« на головну 19.04.2025
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1271)
20
Березень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Тема номера
Тема номера
  Плюс європейський вибір
Плюс європейський вибір Щорічно День Конституції України відзначається 28 червня. Власне, саме ця дата стала визначною для на­шої країни в 1996 році, коли Верховною Радою було прийнято першу Конституцію незалежної держави. Відтоді з нагоди кожної річниці було сказано чимало гучних слів про чинну Конституцію. Та якщо у перші 5 чи 6 років домінували схвальні епітети на її адресу, рік у рік посилюється критичний тон висловлювань. Нара­зі так звана конституційна ніч, на переконання низки політологів, стала синонімом недоречності в конститу­ційному процесі. За 22 роки історії Конституція так і не стала основоположним документом, що задає право­вий тон вітчизняній державності. Дедалі більше статей втрачають навіть формальну актуальність. Чому? Над цим питанням розмірковують «Профспілкові вісті».
 
Тема номера
  Безпека дорожнього руху: точки відліку
Безпека дорожнього руху: точки відліку Кілька важливих документів, розроблених і затвер­джених Урядом, спрямовані на посилення безпеки дорожнього руху. Найголовніший –Стратегія підви­щення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2020 року. На її реалізацію затверджено детальний план заходів. От-от має запрацювати дер­жавна програма підвищення рівня безпеки дорож­нього руху в Україні, розрахована до 2020 року. На базі підкомітету з питань безпеки автодорож­нього руху Комітету з питань транспорту Верхо­вної Ради України опрацьовується комплексний законопроект «Про безпеку дорожнього руху», який має стати як для державних органів, так і для кожного з нас, як учасника дорожнього руху, основним документом та путівником. Чи буде ця робота системною, скоординованою та ґрунтовною, з’ясовують «Профспілкові вісті».
 
Тема номера
  Трансплантологія: нові реалії
Трансплантологія: нові реалії 17 травня Верховна Рада підтримала ухвалення Зако- ну України про трансплантацію людських органів та ін- ших анатомічних матеріалів людини. Проект пройшов за підтримки 255 народних депутатів. У документі за- кріплено принципове положення цієї прогресивної для країни норми – отримання згоди донора на операцію. Іншими словами, кожен громадянин має право погоди- тися або відмовитися від вилучення його органів та бі- ологічного матеріалу для трансплантації у разі смерті. Щоб система трансплантації працювала прозоро і не призвела до наслідків, якими лякають популісти, за- конодавцям необхідно ще багато чого доопрацювати і створити. Насамперед, забезпечити прозорість волеви- явлення людей і гарантувати конфіденційність і меха- нізми захисту інформації донорів та реципієнтів. Про те, чи достатньо тільки законодавчого врегулю- вання операцій із трансплантації органів, ідеться на шпальтах нашого видання.
 
Тема номера
  Діти – гарант самозбереження і процвітання нації
Діти – гарант самозбереження і процвітання нації У перший день літа світова спільнота відзначає Міжна­родний день захисту дітей. Цього дня увага дорослих прикута до проблем захисту і виховання підростаю­чого покоління. Забезпечення, і головне – дотримання прав дитини є необхідністю і потребою не лише сучас­ного етапу розвитку України, а й пріоритетним напря­мом політики нашої держави на майбутнє. Прагнення створити дітям гідні умови для повноцін­ного розвитку повинні знайти втілення у реальних діях. Адже діти – наше майбутнє, а отже, майбутнє України. І саме від дорослих залежить, яким буде ста­новлення маленької людини та як складеться її доля. Якщо батьки будуть ростити дітей у добрі, змалечку оточувати любов’ю та милосердям, вони змінять наше життя на краще. «Профспілкові вісті» вітають своїх читачів із святом і закликають пам’ятати, що Міжнародний день захисту дітей – це день, коли проблеми майбутнього заклика­ють нас активніше реагувати на їх вирішення.
 
Тема номера
  Від солідарної – до накопичувальної
Від солідарної – до накопичувальної Солідарну пенсійну систему, яка поки що залишиться основним джерелом пенсійних виплат, передбачається доповнити другим рівнем – накопичувальним. Авторам законопроекту нарешті вистачило рішучості, попри за­гальний скепсис та величезну недовіру, запропонува­ти громадянам схему самостійного пенсійного накопи­чення. Запровадити другий рівень пенсійної системи в Україні планують з початку наступного року. До 1 лип­ня Кабмін повинен внести пропозиції щодо впрова­дження «інституційних компонентів». Уряд поспішає, однак чи є наразі економічні пере­думови запроваджувати накопичувальні пенсії та зобов’язувати людей відраховувати на майбутню пен­сію додаткові кошти? Відповіді на ці запитання – у сві­жому номері «ПВ».
 
Тема номера
  Приватизація: нова хвиля
Приватизація: нова хвиля Уряд анонсував чергову хвилю приватизації в Укра­їні. Старт малої відбудеться з червня поточного року, а підготовка до великої вже практично поча­лася. Системну роботу з продажу державних під­приємств Кабмін планує запустити до кінця травня. Успішному процесу має сприяти новий закон. Вер­ховна Рада встановила нові правила приватизації державного майна. Чи можна говорити, що 2018-й стане роком реаль­ної приватизації, з’ясовують «Профспілкові вісті».
 
Тема номера
  Електронні послуги – не виходячи з дому
Електронні послуги – не виходячи з дому Кожному з нас бодай раз у житті доводилося подавати заяву до РАГСу, оформляти земель­ну ділянку або допомогу при народженні дити­ни, отримувати різноманітні довідки. Навіть сама думка про те, що потрібно збирати купу доку­ментів, оббивати пороги бюрократичних кабі­нетів, нас жахає. Адже це означає відсидіти до­вгу чергу у малоприємній компанії агресивних людей, з’ясувати, що не всі документи зібра­но, і починати проходити всі ці пекельні кола по-новому. Але тепер вихід є: переважну біль­шість популярних послуг переведено в онлайн. І їх кількість постійно зростає. Кореспондент «Профспілкових вістей» не лише розібрався у тонкощах і перевагах електронних сервісів, а й поділився власним успішним досвідом користу­вання цими послугами.
 
Тема номера
  Гіркий полин твоєї долі, Україно…
Гіркий полин твоєї долі, Україно… 32 роки тому на Чорнобильській атомній елек­тростанції сталася найбільша в історії людства атомна катастрофа планетарного масштабу. Її руйнівного впливу зазнали 12 областей України. Через ураження радіацією десятки тисяч людей втратили здоров’я, сотні тисяч кинули домівки, полишивши своє коріння, а багато наших спів­вітчизників і нині живуть на забруднених землях. Команда «ПВ» уважає, що чергові роковини Чорнобильської катастрофи мають стати для українського суспільства не приводом для пев­них ритуальних дійств, а насамперед тією кри­тичною точкою, за якою звіряють громадянську зрілість і відповідальність перед тими, хто пішов від нас, хто з нами і хто прийде після нас.
 
Тема номера
  УКРАЇНСЬКІ ДОРОГИ: ВКОТРЕ У ПРІОРИТЕТІ
УКРАЇНСЬКІ ДОРОГИ: ВКОТРЕ У ПРІОРИТЕТІ На нещодавньому засіданні Уряду затверджено Державну цільову економічну програму розвитку автомобільних доріг загального корис­тування державного значення на 2018–2022 роки. Це перший в історії України довгостроковий план, який дозволить уже найближчими ро­ками провести масштабне відновлення українських доріг і розвинути транспортну мережу України, інтегрувавши її до європейської тран­спортної системи. Активна робота з реконструкції доріг державного значення за новими стандартами розпочнеться вже нинішнього року.
 
Тема номера
  ПОДАТКОВІ ПРАВИЛА: РЕАЛІЇ, ОСОБЛИВОСТІ ТА ПЕРСПЕКТИВИ
ПОДАТКОВІ ПРАВИЛА: РЕАЛІЇ, ОСОБЛИВОСТІ ТА ПЕРСПЕКТИВИ Так повелося, що стосунки між владою і бізнесом в Україні мають да­леко не дружній характер. Держава за допомогою фіскальних служб вигадувала усілякі методи тиску, створювала непрозорі умови прове­дення перевірок. Бізнес відповідав тіньовими схемами. У таких зма­ганнях перемога одного досягалась за рахунок іншого, в результаті у Пенсійному фонді зростала діра, а у програші опинялась уся країна. Ситуація б мала змінитись із упровадженням нових правил гри: вве­денням податку на виведений капітал замість податку на прибуток. Бізнесові кола були готові до обіцяної новації вже з 1 січня п. р. Однак зміни відклали щонайменше до наступного року.
 

Сторінки: « 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 »

УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

10.03.2025 20:47

25.02.2025 16:24

13.02.2025 18:40

13.02.2025 18:28

13.02.2025 18:27

29.12.2024 22:05

26.12.2024 18:21

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання