« на головну 24.11.2017
Архів номерів  •  Актуальний номер » (920)
19
Жовтень
 
Інтерв’ю
 
ГРИГОРІЙ ОСОВИЙ: «ПРОФСПІЛКИ НЕ ДОПУСТЯТЬ ДИСКРИМІНАЦІЇ У ПЕНСІЙНІЙ СИСТЕМІ»

ГРИГОРІЙ ОСОВИЙ: «ПРОФСПІЛКИ НЕ ДОПУСТЯТЬ ДИСКРИМІНАЦІЇ У ПЕНСІЙНІЙ СИСТЕМІ»


РУБРИКИ


Передплата

Статті Культура
Культура
  Той, хто бачив крізь час і простір
Той, хто бачив крізь час і простір Дивно: всі знають Вангу й навіть Нострадамуса, а ось про того, хто був набагато ближче до нас і водночас наділений безпреце­дентним даром телепатії й передба­чення, чули хіба одиниці. Його біо­графією й унікальним обдарованням майже не цікавляться, молодь прак­тично нічого не знає про нього, а тим часом упродовж кількох десятиліть ім’я Мессінга буквально гриміло в Європі й Америці.
 
Культура
  Батько сінематографа
Батько сінематографа Знаєте, чому відомий фільм Алли Сурикової про піонера кінопрокату в Північній Аме­риці називається «Людина з бульвару Капуцинів»? (Хоча правильно – бульвар Капуцинок: саме там, у Другому окрузі Парижа, колись був жіночий монастир капу­цинок). Бо історія світового кіно роз­починається з 28 грудня 1895 року, коли у паризькому «Гран-кафе» на бульварі Капуцинок брати Люм’єри влаштували перший платний пу­блічний кіносеанс, тріумфально ре­презентувавши власний винахід. До кінопрограми було включено 10 фільмів, кожен із хронометражем хвилина-півтори. Однак те, що саме Луї Люм’єр (1864–1948) є винахідни­ком кіно нині вважають одним з мі­фів, пов’язаних з його життям і ді­яльністю.
 
Культура
  Планета любові й ненависті
Планета любові й ненависті У 1953 році вийшла перша по­етична збірка Дмитра Пав­личка «Любов і нена­висть»...
 
Культура
  Написано кров’ю серця. Спроба intermezzo
Написано кров’ю серця. Спроба intermezzo 17 вересня виповнилося 150 років з дня народження видатного україн­ського письменника Михайла Коцю­бинського, чиє ім’я не просто знайо­ме, а й безмежно дороге серцю кожно­го цивілізованого українця. І так само дороге цивілізованому культурному світу, котрий десятками різних мов читає й зачитується його творами. Магнетизм, притягальна сила прози майстра незмірні, і в певному сенсі сутність цього не достоту зрозумілого магнетизму дещо прояснив літера­турний учень і земляк Коцюбинсько­го письменник Михайло Стельмах: «Усе, дорогий Михайле Михайловичу, що написане кров’ю Вашого серця, зо­сталося в пам’яті всього нашого наро­ду... увійшло в безсмертя».
 
Культура
  Він дихав Україною
Він дихав Україною Невідомо, чи добре знають-пам’ятають нешколярі й не­філологи цього видатного українського поета, мисли­теля, публіциста, переклада­ча. Але якщо будь-кому, незалежно від віку й професії, почати читати оці рядки: «Рученьки терпнуть, злипа­ються віченьки, Боже, чи довго тяг­ти?..» – в людини миттєво виблиску­ють очі, вона ствердно хитає головою й каже: так-так, ну звісно ж, це... це...
 
Культура
  На ньому «грати» не можна...
На ньому «грати» не можна... У заголовку, як ви зрозуміли, фраза з монологу Гамлета – «На мне играть нельзя!», що вияв­ляє внутрішню силу, мужність та гідність героя. Те саме ціл­ком стосується й беззаперечного улю­бленця мільйонів глядачів у всьому сві­ті, видатного французького актора теа­тру і кіно, письменника, сценариста, режисера, музиканта й бізнесмена П’єра Рішара. Недавно митець відзна­чив своє 80-річчя. Скромно – у тісному колі рідних і близьких друзів. І у цьому також навіч його характер: усе без пози й хизування, все по-справжньому.
 
Культура
  Сонечко дитячої літератури
Сонечко дитячої літератури «Соняхи він дуже любив, тому в нього й герої веснянкуваті, руді. Та й усіх людей довкола, старих і малих, Всево­лод Зіновійович називав «сонечко» (gazeta.ua/ru).
 
Культура
  «Вишивала дівчина вишиванку...»
«Вишивала дівчина вишиванку...» «Вишивала дівчина, виши­вала / Чорну та червоную нитку клала / Ой, та чор­на ниточка – то страж­дання / А червона ниточ­ка – то кохання... / Вишивала дівчина, вишивала / В тую вишиваночку душу вклала». Знайомі рядки! Автор тексту відомої пісні «Вишиванка» – Микола Сом. Та й як же втриматися, як не опо­етизувати цей унікальний, неперевер­шено гарний вид народного – переду­сім! – мистецтва, однаково прекрас­ний як кілька століть тому, так і сьо­годні. Завжди актуальний і дорогий серцю кожного українця. Коли роз­дивляєшся вишиванки, різні за техні­кою, орнаменталістикою, сюжетами, серце аж співає від тієї чарівної кра­си, багатства художньо-емоційних рі­шень, яскравих кольорів, а коли й не­яскравих, – то від ідеальної гармоній­ності дібраних тонів.
 
Культура
  З гордістю сина
З гордістю сина Коли Анатолій Сердюк співає свої патріотичні пісні, складається відчуття, що артист ніби уособлює нерозривність «нитки українських часів», легко доносячи до генетич­ної пам’яті слухача гомін і звитягу століть. Справді: душа до начал по­вертає! А, скажімо, його пісня «Но­вобранці»! Ані пафосу, ні форсуван­ня звуку, взагалі нічого надмірного, щирість у донесенні кожної фрази – душевна розмова. До слова, саме така «негомінка розмова» на непро­сту тему з психологічного погляду є найкращим, найуспішнішим ви­хователем почуттів.
 
Культура
  Що в імені твоєму...
Що в імені твоєму... Ще порівняно недавно (поки не з’явилися важливіші теми) різні інтернет-ресур­си навперейми опікувалися іменами для немовлят: які слід давати, а які – в жодному разі, пи­сали про імена «щасливі» й «нещасли­ві». Проте, з огляду на коментарі, ніко­го й ні в чому не переконали. За радян­ських часів заборонялося «вигадува­ти» ім’я для дитини. Зовсім не те нині. Знайшлися дослідники, котрі з’ясували, якими іменами українці нарікають своїх дітей при народжен­ні, пише www.city536.com.
 

Сторінки: « 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 »

НОВИНИ

23.10.2017 22:16

23.10.2017 22:15

16.10.2017 13:48

16.10.2017 13:47

11.10.2017 12:42

11.10.2017 12:42

11.10.2017 12:41

11.10.2017 12:40

02.10.2017 01:36

02.10.2017 01:35

Усі новини


Опитування

Чи подобається вам новий дизайн газети?

Так
- 63,89 %
Ні
- 31,94 %
Усього: 72 голосів
УВАГА!

В №9 за 3 березня 2011 року було надруковано статтю "Доплати дітям війни: підтримка чи знущання?", у якій йшлося про ігнорування Пенсійним фондом ЗУ "Про соціальний захист дітей війни", згідно з яким ця категорія пенсіонер в має право на надбавку у розмірі 30% мінімальної пенсії . Усіляки ділки від адвокатури пропонують пенсіонерам допомогу у складанні позовної заяви за розцінками від 150 до 370 гривень. Прагнучи заощадити пенсійні гроші, ми пропонуємо використати ШАБЛОН, за яким кожен з дітей війни може самостійно скласти позовну заяву.

Аккумуляторы для ноутбуков
Интернет-магазин по продаже батарей и блоков питания.


 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2015©

01042, Украіна, м. Київ
бульвар Дружби народів, 5.
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання