« на головну 06.12.2021
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1133)
25
Листопад
 
Інтерв’ю
 
ЖОЛТ ДУДАШ: «ПРИЙНЯТТЯ ЗАКОНІВ ПРО БЗР ТА ІНСПЕКЦІЮ ПРАЦІ, ЩО ВІДПОВІДАЮТЬ СТАНДАРТАМ МОП І ЄС, Є КІНЦЕВОЮ МЕТОЮ ПРОЄКТУ»

ЖОЛТ ДУДАШ: «ПРИЙНЯТТЯ ЗАКОНІВ ПРО БЗР ТА ІНСПЕКЦІЮ ПРАЦІ, ЩО ВІДПОВІДАЮТЬ СТАНДАРТАМ МОП І ЄС, Є КІНЦЕВОЮ МЕТОЮ ПРОЄКТУ»


РУБРИКИ


Передплата

Статті Культура
Культура
  Роби, що належить, і нехай буде, що буде
Роби, що належить, і нехай буде, що буде Це було улюблене прислів’я Володимира Галактіонови­ча Короленка. Він сповіду­вав його все життя, ніколи не боявся та не прорахову­вав наслідків. 27 липня ц. р. випо­внилося 160 років із дня народження великого письменника й публіцис­та. Трохи дивно, що Україна якось інертно-традиційно оминає цю не­пересічну особистість – і, не виклю­чено, саме тому, що надто вже вона неординарна, надто яскрава, надто «самостійна» й нетрадиційна в на­шому специфічному розумінні.
 
Культура
  Диво тайського слона
Диво тайського слона Після дельфінів слони вважа­ються найрозумнішими тва­ринами на землі. Тобто, звіс­но, можна говорити про рі­вень IQ у мавп, коней, собак, але з цими тваринами людині розби­ратися якось ніби психологічно лег­ше. Що ж до слона, то принаймні для європейця він лишається таємничим гігантом. З іншого боку, розум, коли він таки є, в гіганта не відбереш: од­разу спадає на думку зворушлива іс­торія Лоллі з однойменного оповіда­ння Олександра Купріна. До речі, циркові дресирувальники стверджу­ють, що ображати слона не варто – й зовсім не через його великі розміри, а виключно з урахуванням наявнос­ті розуму й довгої пам’яті.
 
Культура
  Суворий, побожний... романтик і мрійник
Суворий, побожний... романтик і мрійник Цього травня минуло 165 років з дня народження в російській глибинці сина священика Ві­ктора Михайловича Васнецова. При згадуванні цього імені хто з нас по-доброму не всміхнеться: «Три богатирі», «Альонушка», «Іван-царевич і сірий вовк», «Снігуронька» – будь-яка культурна людина чудово пам’ятає ці картини й безпомилково називає їхнього автора. Але для нас Васнецов, мабуть, передусім цікавий як автор грандіозних розписів Воло­димирського собору в Києві, де працю­вав у 1885–1896 роках і виявив найвищу професійну художню майстерність.
 
Культура
  Так надиктовує натхнення...
Так надиктовує натхнення... Відомо, що килими бувають різ­ні – ручної роботи, машинного плетіння, вовняні, штучні тощо. Але щоб такий!..
 
Культура
  Шлях до Бога – тернистий і вічний
Шлях до Бога – тернистий і вічний Однією з головних пам’яток будь-якого села є церква. І, як правило, кожна така спо­руда має свою історію, поза сумнівом, тісно пов’язану з історією населеного пункту, де розта­шована. Адже раніше саме храм був центром сільського життя, довкола якого оберталися всі найголовніші події. Впродовж свого життя кожна людина не раз бувала у церкві: там її хрестили, коли вона з’являлася на світ, там була повінчана, звідси ж проводжали до іншого світу, коли її земний шлях добігав свого кінця...
 
Культура
  Невипадкова зірка
Невипадкова зірка Зазвичай педагоги у відповід­них вишах, досвідчені журна­лісти у поважних редакціях стримують тих, хто пише про митця: мовляв, уникай вищих ступенів порівняння, типу геніаль­ний, неперевершений, унікальний тощо, бо який же епітет уживатимеш, коли мова піде про когось справді унікального й неперевершеного? Оцінка має бути адекватною, врівно­важеною.
 
Культура
  П’єр Ордінер і зелена фея
П’єр Ордінер і зелена фея Порівняно недавно на нашо­му «питному» ринку з’явився новачок – абсент, знайо­мий не стільки на смак, скільки за переказами й ле­гендами. За радянських часів про іс­нування абсенту добре було відомо хіба що поціновувачам поезії та жи­вопису, адже саме «Шанувальницю абсенту» зобразив на своїй картині Пікассо і саме про абсент як одне з джерел натхнення писали фран­цузькі символісти Бодлер, Рембо, Аполлінер. У світі абсент здавна вважається напівзабороненим і важ­кодоступним продуктом, хоча дово­лі часто це ніби своєрідна рекламна технологія, нерідко цікавість до продукту ще педалюють ціна й ди­зайн пляшки. Насправді сучасний абсент із його тезкою понад сторіч­ної давнини пов’язує хіба що назва, бо в давні часи стандартів як таких узагалі не існувало, а нині рецепту­ру будь-якого напою затверджують відповідні поважні структури.
 
Культура
  Маємо талант!
Маємо талант! Ще у лютому Об’єднання профспілок Харківської області повідомило про проведення фестивалю майстрів народної твор­чості під назвою «Профспілки Хар­ківщини мають талант».
 
Культура
  Вертикаль Говорухіна і Ганс Крістіан Андерсен
Вертикаль Говорухіна і Ганс Крістіан Андерсен Той, хто недолюблює журна­лістів, часто має для цього підстави. Варто було Станіс­лаву Говорухіну зронити фразу, що він «ображений на глядачів, куражу немає» й далі не зніматиме кіно, як «смажений» факт підхопили десятки періодичних та інтернет-видань, на всі заставки ла­суючи ключовою фразою, викладе­ною або тотожно, або в дещо інших редакціях. Скільки я не намагалася розібратися – ну, хоч хтось, хоч один-єдиний напише, в чім, власне, річ, і як він сам оцінює фільм «Ві­кенд» та дивно суголосну реакцію різних аудиторій, – нічого подібного знайти не вдалося. Авжеж, головне не сутність проблеми, головне – скандальчик навколо неї, зовсім як у старому анекдоті: яка різниця – він вкрав, у нього вкрали...
 
Культура
  Примхливий метелик успіху
Примхливий метелик   успіху Цьогоріч, у шведському Мальме, популярний між­народний конкурс Євроба­чення (його символом став метелик, забарвлений у відповідні національні кольори), мабуть, утомившись від різних му­зичних «фокусів», кривлянь, ерза­ців та умовностей минулих років, нарешті повернувся до зрозумілих, гідних і добротних музичних ком­позицій.
 

Сторінки: « 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 »

УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

26.11.2021 23:15

26.11.2021 23:14

19.11.2021 23:33

19.11.2021 23:32

19.11.2021 23:31

13.11.2021 00:26

13.11.2021 00:25

06.11.2021 00:31

06.11.2021 00:30

06.11.2021 00:00

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів


 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2019©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання