« на головну 17.07.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1253)
20
Червень
 
Інтерв’ю
 
СЕРГІЙ БИЗОВ: «МИ ПРАЦЮЄМО НАД ЗРОСТАННЯМ АВТОРИТЕТУ ПРОФСПІЛОК У СУСПІЛЬСТВІ»

СЕРГІЙ БИЗОВ: «МИ ПРАЦЮЄМО НАД ЗРОСТАННЯМ АВТОРИТЕТУ ПРОФСПІЛОК У СУСПІЛЬСТВІ»


РУБРИКИ


Передплата





Статті Тема номера
Тема номера
  «Жовтень», що збагачує здоров’ям цілий рік
«Жовтень», що збагачує здоров’ям цілий рік На березі Дніпра, в мальовничому передмісті Києва, в лі­сопарковій зоні Конча-Заспи розташувався унікальний клінічний санаторій «Жовтень». Багатий спектр медич­них послуг, а саме лікування серцево-судинної системи, органів травлення, хвороб кістково-м’язової системи, ре­абілітація пацієнтів із цереброваскулярною патологією, вагітних при екстрагенітальній та акушерській пато­логії (до речі, відділення унікальне, такого немає в жодній іншій країні світу), вміло поєднаний із піклуванням та турботою медичного персоналу, перетворюють лікуван­ня на справжній відпочинок, овіяний теплом та затиш­ком, наче в рідному домі. Про особливості реабілітації та відпочинку в «Жовтні» «ПВ» розповів заслужений лі­кар України, професор, доктор медичних наук, головний лікар санаторію Олександр Владимиров.
 
Тема номера
  З пільгами Кабмін упорається самотужки
З пільгами Кабмін упорається самотужки Найбільша кількість судових позовів, у яких громадяни виборюють і обстою­ють свої конституційні права, стосу­ються різного роду пільг. Сподіватися, що таких позовів поменшає в майбут-ньому, марно, адже Верховна Рада пла­нує ухвалити законопроект, у якому Кабмін просить депутатів скасувати пільги практично для всіх категорій на­селення. А ще – «впорядкувати» норми об­сягу пільг і механізм їх нарахування. Що криється за цими пропозиціями і якими наслідками обернеться законопроект для громадян України?
 
Тема номера
  ЖЕК чи ОСББ? В очікуванні житлової реформи
ЖЕК чи ОСББ? В очікуванні житлової реформи Про необхідність реформування житлово-ко­мунальної сфери говорять давно, багато і… дарма. На тлі катастрофічного зношення житлового фонду і непомірної плати за ко­мунальні послуги такі розмови виглядають суцільним знущанням. Законодавчої бази, аби змінити нинішній стан справ у житло­во-комунальній сфері, або немає, або вона іс­нує тільки на папері. Людей стільки разів ду­рили й ошукували, що вони панічно бояться ставити підпис під будь-яким папірцем, який їм підсовує держава. Сьогодні вона під­кидає ідею про створення ОСББ – об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.
 
Тема номера
  Життя з дефіцитом любові й уваги
Життя з дефіцитом любові й уваги На столі в президента лежить доку­мент. У ньому – зміни до Сімейного ко­дексу України в частині процедури вси­новлення дітей. Законодавчі зміни спря­мовані, насамперед, на обмеження виїзду українських малюків за кордон. Зокрема, тепер іноземці зможуть всиновити маля з України лише тоді, коли йому ви­повниться 5 років. Тобто, коли буде ви­черпано всі можливості для національ­ного всиновлення.
 
Тема номера
  Біг на місці – «загальнопримирюючий»
Біг на місці – «загальнопримирюючий» Хто ж сперечатиметься: людина місце прикрашає! Тож «на місцях» – теоретично – могли б засяяти яскраві зірки місцевого управлінсько­го значення. Така собі нова «фабрика зірок», чому б ні? Громада відчула б себе щасливою і захищеною, побачив­ши, яка в неї «на місцях» мудра й да­лекоглядна влада, легко пробачила їй якісь дрібні помилки, невдалі кро­ки, підтяглася б, допомагала, щиро вірячи в краще завтра, як це вміла завжди.
 
Тема номера
  Соціальна картка: допомога чи профквиток?
Соціальна картка: допомога чи профквиток? Часи змінюються. Паперові талони на товари та послуги стають даниною іс­торії. На перший план виходить елект­ронний пластик, і вже не рідкість гаман­ці, в яких тісниться до десятка таких платіжних документів. Одесити нада­ли пластику ще одну функцію – соціальну адресну допомогу малозабезпеченим гро­мадянам.
 
Тема номера
  Музеї ще можуть здивувати... собою
Музеї ще можуть здивувати... собою Для багатьох із нас музеї асоціюються зі шкільними роками і дещо нудними та не дуже вражаючими екскурсіями й експонатами. Так відбувається не через те, що музеї погані, а тому що нас змушували туди ходити, не пита­ючи, цікаво нам це чи ні, – просто треба йти ди­витися і слухати! У більш зрілому віці все ж з’являється бажання дізнатися щось нове, тоді ми йдемо в музей історії чи зброї, музеї, присвя­чені певним подіям (Великій Вітчизняній війні, чорнобильській аварії, голодомору тощо) або ві­домим діячам культури та мистецтва.
 
Тема номера
  Вигнати торгашів із нашого храму!
Вигнати торгашів із нашого храму! Корупція, корозія, ерозія, розтління, тлін – споріднені слова, кожне окре­мо і всі разом констатують біду. Мабуть, з огляду саме на стан і масштабність корупції в Україні на­родний депутат В. Олійник назвав її «раковою пухлиною, яка вже кругом дала метастази». На щастя, Олій­ник не онколог і, слід гадати, навіть не філолог, інакше не скористався б такою сильною метафорою. Бо якщо він має рацію, то й нема про що казати, а діяти так: накритися простирадлом і повільно повзти на цвинтар.
 
Тема номера
  Мистецтво жити без з будь-яких «але»...
Мистецтво жити без з будь-яких «але»... Ми знаходимо сотні причин, щоб не займатися спор­том, не розвиватися творчо. Танці – це не моє, школи карате немає біля мого дому, в басейні заняття не в зручний для мене час, а кінний спорт – це ж їздити тре­ба за місто та й страшнувато... Такі і тисячі інших відмовок з’являються, як тільки-но у голові промайне думка, що треба ж чимось займатися, окрім роботи та домашніх клопотів. У буденній рутині ми постійно знаходимо, або навіть створюємо проблеми, зосереджу­ємо увагу на якихось дрібницях і не завжди маємо час для себе... Я нічим не відрізняюсь від решти, тож була вражена, коли побачила, як люди, прикуті до інвалід­них візків, танцюють, займаються фехтуванням, а представники об’єднання глухих грають у театрі, спі­вають, читають вірші...
 
Тема номера
  Хронічне здоров’я українських трударів
Хронічне здоров’я українських трударів Ситуація, що склалася в Україні з професійною патоло­гією, не задовольняє ні працівників, ні лікарів, ні робото­давців, ні суспільство в цілому. Зокрема, кількість ново­виявлених професійних захворювань становить 6–8 ти­сяч на рік. Так, із 1,6 мільйона працюючих у шкідливих умовах тільки кожному двохсотому ставиться діагноз професійного захворювання. Це набагато менше, ніж у багатьох розвинутих європейських країнах. Що «бо­лить» в українських робітників та чому левова частка профхворих лишається поза статистикою? На ці запи­тання «ПВ» шукали відповіді разом з Віталієм Легко­вим – керівником відділу охорони здоров’я Департамен­ту охорони праці ФПУ, Анатолієм Стовбуном – довіре­ним лікарем Департаменту охорони праці ФПУ та Ін­ною Лубяновою – провідним науковим співробітником відділу профпатології Інституту медицини праці.
 

Сторінки: « 41 42 43 44 45

УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

08.05.2024 21:25

08.05.2024 21:01

05.04.2024 21:44

22.03.2024 19:35

15.03.2024 18:49

15.03.2024 18:46

10.02.2024 18:02

10.02.2024 18:01

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання