« на головну 27.12.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1264)
05
Грудень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Тема номера
Тема номера
  ВОЛОДИМИР САЄНКО: «ПРАЦЮЮЧА ЛЮДИНА НЕ МОЖЕ БУТИ БІДНОЮ»
ВОЛОДИМИР САЄНКО: «ПРАЦЮЮЧА ЛЮДИНА НЕ МОЖЕ БУТИ БІДНОЮ» До редакції газети «ПВ» надходять запитання від членів профспілок сто­совно підвищення міні­мальної оплати праці до 3200 гривень, на які ми попросили відповісти в.о. Голови ФПУ Володи­мира Саєнка.
 
Тема номера
  ПІДВИЩЕННЯ МІНІМАЛКИ: В УРЯДІ ПОЧУЛИ ГОЛОС ПРОФСПІЛОК
ПІДВИЩЕННЯ МІНІМАЛКИ: В УРЯДІ ПОЧУЛИ ГОЛОС ПРОФСПІЛОК Символічно, що уряд заявив про двократне підвищення мінімальної за­робітної плати (МЗП) після зустрічі із профспілковим активом країни. Цьому передувала тривала спільна робота у форматі діалогу соціальних партнерів: профспілок, урядової сторони і роботодавців. Лідери Фе­дерації професійних спілок України вважають підвищення МЗП лише першим кроком на шляху глибинної реформи оплати праці в країні. І концентрують свої зусилля на контролі за напрацюванням необхідних нормативно-правових актів, що мають знайти реальне відображення у Держбюджеті на наступний рік. Чи означає це, що, нарешті, налагодже­но співпрацю профспілок із владою у найважливіших питаннях соціаль­но-економічного розвитку країни, з’ясовують «Профспілкові вісті».
 
Тема номера
  БОРГИ НАШІ ТЯЖКІ
БОРГИ НАШІ ТЯЖКІ Понад двомільярдний зарплатний борг в Україні мав би спонукати від­повідні міністерства й відомства до активних та невідкладних дій. Однак українців привчають до того, що у країні війна, тож заборгованість із зарплат – питання не надто актуальне. Навіть при таких мізерних зарп­латах роботодавці примудряються затримувати виплати на два-три мі­сяці, а то й на півроку. А це порушення прав людини. Наразі профспілки виступили з ініціативою створити спеціальний Фонд гарантування ви­плати заборгованості із заробітної плати. Спілчани мають намір твердо стояти на цій позиції, аби захистити права трудівників. Нині, коли кому­нальні тарифи сягнули небачених висот, питання заборгованості вихо­дить на перший план. Проблему досліджують «Профспілкові вісті».
 
Тема номера
  БІДНІСТЬ В УКРАЇНІ: ВИКЛИКИ, РИЗИКИ, ТЕНДЕНЦІЇ
БІДНІСТЬ В УКРАЇНІ: ВИКЛИКИ, РИЗИКИ, ТЕНДЕНЦІЇ Проблема бідності як соціального явища існує в усіх без винятку краї­нах. Та на відміну від інших держав бідність в Україні посилена наслід­ками майже десятирічної економічної депресії, через що набула стійкого й затяжного характеру. І якщо для розвинених держав наразі акту­альним завданням є постійне підвищення якості життя населення, то для України пріоритетом виступає подолання бідності й забезпечення необхідних життєвих потреб більшості населення. Ця проблема потре­бує негайного вирішення, оскільки високий рівень бідності – це не лише постійне джерело соціальної напруги в суспільстві, а й стримувальний чинник для стійкого економічного розвитку. Чи зможе Україна подолати бідність за умови виконання оновленої Стратегії?
 
Тема номера
  СТРАХОВА МЕДИЦИНА: УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ
СТРАХОВА МЕДИЦИНА: УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ Ініціативи щодо запровадження обов’язкового медичного страхування в Україні не є новими. Проекти законів періодично виносять на громад­ське обговорення, однак так і не переходять рубіж ухвалення. Наразі дискусії та обговорення довкола реформування медичної галузі спалах­нули з новою силою. У парламенті зареєстровано три альтернативних законопроекти про обов’язкове медичне страхування населення Укра­їни. В уряді кажуть, що процес переходу до страхової медицини вже практично розпочався, а за прогнозами Кабміну, має повністю заверши­тися до 2020 року.
 
Тема номера
  УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ ГІДНОЇ ПРАЦІ
УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ ГІДНОЇ ПРАЦІ 7 жовтня – Всесвітній день боротьби за гідну працю. Масштаби та кіль- кість учасників акцій у різних країнах будуть неоднаковими. Та навіть заможні європейські держави підтримують дії за гідну працю. Для Укра- їни боротьба за гідну працю почнеться з переорієнтації зусиль: спершу на забезпечення людей роботою, а згодом – упровадженням критеріїв не будь-якої, а гідної праці. Завдання профспілок – окреслити реальні перспективи боротьби за права працюючих. Забезпечення стандартів гідної праці, політики зайнятості, безпечних та здорових умов праці, соціального діалогу, соціального захисту – це та робота, без виконання якої членство України в Євросоюзі може залишитися довічною мрією.
 
Тема номера
  НА ПОРОЗІ ОПАЛЮВАЛЬНОГО СЕЗОНУ
НА ПОРОЗІ ОПАЛЮВАЛЬНОГО СЕЗОНУ Опалювальний сезон – 2017 обіцяє стати одним з найбільш непро­стих для українців. Для таких побоювань є кілька причин. Най­вагоміша – драконівські тарифи на газ, теплопостачання, воду й електроенергію. Спонукає до песимізму й те, що достеменно неві­домо, як розвиватиметься ситуація із закупівлею газу. Влада каже, що ціну на газ віднині жорстко прив’язуватимуть до ціни імпортно­го палива. Крім того, початок опалювального сезону більше не є централізованим і залежить виключно від рішення органів місце­вого самоврядування.
 
Тема номера
  ЕЛЕКТРОННЕ ДЕКЛАРУВАННЯ: ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ НА СТАРТІ
ЕЛЕКТРОННЕ ДЕКЛАРУВАННЯ: ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ НА СТАРТІ Національне агентство із запобігання корупції відрапортувало про запуск опівночі 15 серпня системи електронного декларування доходів чиновників. Однак уже наступного дня з’ясувалося, що повноцінний старт доведеться перенести ще на два тижні. Ситуація із повторним запуском теж не вселяє оптимізму, що цей процес буде справді прозорим. Ідея електронного декларування може бути вихолощена, бо депутати й урядовці заявляють про «доцільність» терміново внести зміни до відповідного закону.
 
Тема номера
  «ПІДЗЕМНИМ» ГЕРОЯМ ДНІПРА ВПЕРШЕ ЗА 11 МІСЯЦІВ ВИПЛАТИЛИ ЗАРОБІТНУ
«ПІДЗЕМНИМ» ГЕРОЯМ ДНІПРА ВПЕРШЕ ЗА 11 МІСЯЦІВ ВИПЛАТИЛИ ЗАРОБІТНУ Дніпровським метробудівцям, які от уже багато років щодня рятують місто від загрози зсувів, уперше за 11 місяців виплати­ли заробітну плату. «Гроші заборгували 162 працівникам. За­раз працює 116 осіб. З усіма розрахувалися. Було виплачено десять з половиною мільйонів заробітної плати», – розповідає директор ПАТ «Дніпрометробуд» Олександр Бутенко.
 
Тема номера
  НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА ВИХОВУВАТИМЕ НОВИХ УКРАЇНЦІВ
НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА ВИХОВУВАТИМЕ НОВИХ УКРАЇНЦІВ Міністерство освіти України представило концепцію «Нова укра­їнська школа». За задумом реформаторів, зміни буде запровадже­но в 2018 році. Проте підготовка до цього розпочинається вже з нинішнього навчального року і буде пов’язана з початковою осві­тою. Оскільки ця тема стосується переважної більшості українців і викликає бурхливі дискусії, «Профспілкові вісті» не могли обійти її увагою.
 

Сторінки: « 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 »

УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

26.12.2024 18:21

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання