« на головну 25.11.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1261)
24
Жовтень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Тема номера
Тема номера
  СПРАВЖНІЙ ЗАХИСТ ФЕДЕРАЦІЇ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ
СПРАВЖНІЙ ЗАХИСТ ФЕДЕРАЦІЇ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ Ні для кого не секрет, що Україна перебуває у гли­бокій фінансовій кризі. Інфляція, безробіття, псевдореформи не обі­йшли стороною навіть профспілки. Посаду юриста або спеціаліста з охорони праці може собі дозволити не кожна профспілка. Епоха масо­вої невиплати заробітної плати, тотального скоро­чення робочих місць ви­магає негайного юри­дичного втручання, з яким один штатний профспілковий юрист упоратися не в змозі.
 
Тема номера
  НОВИЙ ТРУДОВИЙ КОДЕКС: ОПТИМІЗАЦІЯ РОБОТИ ЧИ ТРУДОВЕ
НОВИЙ ТРУДОВИЙ КОДЕКС: ОПТИМІЗАЦІЯ РОБОТИ ЧИ ТРУДОВЕ 5 листопада Верховна Рада схвалила в першому читанні нову редакцію Трудового кодексу України. На переконання більшості депутатів, кодекс покликаний привести законо­давство України в трудовій сфері до європейських стан­дартів та реалій сьогодення. Опоненти мають діаметрально протилежну думку: документ написаний під диктовку і на замовлення представників великого капіталу. Тож існує загроза обмеження прав людей праці та нівелювання ролі профспілок. Пересічні українці допоки до кінця не збагну­ли, що відбулося насправді: змінили обкладинку чи зміст Трудового кодексу? Про це – на шпальтах нашого видання.
 
Тема номера
  УКРАЇНА СТАЛА ГОЛОВНИМ ЄВРОПЕЙСЬКИМ ЗЛИДАРЕМ
УКРАЇНА СТАЛА ГОЛОВНИМ ЄВРОПЕЙСЬКИМ ЗЛИДАРЕМ Швейцарський банк визнав Україну найбіднішою країною в Європі. Таких висновків дійшли експерти Credit Suisse, порівнявши статки пересічних дорослих громадян різних держав Єв­ропи. Антирейтинг очолила наша країна, після Білорусі та Молдови. Втім, українцям до таких сумних рекордів не зви­кати. Минулоріч унаслідок падіння економіки ми мали най­гірший у світі показник ВВП.
 
Тема номера
  СЕЗОННЕ ПАДІННЯ РІВНЯ ЖИТТЯ
СЕЗОННЕ ПАДІННЯ РІВНЯ ЖИТТЯ Ініціатива уряду підвищити соціальні виплати призвела не до покращення життя українців, а до нового стрибка цін на найнеобхідніші товари і продукти. Якщо виплати підвищи­ли на 13%, то харчі вже у жовтні подорожчали на 20–25%. Це означає, що населення економитиме на їжі. Хоча за останній рік наші співвітчизники дійшли до такого рівня економії, що при черговому подорожчанні вони зможуть дозволити собі тільки хліб та крупи, а рибу, м’ясо і навіть овочі вважатимуть делікатесами. До яких психологічних меж можуть підвищуватися ціни, «Профспілкові вісті» з’ясовували, посилаючись на оцінки експертів.
 
Тема номера
  ФЕНОМЕН УКРАЇНСЬКОЇ БІДНОСТІ
ФЕНОМЕН УКРАЇНСЬКОЇ БІДНОСТІ Доки влада захоплюється фантазіями на тему реформ, населення стрімко зубожіє. Адже від постійних економіч­них та політичних експериментів життя не покращується, а навпаки, щодень гіршає. У запалі боротьби з числен­ними «агресорами» влада, здається, забула про свою основну функцію – дбати про добробут народу. Одна з головних причин, чому держава кинула напризволяще своїх громадян, полягає в тому, що влада не зацікавлена в заможних і мудрих людях. Бідними легше маніпулювати. Збільшивши на сотню гривень зарплати та пенсії, випла­тивши одному з десяти субсидію, влада готова рапортувати, що дбає про соціальні здо­бутки. Що доповідатиме уряд своєму народу у Всесвітній день боротьби з бідністю? Відповідь на це запитання намагається знайти головна тема номера «Профспілкових вістей».
 
Тема номера
  ЗА ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ВЕКТОР ГІДНОЇ ПРАЦІ
ЗА ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ВЕКТОР ГІДНОЇ ПРАЦІ 7 жовтня – міжнародний день «мобілізації усього світу на боротьбу за гідну працю». Масштаби та кількість учасни­ків великого походу у різних країнах будуть неоднакови­ми. Та навіть заможні європейські держави підтримують дії за гідну працю. Для України боротьба за гідну пра­цю почнеться з переорієнтації зусиль: спершу на забез­печення людей роботою, а згодом – впровадженням кри­теріїв не будь-якої, а гідної праці. Для цього профспілки закликають окреслити перспективи на найближче май­бутнє, а «Профспілкові вісті» викладають своє бачення такого майбутнього.
 
Тема номера
  ПАНЕ ПРЕЗИДЕНТЕ, ВАМ ЛИСТ!
ПАНЕ ПРЕЗИДЕНТЕ, ВАМ ЛИСТ! На сайті Президента України запрацю­вав розділ «Електронні петиції» (https:// petition.president.gov.ua/). Цей популяр­ний у західному світі законодавчо-інфор­маційний інструмент діє давно, даючи змогу владі тримати руку на пульсі голо­вних тем, які хвилюють суспільство. Од­нак, зважаючи на вітчизняні політичні ре­алії, неважко спрогнозувати, що в Україні такий механізм комунікації може пере­творитися на черговий фактор маніпуля­ції громадською думкою. Про переваги й недоліки електронного спілкування пи­шуть сьогодні «Профспілкові вісті».
 
Тема номера
  НОВІ РЕФОРМИ ЗА СТАРИМИ СХЕМАМИ
НОВІ РЕФОРМИ ЗА СТАРИМИ СХЕМАМИ Із 42 мільйонів українського населення лише 8 мають постійну зайнятість і пра- цюють легально. Хоча економічно актив- ною частиною суспільства вважають- ся 18 мільйонів осіб. В цілому потенціал трудового ресурсу в країні оцінюєть- ся у межах 26 мільйонів людей, які мо- гли б працювати. Без зростання числа зайнятих осіб в Україні жодні реформи не зрушать з місця. Натомість Міністер- ство соціальної політики взялося до ре- формування Державної служби зайня- тості. З 1 січня наступного року служба матиме іншу назву – Національне агент- ство зайнятості. Чи матимуть від цьо- го користь українські безробітні, з’ясовують «Профспілкові вісті».
 
Тема номера
  Передвиборчий атракціон щедрості від Уряду
Передвиборчий атракціон щедрості від Уряду Глава Уряду Арсеній Яценюк анонсував підвищен­ня розміру мінімальної заробітної плати, прожитко­вого мінімуму, а також усіх соціальних виплат – пенсій, стипендій тощо. І хоч урядовці неабияк ті­шаться, що, попри скруту й війну, знайшли гроші на підвищення соціальних виплат, та народ чомусь не радіє. Адже разом із «підвищенням» рівня життя Уряд заявив про зростання тарифів на електроенергію приблизно на 23%. В очікуванні майбутніх виборів подібні заяви сприймаються як одноразова акція, вигадана чиновниками. Про «щедру» індекса­цію зарплат і пенсій – на шпальтах нашого видання.
 
Тема номера
  Дзвоник на перший урок пролунав
Дзвоник на перший урок пролунав Українські школярі розпочали новий на­вчальний рік. Яким він буде? Які нововве­дення слід очікувати учням у новому на­вчальному році? Чи вистачить на всіх за­декларованих безплатних підручників? Та чи оговтаються батьки від матеріаль­них витрат, зібравши до школи першо­класника? Про це і не тільки – у «Проф­спілкових вістях».
 

Сторінки: « 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 »

УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

10.10.2024 22:03

08.09.2024 21:09

23.08.2024 22:29

23.08.2024 22:00

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання