« на головну 25.11.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1261)
24
Жовтень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Тема номера
Тема номера
  БЛОКАДА ДОНБАСУ: ЯК СЕРЕД МІНУСІВ ВІДШУКАТИ ПЛЮСИ?
БЛОКАДА ДОНБАСУ: ЯК СЕРЕД МІНУСІВ ВІДШУКАТИ ПЛЮСИ? 1 березня Уряд ухвалив рішення про запровадження нового порядку пе­ревезення товарів через лінію зіткнення. Правилами передбачалось, що через лінію розмежування, крім гуманітарних вантажів, можуть переміщу­ватися лише товари і продукція, що забезпечують роботу металургійної, гірничозбагачувальної, вуглевидобувної та енергогенеруючої галузей. Однак уже через 2 тижні РНБО ухвалює нове рішення – про повне припи­нення вантажних перевезень через лінію розмежування.
 
Тема номера
  ЕРА ДЕШЕВИХ ХАРЧІВ ЗАКІНЧУЄТЬСЯ
ЕРА ДЕШЕВИХ ХАРЧІВ ЗАКІНЧУЄТЬСЯ Міністерство економічного розвитку й торгівлі найближчим часом рекомендує Уряду визнати успішними результати пілотного проекту щодо скасування державного регулювання цін на продукти харчу­вання. Якщо в Кабміні сприймуть аргументи на користь скасування, 20-річна практика стримування цін за рахунок обмеження торговель­них націнок на соціальні товари піде в небуття. Доки в Кабінеті Міністрів визначаються з подальшою долею держав­ного регулювання цін, «Профспілкові вісті» роблять попередні висно­вки щодо результатів пілотного проекту і вивчають прогнози, як ска­сування державного контролю позначиться на споживачах.
 
Тема номера
  РИНОК ПРАЦІ: БАРОМЕТР ФІКСУЄ ПОЖВАВЛЕННЯ
РИНОК ПРАЦІ: БАРОМЕТР ФІКСУЄ ПОЖВАВЛЕННЯ Уряд заявляє, що розпочав поточний рік з новою державною по­літикою у сфері зайнятості. Державна служба статистики встигла відрапортувати, що кількість вакансій зростає з кожним днем. За підсумками 2 місяців п.р.,число безробітних скоротилось на 16%, що дає право говорити про тенденцію щодо зниження рівня без­робіття. За рахунок чого вдалося досягти такого результату, і чи втримається позитивна динаміка впродовж усього року, за під­тримки відомих експертів аналізують «Профспілкові вісті».
 
Тема номера
  ВЕЛИКА СИЛА СЛАБКОЇ СТАТІ
ВЕЛИКА СИЛА СЛАБКОЇ СТАТІ День 8 Березня можна сприймати по-різному. Особливо нині, коли краї­на взяла курс на масштабну декомунізацію. Не вщухають суперечки про ідейного засновника свята – Клару Цеткін. Однак це свято започаткувала не вона, бо своєю історією воно сягає в позаминуле століття. Хай яким буде цей день для українок – робочим чи вихідним, саме цього березнево­го дня будуть дарувати квіти і подарунки коханим, матерям і просто ча­рівним жінкам. Приводом вшанувати українську жінку – берегиню, воїна, справжнього професіонала скористається більшість чоловіків.
 
Тема номера
  ВЕРИФІКАЦІЯ СОЦІАЛЬНИХ ВИПЛАТ ПО-НОВОМУ
ВЕРИФІКАЦІЯ СОЦІАЛЬНИХ ВИПЛАТ ПО-НОВОМУ В Україні заговорили про створення нової інспекції з моніторингу стилю життя громадян. Новий підрозділ, підпорядкований Міністерству соціаль­ної політики, буде виявляти порушників як серед отримувачів державної допомоги, так і в колі потенційних претендентів на фінансову підтримку. Плани створення контролюючого органу набирають реальних обрисів, а в Міністерстві фінансів уже прогнозують прямий ефект від процедури верифікації у 100 млн грн.
 
Тема номера
  УКРАЇНСЬКИЙ ПРИСМАК СОЦІАЛЬНОЇ СПРАВЕДЛИВОСТІ
УКРАЇНСЬКИЙ ПРИСМАК СОЦІАЛЬНОЇ СПРАВЕДЛИВОСТІ 20 лютого – Всесвітній день соціальної справедливості. Міжнародна спільнота вважає його одним з головних інструментів забезпечення ефек­тивного соціального діалогу для формування справедливого суспільства. В Україні цього дня намагаються привернути увагу органів державної влади, місцевого самоврядування, об’єктів господарювання, громадських організацій, профспілок до вирішення вкрай наболілих проблем встанов­лення справжньої, а не декларативної соціальної справедливості. Реаль­них досягнень соціальної рівності в Україні значно менше, аніж проблем на шляху подолання несправедливості.
 
Тема номера
  РІК У ЗВТ: ЗДОБУТКИ, ПРОРАХУНКИ, ПЕРСПЕКТИВИ
РІК У ЗВТ: ЗДОБУТКИ, ПРОРАХУНКИ, ПЕРСПЕКТИВИ З 1 січня 2016 року між Україною та Євросоюзом почала діяти поглиблена та всеохоплююча зона вільної торгівлі. Країна ступила на шлях завоюван­ня ринку ЄС у не зовсім сприятливий період. Хоча до ЗВТ з ЄС готувалися майже 8 років, розвернутися на 180 градусів від звичних ринків з країна­ми ЄС було вкрай складно. Однак багатьом українським підприємствам вдалося адаптуватися до нових реалій. У перспективі до зони вільної тор­гівлі прагнуть долучитися представники середнього та малого бізнесу, які впродовж року тільки вчилися торгувати за європейськими стандартами.
 
Тема номера
  ЧЕРГОВА ХВИЛЯ ЕМІГРАЦІЇ. ЧИ ОСТАННЯ?
ЧЕРГОВА ХВИЛЯ ЕМІГРАЦІЇ. ЧИ ОСТАННЯ? Українці масово полишають Україну. Точної статистики, скільки бажаю­чих податися до інших світів, не знає ніхто. Однак абсолютно очевидно, що наша країна перетворюється на символічний вокзал, звідки українці роз’їжджаються по світу. Хтось знайде себе там, хтось ні. Але всі вони го­тові на цей відчайдушний крок, на те, щоб полишити батьківщину, тому що втомилися чекати. Люди готові ризикнути всім, щоб хоча б спробувати смак іншого життя. Сумна картина: черги за візами, черги на кордонах. Українці їдуть. На заробітки, робити бізнес, на навчання. А багато хто й назавжди.
 
Тема номера
  БОРОТЬБА З БЕЗРОБІТТЯМ: РЕФОРМИ ЧИ ІМІТАЦІЯ
БОРОТЬБА З БЕЗРОБІТТЯМ: РЕФОРМИ ЧИ ІМІТАЦІЯ Уряд знову порушує тему реформування ринку праці та системи за­йнятості. Наголошує на необхідності перебудови служби зайнятості, аби переорієнтувати вектор її роботи з безробітних на роботодавців, тобто на взаємодію з тими, хто створює робочі місця. Заявляє про намір сформувати нову модель зайнятості населення України, яка відповідатиме європейським вимогам. Кабмін анонсував масштабну реформу служби зайнятості в 2017 році. Поки що незрозуміло, яка її мета – заощадити бюджетні гроші чи зробити реальний крок для по­долання безробіття?
 
Тема номера
  ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ ЧИ ЕНЕРГОФІКТИВНІСТЬ: ЧОГО ОЧІКУВАТИ УКРАЇНІ
ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ ЧИ ЕНЕРГОФІКТИВНІСТЬ: ЧОГО ОЧІКУВАТИ УКРАЇНІ Нинішнього року запланована масштабна «революція» у сфері жит­лово-комунального господарства, покликана створити ринок енер­гоефективності. Чекають свого ухвалення відповідні законопроекти, міжнародні інституції погодилися інвестувати в енергоощадність України. Якби наша країна зуміла досягти рівня енергоефективності Польщі, добробут українців можна було б підвищити у 3,5 раза. Та тут одного бажання громадян замало. У нас зазвичай ухвалюються правильні закони, але немає надійного механізму їх реалізації.
 

Сторінки: « 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 »

УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

10.10.2024 22:03

08.09.2024 21:09

23.08.2024 22:29

23.08.2024 22:00

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання