« на головну 27.12.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1264)
05
Грудень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Тема номера
Тема номера
  Від солідарної – до накопичувальної
Від солідарної – до накопичувальної Солідарну пенсійну систему, яка поки що залишиться основним джерелом пенсійних виплат, передбачається доповнити другим рівнем – накопичувальним. Авторам законопроекту нарешті вистачило рішучості, попри за­гальний скепсис та величезну недовіру, запропонува­ти громадянам схему самостійного пенсійного накопи­чення. Запровадити другий рівень пенсійної системи в Україні планують з початку наступного року. До 1 лип­ня Кабмін повинен внести пропозиції щодо впрова­дження «інституційних компонентів». Уряд поспішає, однак чи є наразі економічні пере­думови запроваджувати накопичувальні пенсії та зобов’язувати людей відраховувати на майбутню пен­сію додаткові кошти? Відповіді на ці запитання – у сві­жому номері «ПВ».
 
Тема номера
  Приватизація: нова хвиля
Приватизація: нова хвиля Уряд анонсував чергову хвилю приватизації в Укра­їні. Старт малої відбудеться з червня поточного року, а підготовка до великої вже практично поча­лася. Системну роботу з продажу державних під­приємств Кабмін планує запустити до кінця травня. Успішному процесу має сприяти новий закон. Вер­ховна Рада встановила нові правила приватизації державного майна. Чи можна говорити, що 2018-й стане роком реаль­ної приватизації, з’ясовують «Профспілкові вісті».
 
Тема номера
  Електронні послуги – не виходячи з дому
Електронні послуги – не виходячи з дому Кожному з нас бодай раз у житті доводилося подавати заяву до РАГСу, оформляти земель­ну ділянку або допомогу при народженні дити­ни, отримувати різноманітні довідки. Навіть сама думка про те, що потрібно збирати купу доку­ментів, оббивати пороги бюрократичних кабі­нетів, нас жахає. Адже це означає відсидіти до­вгу чергу у малоприємній компанії агресивних людей, з’ясувати, що не всі документи зібра­но, і починати проходити всі ці пекельні кола по-новому. Але тепер вихід є: переважну біль­шість популярних послуг переведено в онлайн. І їх кількість постійно зростає. Кореспондент «Профспілкових вістей» не лише розібрався у тонкощах і перевагах електронних сервісів, а й поділився власним успішним досвідом користу­вання цими послугами.
 
Тема номера
  Гіркий полин твоєї долі, Україно…
Гіркий полин твоєї долі, Україно… 32 роки тому на Чорнобильській атомній елек­тростанції сталася найбільша в історії людства атомна катастрофа планетарного масштабу. Її руйнівного впливу зазнали 12 областей України. Через ураження радіацією десятки тисяч людей втратили здоров’я, сотні тисяч кинули домівки, полишивши своє коріння, а багато наших спів­вітчизників і нині живуть на забруднених землях. Команда «ПВ» уважає, що чергові роковини Чорнобильської катастрофи мають стати для українського суспільства не приводом для пев­них ритуальних дійств, а насамперед тією кри­тичною точкою, за якою звіряють громадянську зрілість і відповідальність перед тими, хто пішов від нас, хто з нами і хто прийде після нас.
 
Тема номера
  УКРАЇНСЬКІ ДОРОГИ: ВКОТРЕ У ПРІОРИТЕТІ
УКРАЇНСЬКІ ДОРОГИ: ВКОТРЕ У ПРІОРИТЕТІ На нещодавньому засіданні Уряду затверджено Державну цільову економічну програму розвитку автомобільних доріг загального корис­тування державного значення на 2018–2022 роки. Це перший в історії України довгостроковий план, який дозволить уже найближчими ро­ками провести масштабне відновлення українських доріг і розвинути транспортну мережу України, інтегрувавши її до європейської тран­спортної системи. Активна робота з реконструкції доріг державного значення за новими стандартами розпочнеться вже нинішнього року.
 
Тема номера
  ПОДАТКОВІ ПРАВИЛА: РЕАЛІЇ, ОСОБЛИВОСТІ ТА ПЕРСПЕКТИВИ
ПОДАТКОВІ ПРАВИЛА: РЕАЛІЇ, ОСОБЛИВОСТІ ТА ПЕРСПЕКТИВИ Так повелося, що стосунки між владою і бізнесом в Україні мають да­леко не дружній характер. Держава за допомогою фіскальних служб вигадувала усілякі методи тиску, створювала непрозорі умови прове­дення перевірок. Бізнес відповідав тіньовими схемами. У таких зма­ганнях перемога одного досягалась за рахунок іншого, в результаті у Пенсійному фонді зростала діра, а у програші опинялась уся країна. Ситуація б мала змінитись із упровадженням нових правил гри: вве­денням податку на виведений капітал замість податку на прибуток. Бізнесові кола були готові до обіцяної новації вже з 1 січня п. р. Однак зміни відклали щонайменше до наступного року.
 
Тема номера
  МОНЕТИЗАЦІЯ ПО-УКРАЇНСЬКИ
МОНЕТИЗАЦІЯ ПО-УКРАЇНСЬКИ Урядом прийнято рішення про вдосконалення механізму монетизації субсидій, що був запроваджений в Україні з 1 січня 2018 року. Доку­ментом удосконалено механізм перерахування субвенції з держав­ного бюджету на оплату пільг та житлових субсидій. Однак через чергові новації від Уряду в галузі оплати за житлово-комунальні по­слуги, попри райдужні обіцянки посадовців, українці змушені очіку­вати на ще одне «затягування пасків».
 
Тема номера
  ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ: СУЧАСНИЙ ТРЕНД ЧИ НЕОБХІДНІСТЬ?
ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ: СУЧАСНИЙ ТРЕНД ЧИ НЕОБХІДНІСТЬ? Програми щодо часткової компенсації витрат на придбання та встановлення енергозберігаючого обладнання, утеплення будин­ків, заміни вікон і дверей працюють в Україні вже не перший рік. Попит на них є, про що свідчить статистика. Експерти на підставі цифр роблять висновки, що Україна, нарешті, стає на рейки енер­гоощадливості. Платити за комунальні послуги менше не можна доти, доки люди не навчаться витрачатись на енергоефективність – такий вердикт аналітиків енергетичної галузі. І вони не втомлю­ються наголошувати, що долучитись до глобальних тенденцій з енергоефективності можна і треба, починаючи з власної оселі.
 
Тема номера
  ЗАКОН ПРО РЕІНТЕГРАЦІЮ ДОНБАСУ: ШЛЯХ ДО МИРУ ЧИ КАМІНЬ СПОТИКАННЯ?
ЗАКОН ПРО РЕІНТЕГРАЦІЮ ДОНБАСУ: ШЛЯХ ДО МИРУ ЧИ КАМІНЬ СПОТИКАННЯ? Один з найбільш суперечливих нормативних актів останнього часу – Закон про реінтеграцію Донбасу – очікує на підпис Президента. Документ пройшов складний шлях від ідеї до реалізації, зазнав сут­тєвих змін, перебував під загрозою скасування. Проте 18 січня він таки був проголосований, а минулого тижня народні депутати оста­точно розблокували процес, що дозволило спікеру Андрію Парубію його підписати. «Профспілкові вісті» аналізують закон, наводячи аргументи як його прихильників, так і супротивників.
 
Тема номера
  УКРАЇНСЬКИЙ РИНОК ПРАЦІ: РЕАЛІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ
УКРАЇНСЬКИЙ РИНОК ПРАЦІ: РЕАЛІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ Зазвичай саме в лютому активізується ринок праці. Багато укра­їнців сподіваються зайняти своє місце під сонцем. Тим більше, що економіка країни, якщо вірити урядовцям, демонструє зростання, хоч і не таке значне, як того хотілося б. Однак питання зайнятості населення, заробітної плати та інші проблеми розвитку ринку пра­ці перебувають у сфері не лише суто економічних, а й соціально- політичних інтересів і широкого загалу, і політиків.
 

Сторінки: « 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 »

УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

26.12.2024 18:21

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання