільмів. Однак, попри назву й фактичне завдання заходу, головним гостем фестивалю став широкові­домий польський режисер Єжи Гофман, який власне й розпочав роботу форуму своєю новою картиною в 3D «Варшавська битва. 1920».
 
Культура
  Побачити реальність по-новому
Побачити реальність по-новому Цього року Нобелівську премію з літератури одер­жав 80-річний шведський поет Томас (Тумас) Транстрьомер, автор 12 книжок віршів і прози. Це стало приводом для журналістів, перекладачів його поезій та й просто освічених людей помірку­вати не лише на теми «шведський?», «поет?», а й узагалі – про долю поезії у сучасному світі.
 
Культура
  Зірка й труди Миколи Мащенка
Зірка й труди Миколи Мащенка Як ми вже писали, серед номінантів на здобуття Державної премії Украї­ни ім. Олександра Довженка у 2011 році – два видатних українських кіноре­жисери, наші сучасники. Один із них – лауреат Національної премії Украї­ни ім. Тараса Шевченка, академік Національної академії мистецтв Укра­їни, письменник, народний артист України Микола Мащенко.
 
Культура
  «Злочинність зменшувалася наполовину»
«Злочинність зменшувалася наполовину» Як відомо, Президент України Віктор Янукович підписав Указ «Про присудження Державної премії України ім. Олександра Довженка у 2011 році». Отож премією нагороджено кінорежисера, заслуженого діяча мистецтв України Григорія Кохана та кінорежисера, лауреата Національної пре­мії України ім. Тараса Шевченка, академіка Національної академії мис­тецтв України, народного артиста України Миколу Мащенка.
 
Культура
  «Будеш, батьку, панувати...»
«Будеш, батьку, панувати...» У вересні, урожайному на ювілейні та й просто урочисті дати, ми згадували славного батька сучас­ної української літератури Іва­на Петровича Котляревського. Його твори, мов золоті злитки, наві­ки зберігатимуться в скарбниці національної культури. Хоч трохи зна­ючи життєпис і творчий доробок Івана Котляревського, справді, важко почати з чогось «першого», перелічуючи його невмирущі заслуги перед рідним народом. Зрештою, мабуть, найголовніше те, що він стояв біля витоків українського духовного відродження, піднявши українську народ­ну мову до значення літературної.
 

Сторінки: « 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 »

УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання