« на головну 05.02.2025
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1266)
09
Січень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Тема номера
Тема номера
  Свої серед чужих, чужі серед своїх
Свої серед чужих, чужі серед своїх Трудова міграція співвітчизників залишається однією з найактуальніших тем українського суспільства. І в цьому немає нічого дивного. Адже, за даними Всесвітнього банку, за кількістю емігрантів Україна посі­дає третє місце у світі. І хоча про проблеми міграції говорять давно й багато, експерти одностайно ка­жуть, що конкретних, дієвих державних програм у цьому напрямі навіть не передбачено. Тематичні пар­ламентські слухання у Верховній Раді, призначені на 3 липня, навряд чи додадуть позитиву, переконують фахівці. І наголошують: складається враження, що ця проблема не є важливою і першочерговою для влади. Що сталося з державою, яка не уживається на одній землі з власними громадянами?
 
Тема номера
  Чи всім по кишені прощання з дитинством?
Чи всім по кишені прощання з дитинством? Ще кілька десятиліть тому випускні вечори відбували­ся у стінах навчальних закладів і на гаманцях батьків майже не позначалися. Нині прощання зі школою пере­творюють на королівські бали, своєрідні шоу під гаслом «Хто виглядатиме краще і …дорожче?». Та й випускники воліють провести останню зустріч зі шкільними друзя­ми у найдорожчих ресторанах, аби запам’ятати цей день надовго. За скромними підрахунками, за один ве­чір родині доведеться викласти як мінімум 6000 гри­вень. І це лише офіційні витрати. А якщо підрахувати ще й неофіційні, то ця сума збільшиться удвічі, а то й утричі. Та чи варта ця подія таких витрат?
 
Тема номера
  Заборона абортів: жінки без вибору
Заборона абортів: жінки без вибору Законодавча заборона штучного переривання вагіт­ності призведе до збільшення народжуваності. Так, принаймні, стверджують автори законопроекту щодо заборони абортів, зареєстрованого у Верховній Раді. Схоже, так уважають далеко не всі. Жінки, ме­дики, демографи та навіть представники церкви не бачать зв’язку між забороною переривання вагітнос­ті та збільшенням кількості народжень здорових щасливих дітей.
 
Тема номера
  День Перемоги – погляд крізь віки
День Перемоги – погляд крізь віки 9 травня Україна відзначатиме 68-й День Перемоги. В усьому світі дивуються: чому лише пострадянські держави, та й то не всі, продовжують святкувати саме День Перемоги, а не День пам’яті та примирен­ня? Питання не зовсім риторичне. Проблема полягає у тому, що нинішні покоління не мають жодного уяв­лення, що саме вони святкують 9 травня щороку. Перемогу над Німеччиною, котра у Євросоюзі, куди ми так прагнемо, утримує лідерство? Здолання фа­шистської чуми? Але ж не можна, переконують істо­рики, понад сім десятиліть святкувати перемогу над тим, чого вже немає. Однак думки з цього приводу в українському суспільстві діаметрально різняться.
 
Тема номера
  Свято праці по-українськи
Свято праці по-українськи Його називають по-різному: День міжнародної солідарності трудящих, День праці, Першо­травень, Свято праці. Так само неоднозначно ставляться до свята пересічні українці. Одні відверто радіють з нагоди відпочити на по­чатку травня десять днів (або менше, залеж­но від розпорядження Кабміну), інші заклика­ють викреслити Першотравень з календаря, бо це – пережиток радянської доби. Хто з них ближче до істини, вирішили проаналізувати «Профспілкові вісті».
 
Тема номера
  Інтернати переповнені «сиротами» за живих батьків
Інтернати переповнені «сиротами» за живих батьків До кінця року інтернати мають намір ліквіду­вати, а 80% сиріт виховуватимуться у роди­нах. Принаймні так обіцяє міністр соціальної політики Наталія Королевська. Однак експер­ти закликають не поспішати й до питань ін­тернатних закладів підходити виважено й об­мірковано, бо за цим стоїть незахищена соці­альна група – діти. Про «за» і «проти» такої іні­ціативи Мінсоцполітики – у публікації «ПВ».
 
Тема номера
  ЗНО: умови стабільні, незмінні й зрозумілі
ЗНО: умови стабільні, незмінні й зрозумілі Зовнішнє незалежне оцінювання – уже звична для нашої країни форма вступних випробувань. І хоч проблем вистачає – і недостатнє фінансуван­ня, і необхідність удосконалення як змісту тестів, так і процедури їх про­ведення, – кардинальних змін у ЗНО–2013 не передбачається. То чому ж тоді переймаються і батьки, і випускники нинішнього року? «ПВ» намага­лися з’ясувати, що саме спричинило несподіваний ажіотаж.
 
Тема номера
  Примусова евакуація – випробування для водіїв
Примусова евакуація – випробування для водіїв Після рясних снігопадів у великих містах України знову гостро постало питання примусо­вого доставляння автомобілів на штрафмай­данчики. Раніше туди забирали лише машини, які перешкоджали дорожньому руху. Нині це стосується автомобілів, що заважають техніці прибирати сніг із вулиць і площ. Та поки що незрозуміло: примусова евакуація сприятиме наведенню ладу на вулицях міст чи виявиться іще одним здирництвом із водіїв?
 
Тема номера
  Небезпечна паличка Коха: міфи і реальність
Небезпечна паличка Коха: міфи і реальність 24 березня в Україні відзначали день боротьби з туберкульозом. І весь тиждень був присвяче­ний боротьбі із цією недугою. Її так і не лікві­довано в жодній країні світу, тож епідемічна ситуація залишається складною. Не оминуло це лихо й Україну. Проблема ускладнюється тим, що в нашій країні вона має не лише ме­дичний, а й соціальний характер, тож вимагає максимально консолідувати зусилля і ресурси в боротьбі з хворобою. Чи можливо подолати туберкульоз разом? «ПВ» спробували відпові­сти на це запитання.
 
Тема номера
  Контракт на краще життя
Контракт на краще життя Перепиши квартиру на іншу людину – і решту життя проживеш щасливо. Такі умови пропонують самотнім пенсіоне­рам знайомі й незнайомі люди або фірми-посередники, що допомагають оформити так звані договори пожиттєвого утри­мання. «Профспілкові вісті» проаналізу­вали, наскільки вигідне й перспективне укладення таких контрактів.
 

Сторінки: « 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 »

УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

29.12.2024 22:05

26.12.2024 18:21

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання