« на головну 25.11.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1261)
24
Жовтень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Тема номера
Тема номера
  Реальний суверенітет Україна здобуває сьогодні
Реальний суверенітет Україна здобуває сьогодні День 24 серпня для українців 24 роки тому став знамен­ним. Саме цього дня 1991 року Україна виборола свою не­залежність. Відтоді його відзначають на державному рів­ні. Та кожен із нас по-своєму ставиться до цієї дати. Хтось у гучних промовах наголошує на величності й важливості цього дня. Дехто нарікає на неспроможність повноцінної самореалізації Україною своїх потенціалів і продовжує су­мувати за радянським «розвиненим соціалізмом». Що означає для українців День Незалежності? Над цим розмірковують «Профспілкові вісті».
 
Тема номера
  На межі енергетичного колапсу
На межі енергетичного колапсу Уряд впритул зайнявся питаннями підготовки до майбутнього опалювального сезону. Відпові­дальні міністерства подають оптимістичну ста­тистику, вимальовують плани та створюють спеціальні штаби. Тим часом інформаційний простір рясніє тривожними заявами від теплоенергетиків. Чи вдасться для належного забез­печення опалювального сезону об’єднати зу­силля держави, споживачів та приватних компа­ній – з’ясовували «Профспілкові вісті».
 
Тема номера
  Україна взяла курс на децентралізацію
Україна взяла курс на децентралізацію Конституційний Cуд взявся за розгляд проекту змін до Основного Закону, внесеного Президентом до Вер- ховної Ради. Документ, зокрема, містить розділи щодо децентралізації влади, а також у перехідних положен- нях закріплюються особливості місцевого самовряду- вання на окупованих територіях Донбасу. Поект змін викликав бурхливі суперечки – за його передачу до КС проголосували навіть не всі члени коаліції. «Проф- спілкові вісті» спробували розібратися, чому ламають- ся списи навколо конституційних змін.
 
Тема номера
  Валютна пастка: як позначиться «кредитний» закон на українцях
Валютна пастка: як позначиться «кредитний» закон на українцях Ухвалений парламентом закон про реструктуризацію валютних кредитів вкотре збурив суспільство. Закон, який дозволяє українцям повертати валютні кредити за колишнім курсом, може обвалити банківську систе­му й зруйнувати вщент економіку, стверджують екс­перти, урядовці та представники НБУ. Пересічні укра­їнці ще не визначилися, чи варто державі рятувати ва­лютних позичальників. Тим часом самі позичальники погрожують новими акціями протесту. «Профспілкові вісті» не могли оминути актуальну тему.
 
Тема номера
  Особливості вступної кампанії–2015
Особливості вступної кампанії–2015 Незабаром в Україні стартує вступна кампанія у вищі навчальні заклади країни. І буде вона, на відміну від минулих років, зовсім не легкою. Най­важче доведеться тим, у кого немає шансів на пільгове зарахування та грошей на оплату контрактів навіть у порівняно дешевих вишах. Достеменно невідома і позиція Кабміну: обмежиться зниженням держзамовлення лише на 20% або ж побажає урізати істотніше? Тим часом, незважаючи на складнощі, охочих вступити на навчання до вишів не бракує. Які новації чекають на абітурієнтів нинішньої гонки за знаннями? Це намагалися з’ясувати «Профспілкові вісті».
 
Тема номера
  Зниження тарифів – реальність чи популізм?
Зниження тарифів – реальність чи популізм? Тарифи – одне з найболючіших питань для більшості укра­їнців. Влада поки не дала чіткого сигналу – знижувати­муться тарифи на комунальні послуги чи, навпаки, попо­взуть угору. Міністерство енергетики та НКРЕ запевнили громадськість, що встановлені ціни коригуванню не підля­гають. Президент анонсував незалежний аудит тарифів. У Верховній Раді працює робоча група, що має довести об­ґрунтованість запропонованої вартості комунальних по­слуг. Тим часом населення не має чим відповісти на пла­тіжки і сподівається бодай на незначне зниження.
 
Тема номера
  Гра в одні ворота
Гра в одні ворота За час діяльності нової влади інфляція в сукупності перевищила 50%, гривня девальвувала майже в чоти­ри рази, натомість розміри основних державних соці­альних стандартів і гарантій залишаються замороже­ними на рівні 2013 року. Підвищення мінімальної заро­бітної плати та прожиткового мінімуму уряд обіцяє в найкращому разі лише наприкінці року. Влада забула, що рівень заробітної плати визначається не номіналь­ною сумою грошей, а тією кількістю товарів і послуг, яку можна за неї придбати. Профспілки вирішили на­гадати урядовцям цю просту істину, а «Профспілкові вісті» – систематизували основні претензії до Кабіне­ту Міністрів.
 
Тема номера
  Кредит довіри вичерпано
Кредит довіри вичерпано Більше року економікою України керує уряд, який очолює лідер «Народного фронту» Арсеній Яценюк. І більше року країна перебуває у стані економічного хаосу та нестабільності. Населення стрімко зубожіє, натомість обіцяні реформи так і не розпочинаються. Народ повірив уряду в необхідність затягнути паски, які, за великим рахунком, перетворилися на зашморг. Нині ж за ініціативи уряду вкотре підвищено тарифи на газ. Цього разу непідйомні ціни на «блакитне пали­во» поставили народ на коліна, і українці нарешті усвідомили, що стали заручниками некомпетентних чиновників. Чи розуміє уряд, що кредит довіри у на­селення тане з кожним днем?
 
Тема номера
  Дожити до старості
Дожити до старості Днями Уряд озвучив ідеї пенсійного реформування. На переконання високопосадовців, до 2017 року в Україні має з’явитися повноцінна накопичувальна система, яка частково зніме навантаження з Пенсійного фонду і дасть українцям шанс уникнути жебрацької старості. Більше того, пенсійна реформа, за умови її реального впровадження, забезпечить виплату пенсії з трьох різ­них джерел: із солідарної і накопичувальної систем та системи недержавного пенсійного страхування. Окрім гарантування додаткових коштів на безбідну старість, реформа сприятиме розвитку української економіки, пояснюють чиновники. Однак пенсіонери не дуже ві­рять запевнянням високопосадовців. Чому? Цим заці­кавилися «Профспілкові вісті».
 
Тема номера
  Вшанування замість святкування
Вшанування замість святкування Час, що минув від останнього пострілу Другої світо­вої війни, складає 70 років. Для Європи, яка звільни­лася від війни 8 травня 1945-го, ця дата не є симво­лом тріумфу одних народів над іншими, переможців над переможеними. Для неї це нагадування про страшну катастрофу, про неможливість і чисте безумство вирішення складних міжнародних проблем збройним шляхом. Шляхом агресії, ультиматумів чи анексій. Поняття «війна» для усього цивілізованого світу стійко асоціюється з поняттям «минуле». Вона скінчилась 70 років тому, і найважливішим її підсум­ком є не перемога, а мир. Україна теж могла б говори­ти про мир, якби не нова війна.
 

Сторінки: « 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 »

УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

10.10.2024 22:03

08.09.2024 21:09

23.08.2024 22:29

23.08.2024 22:00

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання