« на головну 05.02.2025
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1266)
09
Січень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Тема номера
Тема номера
  Гривня потребує негайної реанімації
Гривня потребує негайної реанімації Драматичні події останніх тижнів в Україні позначили­ся і на національній валюті. За місяць курс гривні до долара перетнув небезпечну позначку «десять» і лише завдяки неймовірним зусиллям фінансистів трохи призупинив подальше зростання. Коливання курсу одразу ж позначилися на вартості бензину, послуг, продуктів харчування тощо. Населення, як завжди у таких ситуаціях, занепокоєне. І хоча у Національному банку запевняють, що приводу для паніки немає і НБУ має достатньо ресурсів, аби залагодити ситуацію, пристрасті довкола національної валюти не вщухають. Що буде далі? «Профспілкові вісті» поцікавились у банкірів, експертів і пересічних громадян, як, на їхню думку, розвиватимуться події далі.
 
Тема номера
  У країні відбулося повне перезавантаження влади
У країні відбулося повне перезавантаження влади Понад 80 загиблих, тисячі поранених, більше 50 зниклих безвісти… Така ціна перезаванта­ження влади в Україні і надії на інше майбутнє. Більше трьох місяців країна жила в тривожно­му очікуванні, в форматі постійних протисто­янь. Трагічну розв’язку приніс останній тиж­день. Тепер у державі інше керівництво, інша влада. «Профспілкові вісті» підготували огляд драматичних подій в Україні, що згодом будуть вписані до підручників новітньої історії країни.
 
Тема номера
  Справедливість одна для всіх
Справедливість одна для всіх 20 лютого – Всесвітній день соціальної справед­ливості. Міжнародна спільнота вважає його од­ним із головних інструментів для забезпечення ефективного соціального діалогу для формуван­ня справедливого суспільства. В Україні цього дня намагаються привернути увагу органів дер­жавної влади, місцевого самоврядування, об’єктів господарювання, громадських організацій, проф­спілок до вирішення наболілих проблем встанов­лення соціальної справедливості. Не тільки з точки зору аналізу, а реальних кроків досягнення соціальної рівності. Які здобутки маємо на цьому шляху і чого бракує для подолання несправедли­вості, намагалися з’ясувати «Профспілкові вісті».
 
Тема номера
  ФПУ без даху над головою
ФПУ без даху над головою Голова ФПУ Юрій Кулик неодноразово звер­тався до уряду та парламенту із закликами зберегти профспілкове майно для забезпе­чення повноцінного соціально-правового захисту трудящих. Червоним рядком у цих зверненнях проходила вимога збереження Будинку профспілок, який постійно потер­пає від різних публічних виступів. На жаль, у ході відомих подій на майда­ні Незалежності у Будинку спілок трапилася масштабна пожежа, і головна профспілкова будівля зазнала значних руйнувань.
 
Тема номера
  Зимова епопея виживання
Зимова епопея виживання В Україну, як завжди, несподівано прийшла справжня зима – із заметами, ожеледицею та сильними морозами. Більшість українців не здається і терпляче переносить холод, вітер, сніг і мороз. Проте для деяких наших співвітчизників настав час справжньої бо­ротьби за виживання. Найбільше потерпа­ють у зимову негоду особи без даху над го­ловою, які ризикують замерзнути на вулиці, якщо не вдасться знайти захисток для обі­гріву. Як виживають безхатченки «у холоді й голоді», з’ясовують «Профспілкові вісті».
 
Тема номера
  Пенсійне забезпечення: зміна орієнтирів
Пенсійне забезпечення: зміна орієнтирів Попри фінансову скруту та політичну нестабіль­ність уряд у жодному разі не збирається відмов­лятись від впровадження другого етапу пенсійної реформи. Він полягає у зміні солідарної пенсійної системи, за якої працюючі забезпечують тих, хто на заслуженому відпочинку, на накопичувальну, коли кожен українець буде власними зусиллями акумулювати кошти на пенсію. Що це означатиме для 14 млн пенсіонерів та 16 млн працівників, ана­лізували «Профспілкові вісті».
 
Тема номера
  Росли собі ялиноньки
Росли собі ялиноньки Такої рекордної кількості нереалізо­ваних живих сосен і ялинок напере­додні 2014 року Україна ще не знала. Практично у всіх великих містах, надто у столиці, залишилися гори но­ворічних красунь. Кияни навіть ви­значили найбільше кладовище хвой­них дерев у одному з районів столи­ці. Серед купи зрубаних ялинок тра­плялися навіть унікальні карпатські блакитні. Сосни і ялини викидали ці­лими причепами з мосту на смітник або просто лишали на торговельних майданчиках чи стихійних ринках. Чому ж цього року марно загинуло стільки хвойних? До аналізу ситуації долучилися «Профспілкові вісті».
 
Тема номера
  Чергова хвиля великого переселення
Чергова хвиля великого переселення Українці масово залишають Україну. Впродовж минулого року кількість емігрантів зросла у 2,5 раза, або на 157% порівняно з 2012 роком. Про це повідомляє Державна служба статистики Украї­ни. Згідно з повідомленням, громадянство інших країн отримали 18700 українців. Причому йдеться лише про офіційну статистику. А вона досить не­втішна. Песимістичними є і прогнози ООН щодо України загалом. Відділ економічних та соціаль­них досліджень цієї організації прогнозує скоро­чення населення в нашій державі до 33 млн уже 2050 року. Українські експерти називають інші дані – 36 млн, але також не приховують свого за­непокоєння через потужну хвилю великого пере­селення наших співвітчизників до чужих країн.
 
Тема номера
  Ринок праці 2014 року: проблеми, перспективи, сподівання
Ринок праці 2014 року: проблеми, перспективи, сподівання Що рік прийдешній нам готує? Зокрема, що очікує на тих, хто працює, але планує змінити роботу, і тих, хто має намір нарешті знайти місце праці? Тим часом на ринку зайнятості помітні перші ознаки потепління. Це означає, що криза, нехай і повільно, аніж хотілося б, але відступає. Мінімальна заробітна і середня зарплати поступово зростають. Не виключено, що укра­їнські роботодавці готові до перезавантаження ринку праці: кожен у своїй сфері і в національних масштабах загалом. Відтак втратити нагоду розпочати омріяну кар’єру – просто невигідно. Як до неї підступитися, втриматися та ще й піднятися по її щаблях, як досяг­ти успіху в 2014 році разом із фахівцями розміркову­ють «Профспілкові вісті».
 
Тема номера
  Іди з миром, 2013-й!
Іди з миром, 2013-й! Новий рік – це не лише улюблене свято, на яке чекають і дорослі, й малеча. Це певна межа, підбиття підсумків, аналіз проблем: що про­гледіли, на що забракло сил і можливостей? І зазвичай окреслення орієнтирів на рік при­йдешній. Сподівання, що наступний рік буде більш успішним. Що українці, нарешті, визна­чаться, з ким із партнерів – європейськими чи російськими – їм буде надійніше та комфорт­ніше. А ще – надії, що в майбутньому році ми остаточно звільнимось від наслідків кризи. І що процвітання держави не за горами. Коли Україна заявить про себе як про реального, потужного регіонального лідера, гравця не лише європейського, а й світового масштабу.
 

Сторінки: « 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 »

УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

29.12.2024 22:05

26.12.2024 18:21

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання