« на головну 23.02.2025
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1267)
23
Січень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Культура
Культура
  Цей яскравий, цей неможливий Моргунов
Цей яскравий, цей неможливий Моргунов Наприкінці червня минуло п’ятнадцять років із дня смерті оригінального, попу­лярного, надзвичайно обда­рованого актора, який бага­то в чому прославив радянське кіно­мистецтво, – Євгена Олександрови­ча Моргунова. «Бувалого».
 
Культура
  Ой, то душа, що шукала щастя
Ой, то душа, що шукала щастя «Ой, не зоря в небі запалала / То на землі квітка розквітала / Там, де трава, як зелений шовк / Ранок прийшов, але квітку не знайшов...» Пісня «Квітка-душа» (Діана Голь­де – Костянтин Меладзе), мабуть, як жодна інша, точно відповідає духу та атмосфері свята Івана Купала, ко­тре справедливо вважається одним із найяскравіших, найзначущіших літніх народних свят-обрядів. Таєм­нича чарівна ніч, сповнена загадок і несподіваностей, пошуки квітки па­пороті – метафора пошуків щастя, долі, багатства. Липнева ніч в Укра­їні проти Івана Купала – що є більш закличного, хвилюючого, романтич­ного та поетичного о цій порі?!
 
Культура
  Жеймовочка
Жеймовочка Згадаймо фільм 1947 року режи­серів Надії Кошеверової й Михайла Шапіро «Попелюшка» за сценарієм Євгена Шварца з Яніною Жеймо у головній ролі. Багато було на нашій пам’яті театральних і кіношних Сін­дерелл та Попелюшок – одна з них навіть негритянка в однойменній голлівудській стрічці 1997 року. Од­нак, думається, мініатюрна й ніжна Жеймо лишається Попелюшкою-зіркою, ностальгічно налаштовую­чи чутливі сердечні струни на ча­сом приховані сокровенні мрії, що не дорослішають, а тому завжди ли­шаються світлими й чистими.
 
Культура
  Сумний, сумний... веселун
Сумний, сумний... веселун ...Пригадується афористична фра­за Костика з фільму «Покровські во­рота»: «Мистецтво, як і раніше, у ве­ликому боргу...» На початку 80-х це звучало як дотепний жарт, сьогодні – радше як крик душі про катастро­фу, напророчену ще Гессе й Оруе­лом. Виховувати почуття, прище­плювати моральні цінності, робити своїх «споживачів» більш глибоки­ми й мудрими, милосерднішими, мужнішими – це безпосереднє за­вдання мистецтва не має жодного стосунку до навали не те що псевдо­мистецького, а руйнівного непотре­бу останніх років, котре хвилею на­крило наше, не підготовлене до подібних психо­логічних та ідео­логічних зма­гань, суспіль­ство.
 
Культура
  В ім’я отця, і сина, і Святого духа...
В ім’я отця, і сина, і Святого духа... Судячи з кількості релігійно­го змісту звернень до укра­їнців у періодиці й радіоефі­рі, з кількості нових прихо­жан та віруючих, з ентузіас­тичного дотримання людьми цер­ковних і побутових християнських традицій, побожність на наших те­ренах відчутно примножилась і зміцніла.
 
Культура
  Браво, профспілкові таланти!
Браво, профспілкові таланти! Вигуки «Браво!» й овації неодно­разово зривалися 14 травня в малій залі Харківського Наці­онального академічного теа­тру опери та балету. Ні, висту­пали не відомі артисти – тут відбув­ся заключний етап фестивалю май­стрів народного мистецтва «Проф­спілки Харківщини мають талан­ти!», організований Об’єднанням профспілок Харківської області. А розпочався фестиваль рік тому, коли Об’єднання профспілок Харківської області провело його перший етап – для працюючих спілчан.
 
Культура
  Тарас Шевченко і Айра Олдрідж
Тарас Шевченко і Айра Олдрідж В Одесі, Києві та Львові виступав Нью-Йоркський експеримен­тальний театр «La MaMa» з ви­ставою «Темні ночі, ясні дні» за участі американських та укра­їнських митців. В основі спектаклю, пише minprom.ua, – історичні матері­али: знайомство Тараса Шевченка з афроамериканським актором, видат­ним трагіком ХIХ століття Айрою Ол­дріджем під час гастролей останньо­го у Росії; тоді ж Тарас Григорович створив відомий портрет Олдріджа. Виставу присвячено 200-літньому ювілею Кобзаря.
 
Культура
  Вогнегривий лев, золотий орел небесний...
Вогнегривий лев, золотий орел небесний... Усім відомий крилатий ви­слів Теренція: «Я людина, й ніщо людське мені не чуже». Звісно, можна вклас­ти який завгодно сенс у дру­гу частину цієї фрази, та все ж ві­риться, що більшість цивілізованих людей погодяться, що окрім усіля­ких людських вад йдеться переду­сім про гуманізм. Адже homo й має бути гуманним. Гадаю, не в останню чергу це стосується ставлення люди­ни до тварин, надто тих, чиє життя й здоров’я повністю від неї залежать. У принципі, це окрема, серйозна й дуже сумна тема, з огляду на дикун­ські вчинки деяких наших недороз­винених земляків, змальовані в ЗМІ.
 
Культура
  «Стандарт континентальної краси»
«Стандарт континентальної краси» Щодо українки Анни Стен, жінки чарівної й дещо загадкової, актриси, яку порівнювали з Марлен Дітріх, Гретою Гарбо, Вірою Холодною, чи­таємо: «В Україні, де вона народила­ся й жила в юності, її ім’я забуте, зате його можна знайти в багатьох зарубіжних кінематографічних до­відниках» (www.ex.ua).
 
Культура
  Янгол у натуральну величину, або в житті завжди є місце... монстрам
Янгол у натуральну величину, або в житті завжди є місце... монстрам Класика на те й класика, що в усі часи актуальна. Зрозуміло, це трю­їзм. А набагато цікавіше, що один і той самий твір щораз виявляє ніби нову, досі приховану, актуальність для нового часу, нової епохи. Тому немає нічого дивного, що театральні й кінорежисери через одне-друге де­сятиліття вдаються до нових поста­новок класичних творів, котрі, здава­лося б, неперевершено потрактували їхні колеги-попередники. Щодо при­вабливої для митців містичної, за­гадкової, таємничої повісті Миколи Гоголя «Вій», то починаючи з 1909 року налічується мінімум шість її екранізацій.
 

Сторінки: « 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 »

УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

13.02.2025 18:40

13.02.2025 18:28

13.02.2025 18:27

29.12.2024 22:05

26.12.2024 18:21

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання