« на головну 25.11.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1261)
24
Жовтень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Тема номера
Тема номера
  Чи відчують українці зменшення податкового пресу?
Чи відчують українці зменшення податкового пресу? Влада пропонує підприємцям зменшити податковий тиск в обмін на створення робочих місць і легалізацію дохо­дів. Ідея сама по собі вельми позитивна. Бо й вітчизняні, й зарубіжні експерти одностайно оцінюють український бізнес: його розвиток гальмує непомірне навантаження на фонд оплати праці. Та чи все, що пропонують фахівці Міністерства доходів і зборів, влаштовує решту відомств, Кабінет Міністрів і, зрештою, власне громадян? Чи на­справді такою джентльменською виявиться угода влади з підприємцями, як її зображують податківці?
 
Тема номера
  Підсумки другої сесії ВР: зроблено багато, але далеко не все
Підсумки другої сесії ВР: зроблено багато, але далеко не все Попри труднощі й протистояння у парламенті, друга пленарна сесія завершилася. За словами Голови Верховної Ради Володимира Рибака, за­галом за час роботи сесії ухвалено 82 закони, а у першому читанні схвалено 28 законопроектів. Велику увагу під час минулої сесії депутати приділяли соціаль­ним законопроектам, що регулюють державну політику в цій сфері. Своєю чергою, представники Федерації проф­спілок украй уважно стежили за депутатською діяльніс­тю та вносили свої пропозиції до низки законів. Відрад­но, що більшу частину з них депутати врахували.
 
Тема номера
  Разом чи окремо
Разом чи окремо 8 липня в Україні вже другий рік по­спіль відзначається День родини. На думку експертів, цього замало. Аби привернути увагу до проблем сім’ї, слід говорити про це постійно. Бо соціологічні дослідження визна­чають стан сучасної української сім’ї як кризовий. Родина, яка тра­диційно виступала головним інсти­тутом виховання, стрімко втрачає свої позиції. Чому?
 
Тема номера
  Трудитися за Кодексом
Трудитися за Кодексом Україна – єдина пострадянська країна, що досі живе за нормами КЗпП, ухваленого ще у 70-х роках минулого століття. Зрозуміло, що його норми, м’яко кажучи, застаріли. Вже давно назріла нагальна необхідність ухва­лення нового Трудового кодексу. На жаль, процес просувається надзвичайно важко: кожен документ одразу обростає міфами й викликає несприйняття з боку окремих ка­тегорій населення. Місяць тому до парла­менту було внесено Трудовий кодекс, співавторами якого є Олександр Стоян та Ярос­лав Сухий. Автори проекту стверджують, що документ максимально збалансований між всіма учасниками соціального діалогу й ураховує інтереси трудящих. «Профспілкові вісті» перевіряли, чи так воно є насправді.
 
Тема номера
  Собаче питання
Собаче питання Такого принципового поділу суспільства, як ставлення до собак, не знає жодна інша тема. Одні люблять до нестями братів наших мен­ших, інших така прихильність дратує і вони не сприймають сусідства з собаками. Через це виникають проблеми, й чималі. Доходить до відвертої ворожнечі, а то й дій майже кри­мінальних. Чи можливо примирити дві кате­горії громадян з діаметрально протилежними поглядами на «собаче питання»?
 
Тема номера
  Пляжний сезон
Пляжний сезон Цього літа Гідрометцентр пророкує Україні аномальну спеку – до 40 гра­дусів. Рятуватися від неї люди будуть біля води. Однак робити це на міських пляжах та водоймах із року в рік стає все небезпечніше. Про нормальні умо­ви відпочинку на пляжах згадують усе менше. Гори сміття, звалища пласти­кових пляшок, купа недопалків (а то й уламків скла) в брудному піску аж ніяк не налаштовують на мажорний лад. Відпочивальники звинувачують в антисанітарії комунальні служби, а ті своєю чергою нарікають на недбалість охочих поніжитись на пісочку. Як на­слідок, небажані проблеми для всіх, а самі пляжі доводиться закривати че­рез непридатність. Чи можна знайти оптимальне рішення, з’ясовували «ПВ».
 
Тема номера
  Рятувати інших з ризиком для себе
Рятувати інших з ризиком для себе Медики «швидкої допомоги» самі по­требують допомоги. Причому реаль­ної і невідкладної. Події останніх тиж­нів засвідчили, що напади на лікарів почастішали. Їх не просто б’ють, калі­чать, а й жорстоко вбивають. Захис­тити себе власними силами вони не можуть. Персонал «швидкої» станов­лять переважно жінки, котрі в сутич­ках з нападниками просто безсилі. Та поки вони чекають розв’язання про­блеми на державному рівні, надхо­дять нові повідомлення про жертви серед лікарняного корпусу.
 
Тема номера
  Збільшення мінімальної зарплати – перевага для працівників та економіки
Збільшення мінімальної зарплати – перевага для працівників та економіки У редакції газети «Профспілкові ві­сті» відбувся круглий стіл з питань мінімальної зарплати в 2014 році. Профспілковці, урядовці, науковці та журналісти намагалися відпові­сти на запитання: яким має бути розмір мінімальної зарплати в Укра­їні і чому її підвищення так важливе не лише для економіки, а й для збе­реження генофонду країни?
 
Тема номера
  Свої серед чужих, чужі серед своїх
Свої серед чужих, чужі серед своїх Трудова міграція співвітчизників залишається однією з найактуальніших тем українського суспільства. І в цьому немає нічого дивного. Адже, за даними Всесвітнього банку, за кількістю емігрантів Україна посі­дає третє місце у світі. І хоча про проблеми міграції говорять давно й багато, експерти одностайно ка­жуть, що конкретних, дієвих державних програм у цьому напрямі навіть не передбачено. Тематичні пар­ламентські слухання у Верховній Раді, призначені на 3 липня, навряд чи додадуть позитиву, переконують фахівці. І наголошують: складається враження, що ця проблема не є важливою і першочерговою для влади. Що сталося з державою, яка не уживається на одній землі з власними громадянами?
 
Тема номера
  Чи всім по кишені прощання з дитинством?
Чи всім по кишені прощання з дитинством? Ще кілька десятиліть тому випускні вечори відбували­ся у стінах навчальних закладів і на гаманцях батьків майже не позначалися. Нині прощання зі школою пере­творюють на королівські бали, своєрідні шоу під гаслом «Хто виглядатиме краще і …дорожче?». Та й випускники воліють провести останню зустріч зі шкільними друзя­ми у найдорожчих ресторанах, аби запам’ятати цей день надовго. За скромними підрахунками, за один ве­чір родині доведеться викласти як мінімум 6000 гри­вень. І це лише офіційні витрати. А якщо підрахувати ще й неофіційні, то ця сума збільшиться удвічі, а то й утричі. Та чи варта ця подія таких витрат?
 

Сторінки: « 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 »

УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

10.10.2024 22:03

08.09.2024 21:09

23.08.2024 22:29

23.08.2024 22:00

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання