« на головну 17.07.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1253)
20
Червень
 
Інтерв’ю
 
СЕРГІЙ БИЗОВ: «МИ ПРАЦЮЄМО НАД ЗРОСТАННЯМ АВТОРИТЕТУ ПРОФСПІЛОК У СУСПІЛЬСТВІ»

СЕРГІЙ БИЗОВ: «МИ ПРАЦЮЄМО НАД ЗРОСТАННЯМ АВТОРИТЕТУ ПРОФСПІЛОК У СУСПІЛЬСТВІ»


РУБРИКИ


Передплата





Статті Тема номера

Киян вправно «розводять на гроші»

Киян вправно «розводять на гроші»

Поки мер Києва Леонід Черновець­кий насолоджується життям в Із­раїлі, київська влада продовжує зну­щатися з киян. Сюрпризи чекають на столичних жителів скрізь: по­чинаючи від власного дому і закін­чуючи паркуванням авто.

Платне паркування: послуга чи «лохотрон?»

Ще кілька років тому паркувати автомобіль мож­на було в будь-якому дозво­леному місці, без жодних перешкод або вимагання за це грошей. Звичайно, хтось може заперечити: тоді і ма­шин стільки не було, і місця було більше. Але, з іншого боку, площі для паркування або тротуари існували як тоді, так і тепер. Тільки ра­ніше вони були нічийними та, відповідно, безкоштов­ними, а останніми роками, з подачі комунального під­приємства «Київтранс-парксервіс» паркування ав­томобілів перетворилося на послугу, за яку кияни зму­шені віддавати від 5 до 10 грн за годину.

Насправді, стверджують фахівці, такого поняття, як «послуги паркування» не­має і бути не може. Адже паркувальники, або «опера­тори паркування», як їх на­зивають офіційно, не докла­дають жодних зусиль при наданні своїх «послуг». Часто-густо вони навіть лі­нуються допомогти недо­свідченому водієві правиль­но поставити свій автомо­біль, не зачепивши інші припарковані машини. Більше того: вони навряд чи гарантують недоторкан­ність вашого автомобіля. Тобто, якщо ви повернетесь на парковку і знайдете свій автомобіль пошкодженим або, не дай Боже, взагалі не знайдете, то повісити це на паркувальника вам не вдасться. Його завдання – за плату забезпечити вам місце для тимчасового пе­ребування автівки. А єдина його праця – підійти, забра­ти кошти, в кінці дня пере­рахувати виручку та здати її куди треба. Годі й казати: робота, про яку можна тіль­ки мріяти.

Деякі водії розуміють усю абсурдність плати за такі «послуги» і відмовля­ються платити. Більшість же слухняно витягає десят­ку (або двадцятку). Між тим, жодного логічного, правового й економічного наповнення терміна «послу­ги парковки» немає.

У Київській міській ад­міністрації теж, мабуть, це розуміють, та визнають: на­справді відповідальності водіїв за відмову платити за паркування немає. Адже довести в суді факт надання споживчих послуг парку­вальників буде дуже склад­но. Оскільки відповідаль­ність – це міра компенсації за надані послуги, тож якщо немає послуг, то немає і від­повідальності.

Сухі цифри. Близько 5 тис. паркувальних місць у центрі Києва приносять 50 тис. грн на годину. За міні­мальними підрахунками виходить 200 тис. чистого прибутку на день, 6 млн на місяць, 72 млн на рік. А всього в Києві 17 тис. парку­вальних місць. Отже, тіль­ки з центру «Київтранс-парксервіс» отримує 72 млн прибутку, а з усього міста, за різними даними, майже 100 млн щорічно. Можна лише здогадуватися, що з цих шалених грошей іде до державного бюджету. На думку спеціалістів, зокре­ма колишнього міністра ЖКГ Олексія Кучеренка, – копійки.

То що ж робити київ­ським водіям? Фахівці із правозахисних організацій радять не платити, пред­ставники київської влади вимагають: платити без роз­мов.

осББ та Приватні Жеки: менше щастя, більше грошей?

Схоже, київська влада намагається провернути ще один грандіозний «лохо­трон» – під назвою ОСББ, тобто об’єднання співвлас­ників багатоквартирних бу­динків, яке має стати справжньою панацеєю від свавілля ЖЕКів. Так, при­наймні, стверджують в уря­ді. Агітаційна кампанія на захист ОСББ набирає обер­тів: наразі заклики об’єднуватися в такі структури можна побачити і в кому­нальних газетах, і на біл­бордах у центральних райо­нах міста.

Але насправді не все так райдужно. Нещодавно Київ­рада ухвалила рішення про надання деяким ОСББ зе­мельних ділянок в оренду на 5 років. І це, на думку фа­хівців, може призвести до збільшення квартирної пла­ти для учасників таких об’єднань. Адже законодав­ство встановлює мінімаль­ний рівень орендної плати в розмірі 3% від нормативно-грошової оцінки зем­лі. І тепер, окрім, власне, ко­мунальних платежів, учас­ники ОСББ сплачуватимуть ще й за оренду землі.

Цікаво, що насправді зе­мельні ділянки згідно зі ст.42 Земельного кодексу України мають надаватися ОСББ для обслуговування будинків безкоштовно – або у власність, або в користу­вання. Але київські чинов­ники ігнорують цю норму. Отже, чудова казка про ОСББ як панацею від усіх негараздів може обернути­ся гіршим жахом, ніж об­слуговування в ЖЕКах.

До речі, про них. Остан­німи роками значного по­ширення набуло таке яви­ще, як приватний ЖЕК. По­дібні структури з’явилися з легкої руки забудовників і мали б стати відчутно кра­щими за старі, «радянські» житлово-експлуатаційні установи. Насправді ж, епі­тет «приватний» аж ніяк не вплинув на якість послуг, які надають такі ЖЕКи. Зате суттєво вплинув на ціни цих послуг.

Як стверджують у київ­ській прокуратурі, в резуль­таті перевірок таких при­ватних фірм виявилося, що встановлені ними тарифи не погоджувалися в Київра­ді, що не завадило праців­никам таких ЖЕКів нарахо­вувати собі зарплати в 10 тис. гривень.

Найгірше, що мешканці новобудов стають заручни­ками ситуації. Адже забу­довники просто змушують їх підписувати договори з приватними структурами, які часто їм і належать. Фа­хівці радять мешканцям, які не бажають більше пла­тити за сумнівну якість по­слуг великі гроші, об’єднуватися в ОСББ. Проте, як виявляється, і тут на людей очікують несподіванки. Отже, маємо замкнене коло.

Від податку на інтернет – до Податку на Повітря?

Погана новина для користувачів всесвітньої

мережі: Київська міськдержадміністрація запро­вадила для кабельних опе­раторів плату за розміщен­ня телекомунікаційних ме­реж та надання послуг на­селенню столиці. У КМДА очікують, що в результаті ухваленого рішення сто­личний бюджет поповню­ватиметься на 60–70 млн грн щороку.

Але фахівці вбачають у цьому небезпеку для ко­ристувачів Інтернету, тоб­то простих людей. В Інтернет-партії України підрахували, що кожен мешканець Києва змуше­ний буде сплачувати до­датково 135 гривень на рік за послуги підключення до мережі.

На думку лідера партії Дмитра Голубова, київські чиновники абсолютно ні­чого не зробили для Інтер­нету (в тому числі для по­кращення його якості), щоб уводити податок на нього. Крім того, позиція столич­ної влади суперечить за­гальноєвропейській тен­денції: в Європі користу­вання мережею стрімко де­шевшає і, як стверджують фахівці, скоро стане зовсім безкоштовним.

Щоправда, в Київській міськдержадміністрації спростовують інформацію про податок на користуван­ня Інтернетом. Заступник голови КМДА Руслан Кра­маренко в своїй заяві нази­ває інформацію про це «аб­сурдною та такою, що не відповідає дійсності». Сто­личний чиновник вказує на те, що місто взагалі не може вводити будь-які по­датки, не визначені Подат­ковим кодексом. За його словами, рішення, ухвале­не Київрадою в липні цьо­го року, стосується упоряд­кування діяльності суб’єктів ведення господар­ства в сфері зв’язку й ін­формаційних технологій. Згідно з постановою, визна­чається єдиний оператор, уповноважений укладати договори із суб’єктами ве­дення господарства в сфері зв’язку й інформаційних технологій на розміщення телекомунікаційних ме­реж у приміщеннях кому­нальної власності. Але, як стверджує пан Крамарен­ко, це жодним чином не стосується кінцевих спо­живачів і не передбачає збільшення податкового навантаження на провай­дерів.

Перевірка лічильників – прибутковий бізнес

Встанови лічильники – і сплачуй менше. Під таким гаслом киян переконують, що середньомісячна плат­ня за гарячу воду та газ – це невигідно. А от персо­нальні лічильники – інша справа. Скільки спожив, стільки й заплатиш.

Але є нюанси. Справ­жній «сюрприз» чекає на киян при перевірці лічиль­ників. Адже кожні три роки прилади зобов’язані пройти таку перевірку. Це робиться для того, аби від­повідні структури переко­налися, що лічильники не «брешуть», звичайно ж, на користь споживача. Якщо ж мешканці не пройдуть обов’язкової процедури, то їм нараховуватимуть пла­ту за послуги за середніми нормами споживання.

Але насправді річ на­віть не в цьому. Перевірка, яку обов’язково мають про­ходити лічильники, вияв­ляється, коштує грошей. Причому – чималих. Адже займаються цим приватні фірми. Цинізм ЖЕКів до­ходить навіть до того, що під оголошеннями про не­обхідність перевірки лі­чильників вони вказують телефони комерційних фірм, що за 200–300 грн на­дають такі послуги. Як скаржаться мешканці, час­то ці компанії «забракову­ють» лічильники, ствер­джуючи, що ті показують «неправильні» цифри, й буквально змушують їх ку­пувати нові.

При цьому перевірку лі­чильників має проводити державне підприємство «Укрметртестстандарт». А от сплачувати за ці пере­вірки мають організації, що надають послуги з водо­постачання. Так, принай­мні, вказано в Законі «Про метрологію».

Юристи радять людям звертатися до ЖЕКів із за­явами про відмову від про­ведення перевірки лічиль­ників. Адже з якого дива споживач, маючи індивіду­альний прилад обліку – пе­ревірений та опломбова­ний, встановлений відпо­відним підприємством, має знову платити за до­даткові послуги? Отже, якщо в ЖЕКу мешканцю відмовлять у його праві не проводити перевірку, він цілком слушно може звер­нутися до суду. Як показує практика, суд у такому разі завжди на боці простих споживачів.

80% ПАРКОВОК – У «ТІНІ»

Тимчасова контрольна комісія з питань ці­льового й ефективного використання коштів комунальним підприємством «Київтранспарксервіс» київської міської ради заявляє про тінізацію 80% ринку парковок. про це під час засідання комісії повідомив її голова, депутат київради від фракції «Столичні ре­форми» Юрій Дмитрук.

«Коли ми почали розбиратися в комісії, чому бюджет києва недоотримує кошти від цих парковок, то з’ясувалося, що комунальне підприємство «Київтранспарксервіс» контролює всього 20% стоянок. по нічних паркінгах ще гірше – цифра становить лише 10%. 80% парковок перейшли в тіньовий сектор економіки», – сказав Ю. Дмитрук. При цьому він додав, що в свою чергу жодна пе­ревірка правоохоронних органів не з’ясувала того факту, що «Київтранспарксервіс» контролює лише 20% парковок.

ЦИНІЗМ ВІД ЧИНОВНИКІВ

Ситуацію з приводу плати мешканцями за пере­вірку лічильників спробував прокоментувати перший заступник голови КМДА Олександр Ма­зурчак. але краще б він цього не робив. за інфор­мацією сайта «Обозреватель», чиновник заявив наступне: «Людина за лічильником платить наба­гато менше, ніж без нього. вона економить. тому може оплатити й тестування».

Цинізму чиновника немає меж! Фактично він ви­знав, що ЖЕКи при нарахуванні плати за кому­нальні послуги оперують значно завищеними нормами споживання цих послуг і змушують лю­дей оплачувати власні необґрунтовані забаганки. Коли ж людина намагається сплачувати лише за ті послуги, які фактично спожила (встановлюючи лічильники), це ставлять їй у провину.

між тим, нещодавно президент наказав устано­вити лічильники повсюдно. знову підуть збирати на це гроші з людей, необґрунтовано підвищуючи тарифи?

 

 

11.08.2011


Раїса ЧИРВА, «ПВ»

ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

08.05.2024 21:25

08.05.2024 21:01

05.04.2024 21:44

22.03.2024 19:35

15.03.2024 18:49

15.03.2024 18:46

10.02.2024 18:02

10.02.2024 18:01

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання