« на головну 25.11.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1261)
24
Жовтень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Тема номера
Тема номера
  Гідна праця по-українськи
Гідна праця по-українськи 7 жовтня профспілковий рух, широка громадськість відзначає Всесвітній день дій за гідну працю. Ситуація, коли людина має будь-яку роботу, що лише приносить гроші, є незадовільною. Робота має бути гідним занят­тям для кожного свідомого громадянина. Свого часу за підтримки МОП було ухвалено Програму гідної праці для України на 2012–2015 роки. Вона мала б стати пріо­ритетною у прагненні наших співвітчизників до кращих міжнародних зразків. Однак виконання програми за­гальмувалось, а нині через буремні події на сході краї­ни видається нереальним. Саме через це профспілки закликають узгодити спільні кроки бажаючих працюва­ти і роботодавців, переорієнтувати зусилля, а загалом, окреслити перспективи соціального прогресу. Якими ж бачаться ці перспективи?
 
Тема номера
  Все заради миру
Все заради миру Україна робить усе можливе для збереження миру на схо­ді держави. Мирний план, запропонований керівництвом країни, базується на повазі до суверенітету та цілісності України. Тим часом реалізація мирного плану просуваєть­ся важко. Надто багато зацікавлених в ескалації напруги на Донбасі. Та все ж перші кроки до стабільності в регіоні вселяють надію. Так само, як і очікуване перемир’я, яке, на думку експертів, допоможе продовжити політичний ді­алог. Виключно за столом переговорів. Як довго тривати­ме перемир’я? Що виграє від цього Україна? «Профспілко­ві вісті» шукали відповіді з допомогою відомих аналітиків.
 
Тема номера
  Ринок праці вчиться виживати
Ринок праці вчиться виживати Складна політична й економічна ситуація в Україні спри­чинила глибоку кризу на вітчизняному ринку праці. Хоча про повний обвал говорити зарано, стверджують експерти. У першому півріччі поточного року для роботодавців були характерні депресія, курс на подальше зниження витрат і загалом вичікувальна стратегія. Однак успішні вибори Президента, антикризові заходи Уряду, планомірний по­ступ України до Європейського Союзу свідчать про те, що вектор національного ринку праці починає змінюватись. Відтак настає час активних дій та серйозної роботи в нових умовах для всіх його учасників.
 
Тема номера
  Великі проблеми малих форм
Великі проблеми малих форм Абревіатура МАФ розшифровується як мала архітек­турна форма. Однак у вжитку частіше зустрічаються слова-синоніми, як-от кіоск, ятка, лоток, ларьок. Бо насправді переважна частина споруд нічого спільного з архітектурою не має. Пластикові «коробки», вітрини яких обліплені чіпсами, цигарками і пивом. Така, з дозволу сказати, архітектура заполонила наші міста і районні центри, а у самій столиці ситуація зі встановлення МАФів – критична. Кіосками заставле­но виходи з метрополітену, перегороджено доступи до зупинок громадського транспорту. Перешкоджають архітектурні витвори й роботі карет «швидкої допомо­ги» та пожежних. Однак прибрати з вулиць і площ сто­лиці кіоски допоки не вдалося жодній міській владі. Чи зможе команда Віталія Кличка навести лад з МАФами, розмірковують «Профспілкові вісті».
 
Тема номера
  Вакцин немає, ліки дорожчають
Вакцин немає, ліки дорожчають Лікарські препарати в українських аптеках дорожча­ють мало не щодня. Експерти не встигають відстежу­вати відсотки подорожчання. Гравці фармацевтичного ринку звинувачують один одного в перестрахуванні та ініціюванні перегляду цін. Різкий стрибок останніх аптечні працівники пояснюють зростанням курсу до­лара і нестабільною ситуацією в державі через події на сході. Прогнози аналітиків невтішні: тенденція до зростання цін на лікарські препарати – імпортні та вітчизняні – може тривати й надалі. До якої межі? Це намагалися з’ясувати «Профспілкові вісті».
 
Тема номера
  Новий навчальний рік: без канікул до грудня?
Новий навчальний рік: без канікул до грудня? Напередодні 1 вересня є привід замислитися: яким буде новий навчальний рік? Схоже, що непростим. На Донеччині та Луганщині, де йдуть бойові дії та триває АТО, навчання нині під загрозою зриву. В мирних регі­онах місцеві органи влади ламають голову, як учити дітей, якщо газу на опалення навчальних закладів, м’яко кажучи, бракує. І хоча питання щодо організова­ного початку навчального року та готовності закладів освіти до роботи в осінньо-зимовий період перебува­ють на постійному контролі органів управління осві­тою, проте запитань нині більше, ніж відповідей на них. Бо українські школи теж зачепила війна. Відтак у навчальний процес довелося вносити корективи, котрі неоднозначно сприйняли і учні, і батьки, і педагоги.
 
Тема номера
  Випробування на міцність
Випробування на міцність Українців неодноразово звинувачували в тому, що вони не цінують своєї незалежності. Мовляв, занадто просто та «де­шево» вона нам далася. Все змінилося цього року. Нашій країні довелося заплатити дуже дорогу ціну: кров’ю, тися­чами загублених життів ми вибороли своє право на сувере­нітет та свободу. Після трагічних подій на Майдані вже ніх­то не скаже, що українці не вистраждали свою незалеж­ність. Народ України змусив увесь світ поглянути на нашу державу інакше – з розумінням і повагою. Тільки одна дер­жава не бажає усвідомлювати, що український люд хоче жити і працювати в мирі та спокої. Але й цю перемогу ми здобудемо.
 
Тема номера
  Вища школа отримала новий закон
Вища школа отримала новий закон Закон «Про вищу освіту» набув чинності 1 серпня, щойно Президент Петро Порошенко його підпи­сав. Це один із багатостраждальних документів, котрий чи не найдовше чекав свого ухвалення. Представники Міносвіти стверджують, що це – остаточна перемога нової реальності над радян­ськими рецидивами. Тим часом педагоги вишів іще не до кінця збагнули бодай суть нового закону. Документ доволі «вагомий» – понад 100 сторінок, 15 розділів, 79 статей. Утім, і викладачі, і студенти сподіваються, що закон стане поштовхом до справді масштабних, давно назрілих реформ у ца­рині вищої школи. Експерти ж вдалися до ґрунтов­ного і всебічного аналізу ухваленого документа.
 
Тема номера
  Бюджет з поправкою на війну
Бюджет з поправкою на війну Із другої спроби парламент ухвалив закони про внесення змін до Податкового кодексу і Державного бюджету на 2014 рік. Документи без зволікання підписав Президент України, і вже наступного дня вони набули чинності. Тож від 3 серп­ня нас чекає збалансування бюджету, помірковані витрати, боротьба з тіньовими схемами, і в результаті – обіцяне уря­дом стимулювання української економіки. А головне – від­носний спокій у державі. Тоді чому експерти поставилися до нових законів неоднозначно? Про це – на шпальтах на­шого видання.
 
Тема номера
  Зерновий бізнес України: реалії і перспективи
Зерновий бізнес України: реалії і перспективи Зерновий сезон нинішнього року особливий. Очікуються ре­кордний врожай попри погодні умови, високий експортний по­тенціал і дотримання усіх експортних контрактів на тлі полі­тичної кризи в Україні. Навіть в умовах фактичної війни країна спромоглася піднятися із сьомої на другу сходинку в рейтингу світових експортерів. Експерти в своїх прогнозах оптимістичні: нарешті почалося відродження України як європейської і на­віть світової житниці. Для збереження і підтримання цього тренду самих лише зусиль аграріїв замало. Потрібен ще й діа­лог з державою. Чи реально це в нинішніх умовах?
 

Сторінки: « 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 »

УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

10.10.2024 22:03

08.09.2024 21:09

23.08.2024 22:29

23.08.2024 22:00

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання