« на головну 25.11.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1261)
24
Жовтень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Тема номера
Тема номера
  Родом із минулого століття
Родом із минулого   століття Другий місяць осені починається з особли­вої дати. Першого жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, проголошений на сесії Гене­ральної Асамблеї ООН. В Україні цього ж дня відзначають і День ветерана.
 
Тема номера
  Базар за межами ринку
Базар за межами  ринку Поспішаючи вранці на роботу, будьте обачними, коли виходите з тролейбуса чи маршрутки. Адже можете втрапити но­гою прямісінько у миску зі сметаною, яку завбачлива бабуся виставила просто на тротуарі, сподіваючись, що хтось із само­го ранку забажає посмакувати молочною продукцією. Перебільшення? Анітрохи. Бо саме в таку халепу ризикують втрапити кияни, котрі виходять із громадського транспорту в районі метро «Герої Дніп­ра». Та й не тільки там, а практично на всіх зупинках, куди спрямовуються транс­портні потоки і де постійно розширю­ються межі стихійного ринку.
 
Тема номера
  Висока вода: чекаємо катастрофи?
Висока вода:  чекаємо катастрофи? В Україні практично не було жодного міста чи села, ко­трі б оминула серпнева дощова стихія. Навіть у тради­ційно посушливих зонах негода завдала їхнім мешкан­цям чимало лиха й відчутних збитків. У Запоріжжі від потужної зливи постраждала ціла вулиця. Рятуваль­ники виявляли подвір’я приватних будинків, де після триденної стихії вода сягнула даху. Місцями навіть утворювалися озера завглибшки три й більше метрів. Та мешканців міста це не тішило.
 
Тема номера
  Де наші діти після уроків?
Де наші діти після уроків? Поки діти перебувають у школі, батьки почуваються спокійно. Адже за школярів повністю відповідають педа­гоги, а потраплянню сторонніх осіб до навчального за­кладу перешкоджають охоронці, які сьогодні є практич­но в усіх школах великих міст. Та після завершення шкільних занять батькам додається турбот. Чим за­йняти підлітків у вільний час? Щодо цього питання дум­ки полярно різняться. Одні вважають, що нинішні на­вантаження завеликі для дітей, тож дитині ліпше від­почити після уроків, побігати на свіжому повітрі. Інші переконані, що слід неодмінно залучити сина чи доньку до додаткових занять. І що їх більше – то краще. Відтак дитина інколи фізично не встигає добігти з однієї секції на іншу. Тож де вона – омріяна золота середина?
 
Тема номера
  Доступне житло. Хто останній у черзі?
Доступне житло. Хто  останній у черзі? Уряд започаткував програму «Доступне житло». Вже у травні нинішнього року було видано перший кредит пільгової іпотеки. Кількість охочих скористатися та­кою послугою нині сягає 8 тисяч. Експерти розрахову­ють, що до кінця року взяти участь у держпрограмі ви­являть бажання близько 30 тисяч родин. На таку кіль­кість заявок вистачить виділеного з держбюджету мі­льярда гривень. Упродовж наступних двох-трьох років уряд обіцяє видавати понад 100 тисяч таких позик що­року. За оцінками Національного банку України, для цього і у банкірів, і в держбюджеті ресурсів достатньо.
 
Тема номера
  На порозі навчального року
На порозі навчального року Цього року День знань припадає на суботу. Проте сотні тисяч школярів по всій Україні все одно підуть до школи. Головною новацією націо­нальної школи нинішнього навчаль­ного року виявився новий державний стандарт початкової середньої осві­ти. Передбачені ще деякі зміни, але менш масштабні. Міністр освіти, молоді та спорту Дмитро Табач­ник запевняє, що загалом українські школи до 1 вересня готові.
 
Тема номера
  Життя на планеті старість
Життя на планеті   старість Те, що наше суспільство невпинно старіє, ні для кого не новина. Людей літнього (65–75 років) та старечого (піс­ля 75 років) віку дедалі більшає не лише в Україні, а й за­галом у світі. Чверть українців досягли похилого віку, а кожен шостий серед них – самотній. Старіння населен­ня висуває перед суспільством і державою кілька про­блем: від удосконалення пенсійного забезпечення, розви­тку геріатричної медицини та створення будинків для престарілих до організації системи соціально-побутового догляду за тими, хто вже не здатен само­стійно піклуватися про себе.
 
Тема номера
  На ринку ліків очікується революція
На ринку ліків   очікується революція Держава серйозно взялася за регулю­вання національного ринку лікар­ських засобів. Однак далеко не всім подобається таке втручання. Адже ринок ліків у нас занадто схильний до спекуляцій та зловживань. Чис­ленні посередники накручують ціни, а фальсифіковані й прострочені пре­парати спокійно продаються в аптеках.
 
Тема номера
  Дорожній геноцид
Дорожній   геноцид Статистика дорожньо-транспортних пригод упро­довж першого півріччя нинішнього року жахає. В Украї­ні сталося майже 12,5 тис. ДТП із потерпілими: загину­ли понад 2 тис. людей, ще 15 тис. дістали тілесні ушко­дження. Якщо порівняти статистику з минулорічни­ми показниками, приводів для оптимізму мало: кіль­кість смертельних випадків збільшилась на 12%. А чис­ло аварій з потерпілими в першому півріччі зросла на 7,8%. Якщо не вжити термінових заходів, до 2020 року аварії на автошляхах стануть головною причиною смертності, залишивши далеко позаду серцево-судинні захворювання та СНІД.
 
Тема номера
  Життя просто неба
Життя просто   неба Їх називають безпритульні, безхатченки, або зверхньо – «бомжі»… Ніхто не може навести достовірних даних, скільки безпритульних мешкають в Україні. Єдине, що стверджує статистика, за останні роки різко скороти­лась кількість «дітей вулиці». Обрахувати дорослих та літніх людей, котрі опинилися без даху над головою, – справа безперспективна. Однак із кожним роком тих, хто змушений жити просто неба, невпинно більшає. Вони сплять поруч із безпритульними собаками, аби було тепліше вночі, займаються дрібними крадіжками, або просто чекають, коли їх уб’ють чи знову заарештують. Як вони живуть – люди, яким не пощастило в житті?
 

Сторінки: « 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 »

УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

10.10.2024 22:03

08.09.2024 21:09

23.08.2024 22:29

23.08.2024 22:00

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання