« на головну 23.02.2025
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1267)
23
Січень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Культура
Культура
  «Злочинність зменшувалася наполовину»
«Злочинність зменшувалася наполовину» Як відомо, Президент України Віктор Янукович підписав Указ «Про присудження Державної премії України ім. Олександра Довженка у 2011 році». Отож премією нагороджено кінорежисера, заслуженого діяча мистецтв України Григорія Кохана та кінорежисера, лауреата Національної пре­мії України ім. Тараса Шевченка, академіка Національної академії мис­тецтв України, народного артиста України Миколу Мащенка.
 
Культура
  «Будеш, батьку, панувати...»
«Будеш, батьку, панувати...» У вересні, урожайному на ювілейні та й просто урочисті дати, ми згадували славного батька сучас­ної української літератури Іва­на Петровича Котляревського. Його твори, мов золоті злитки, наві­ки зберігатимуться в скарбниці національної культури. Хоч трохи зна­ючи життєпис і творчий доробок Івана Котляревського, справді, важко почати з чогось «першого», перелічуючи його невмирущі заслуги перед рідним народом. Зрештою, мабуть, найголовніше те, що він стояв біля витоків українського духовного відродження, піднявши українську народ­ну мову до значення літературної.
 
Культура
  Свій погляд і подих
Свій погляд і подих 2–4 вересня у Чернівцях відбувся Другий міжнародний поетичний фести­валь Meridian Czernowitz. Торік, звітуючи про перебіг цього поетичного свята (акцентованого на творчість єврейського німецькомовного поета Пауля Целана, який народився й жив у Чернівцях), газета «День» писа­ла: «Біля входу до Чернівецького художнього музею, що на площі Головній, звідкіля бере початок одна з найбільш принадних для туристів пі­шохідна вулиця Ольги Кобилянської, читаємо: «Чернівці – на півдорозі між Києвом і Бухарестом, Кримом і Одесою – були таємною столицею Європи, де тротуари підмітали букетами троянд, а книгарень було більше, ніж пекарень».
 
Культура
  Люби те, чим займаєшся
Люби те, чим займаєшся Уперше про Миколу Помогалова та його ди­вовижний еко- й зоопарк «Лукомор’я», що в Севастополі, я почула в одній із радіопере­дач. І почала шукати матеріали про цю лю­дину. Хоча ні, спочатку була розповідь Ольги Іванової (передача «Сам собі») про ослячу ферму в селі Залісному неподалік Севастопо­ля. Поки тварини видавали кумедні звуки, учасники передачі – працівники ферми, у тому числі юнаки й дівчата, навперейми розхвалювали віслюків за їхній розум та «ін­телігентну» поведінку. Але причому тут Микола Помогалов? Тож усе по порядку.
 
Культура
  По одежі стрічають, по уму випроводжають...
По одежі стрічають,  по уму випроводжають... Продовжую обіцяну тему етикету (початок див. у №31), знову-таки ґрунту­ючись на величезному досвіді та широких знаннях Галини Олексіївни Нау­менко, радника з протоколу вищого радянського керівництва, а нині – МЗС України. Вона – практично єдина жінка на теренах СНД, котра володіє цим високим мистецтвом, затребуваним передусім у дипломатичній сфері.
 
Культура
  Богдан Ступка – назавжди!
Богдан Ступка – назавжди! 27 серпня відзначає своє 70-річчя Бог­дан Сильвестрович Ступка – народ­ний артист України, народний ар­тист СРСР, лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка, лау­реат Державної премії та Міжна­родної премії ім. К. Станіславського, лауреат Всеукраїнської програми «Лідери регіонів», академік Академії мистецтв України, художній керів­ник Національного академічного дра­матичного театру ім. І. Франка.
 
Культура
  Увесь цей джаз...
Увесь цей джаз... 110 років тому народився і 40 ро­ків тому помер Луї Деніел Армстронг (сце­нічне прізвисько Сач­мо), який назавжди ввійшов до історії му­зики як король джазу.
 
Культура
  Іван Дзюба – сумління нації
Іван Дзюба – сумління нації Наприкінці липня всесвітньо відомому ака­демікові Івану Дзюбі виповнилося 80. На тлі десятків гучних ювілейних урочистостей із презентаціями, концертами, одами та ма­дригалами цей ювілей цілком заслужив на ще більший розмах і пієтет. Але ні! Як пише Віра Холмогорова, скромне святкування під склепінням Києво-Могилянської академії Іван Ми­хайлович «категорично просив не називати ювілеєм, лише – «анти-ювілеєм».
 
Культура
  Манери роблять людину
Манери роблять людину Саме такий вислів прикрашає фрон­тон Оксфордського університету. Із погляду людини з гарними мане­рами, чимало наших співвітчизни­ків, навіть високопоставлених, пово­дяться, немов печерні люди, бо не лише не мають поняття й уявлен­ня, що то за манери, а й відверто уникають відповідного навчання. Більше того, гадають, що правила етикету обмежують та пригнічу­ють вільний самовияв, ускладню­ють спілкування. Але без правил не­має нормального життя. І при­стойність – це теж правило, тим більше, що саме етикет надає мож­ливість вільно поводитись, уникаю­чи незручностей, а то й ганьби.
 
Культура
  Гордість і біль столиці
Гордість і біль столиці Існує легенда про те, що на міс­ці Дніпра колись було море. Після того, як св. Андрій, прий­шовши до Києва, встановив на горі, де нині височить Анд­ріївська церква, хрест, – усе море спало вниз. Але деяка його частина залишилася і схова­лася під Андріївською горою. Коли згодом тут побудува­ли церкву, то під престолом відкрилася криниця. В Анд­ріївській церкві немає дзвонів, бо, за легендою, за першого ж удару вода «про­кинеться» і затопить не лише Київ, а й усе Лівобере­жжя.
 

Сторінки: « 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 »

УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

13.02.2025 18:40

13.02.2025 18:28

13.02.2025 18:27

29.12.2024 22:05

26.12.2024 18:21

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання