« на головну 27.12.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1264)
05
Грудень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Тема номера
Тема номера
  ЧВЕРТЬ СТОЛІТТЯ – ВІЛЬНА, СУВЕРЕННА, НЕЗАЛЕЖНА
ЧВЕРТЬ СТОЛІТТЯ – ВІЛЬНА, СУВЕРЕННА, НЕЗАЛЕЖНА Український народ у двадцять п’ятий раз святкує річницю, відколи збулась його споконвічна мрія – бути господарем на своїй землі. За цей час країна стала частиною європейської спільноти й рівно­правним членом міжнародних організацій. Водночас українська державність постала перед серйозними випробуваннями і викли­ками, пов’язаними насамперед із відстоюванням територіальної цілісності України. Через це нинішню – ювілейну – річницю ми відзначаємо у досить складних умовах. Сьогодні українці змушені ціною свого життя виборювати право жити у вільній державі.
 
Тема номера
  ПЕНСІЙНА РЕФОРМА: УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ ТА ЄВРОПЕЙСЬКІ ЗРАЗКИ
ПЕНСІЙНА РЕФОРМА: УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ ТА ЄВРОПЕЙСЬКІ ЗРАЗКИ Наступного року на громадян України чекають серйозні зміни. Чиновники Міністерства соціальної політики розкрили подробиці реформування пенсійної системи. Відповідний законопроект уже погоджено з Кабміном і подано для розгляду у Верховну Раду. Що закладено в основу реформи, розробленої урядом? Чи спра­цює у нас західний зразок пенсійної системи, на який сподівається влада? Відповіді на ці запитання – у головній темі чергового номе­ра профспілкового часопису.
 
Тема номера
  РЕФОРМУВАННЯ ОПЛАТИ ПРАЦІ: МІФИ ТА РЕАЛЬНІСТЬ
РЕФОРМУВАННЯ ОПЛАТИ ПРАЦІ: МІФИ ТА РЕАЛЬНІСТЬ Кабінет Міністрів розробляє план реформування зарплат в Україні. Очільник уряду Володимир Гройсман заявив, що реформа нале­жить до головних пріоритетів на найближче майбутнє. Поки чинов­ники розглядають можливість «актуалізувати систему розрахунку заробітних плат», народ прораховує, чим обернуться запропонова­ні новації. Тему досліджують «Профспілкові вісті». Традиційно – за підтримки провідних експертів.
 
Тема номера
  КОЛЕКТОРИ В ЗАКОНІ?
КОЛЕКТОРИ В ЗАКОНІ? На початку липня Президент України Петро Порошенко підписав закон, ухвалення якого викликало неоднозначну реакцію не тільки в суспільстві, а й серед депутатського корпу­су. Віднині у разі заборгованості позбавити права власності на житло зможе не лише дер­жавна виконавча служба, а й приватні компанії, які в народі називають колекторами. Екс­перти кажуть, що гроші почнуть вимагати і в тих, хто заборгував за комунальні послуги. Чи не призведе закон до неконтрольованих процесів у суспільстві, команда «Профспілкових вістей» з’ясовує за підтримки провідних аналітиків.
 
Тема номера
  СТРЕСОВЕ ЛІТО 2016-ГО: ЩО ЗМІНЮЄТЬСЯ ДЛЯ АБІТУРІЄНТІВ
СТРЕСОВЕ ЛІТО 2016-ГО: ЩО ЗМІНЮЄТЬСЯ ДЛЯ АБІТУРІЄНТІВ Цьогорічні правила змагання за звання студента багато в чому позначені словом «уперше». Реформатори небезпідставно доводять прогресивну суть новинок та бачать у них шлях до модернізації всієї освітньої галузі країни. Випускники і батьки прагнуть розібратися у но­ваціях, запропонованих профільним міністерством. Часу на роздуми обмаль, бо порівняно з минулорічною нинішню кампанію скоротили майже удвічі.
 
Тема номера
  ПРОФСПІЛКИ ПРОТИ ТАРИФНОГО ГЕНОЦИДУ!
ПРОФСПІЛКИ ПРОТИ ТАРИФНОГО ГЕНОЦИДУ! Починаючи з весни уряд реалізовує політику безпрецедентного підвищення тарифів на комунальні послуги. Мета – скорочення витрат держбюджету і виконання умов для отримання багатомільярдно­го кредиту МВФ. Одним із перших рішень нового уряду стало істотне подорожчання газу та скасу­вання пільг для населення. Цьому передувало зростання з 1 березня тарифів на електроенергію на 25–30%. А в червні Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) ухвалила рішення практично вдвічі збільшити тарифи на гарячу воду й центральне опалення для населення. Відтак словосполучення «підвищення тарифів» українці охрестили «страшним» симво­лом нинішнього року. То коли чекати соціального вибуху? За підтримки експертів це намагаються з’ясувати «Профспілкові вісті».
 
Тема номера
  СОЦІАЛЬНА ПОЛІТИКА: УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ ТА ЄВРОПЕЙСЬКІ СТАНДАРТИ
СОЦІАЛЬНА ПОЛІТИКА: УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ ТА ЄВРОПЕЙСЬКІ СТАНДАРТИ Президент України Петро Порошенко підписав зміни до закону про державний бюджет. Це означає, що мінімальна зарплата збільшується на 50 гривень, або на два долари. Експерти у царині економіки стверджують, що зарплати і пенсії потрібно було підвищувати мінімум на 80%. Для того щоб рівень доходів українців повернувся на рівень 2014 року при сучасних цінах, мінімальна зарплата має бути не менше 2400 гривень, а пенсія – 1800 гривень. Ціни стрімко випереджають інфляцію, народ зубо­жіє з кожним днем, тож говорити про наближення до міжнародних стандартів не доводиться. Чи про таке покращення мріяли герої Небесної сотні? Про це – у центральній темі номера нашого часопису.
 
Тема номера
  ПРАВОСУДДЯ ПО-НОВОМУ
ПРАВОСУДДЯ ПО-НОВОМУ Верховна Рада дала старт довгоочікуваній судовій реформі в Україні. Для цього депутати змінили Конституцію та ухвалили закон, який теоретично має дати українцям змогу відчути зміни в судовій системі вже за кілька років. Судова реформа охоплює такі три основних компоненти, як деполітизація процесу призначення суд­дів, зміни в їхньому статусі та переатестація й оновлення суддівського корпусу. Закон про суддів та судоустрій фактично переписує правила функціонування української Феміди. Та чи вдасться засто­сувати усі новації для реального оновлення судової гілки влади, за підтримки експертів з’ясовують «Профспілкові вісті».
 
Тема номера
  ДЕФІЦИТНИЙ ЗАШМОРГ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ
ДЕФІЦИТНИЙ ЗАШМОРГ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ Новина, яку вся Україна активно обговорює останніми днями, – катастрофічний дефіцит Пенсійного фонду. Ситуація з виплатами пенсій – критична. Цьогоріч дефіцит Пенсійного фонду перевищив де­фіцит усього державного бюджету. Профільний міністр Андрій Рева оголосив про банкрутство фон­ду, однак його попередник Павло Розенко твердо пообіцяв, що пенсіонери без затримки і проблем отримають свої пенсії. Експерти кажуть, що «страшилки» про дефіцит ПФ влада вигадала зумисне, аби знову підвищити пенсійний вік.
 
Тема номера
  УКРАЇНСЬКІ ДОРОГИ: РЕАЛІЇ І ПЕРСПЕКТИВИ
УКРАЇНСЬКІ ДОРОГИ: РЕАЛІЇ І ПЕРСПЕКТИВИ Вітчизняні дороги вже давно стали економічною проблемою національного рівня. Якість міжнародних та національних транспортних коридорів України лише за останній рік упала нижче рівня Узбекиста­ну й Таджикистану. Практично 97% вітчизняних доріг потребують ремонту. На важливих транспортних артеріях країни покриття розбите, вкрите суцільними ямами, а подекуди й зовсім відсутнє. Деякі траси регіонального значення не придатні для сучасного потоку транспорту. Експерти дійшли висновку, що на українських дорогах гине більше людей, аніж на війні.
 

Сторінки: « 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 »

УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

26.12.2024 18:21

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання