« на головну 17.07.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1253)
20
Червень
 
Інтерв’ю
 
СЕРГІЙ БИЗОВ: «МИ ПРАЦЮЄМО НАД ЗРОСТАННЯМ АВТОРИТЕТУ ПРОФСПІЛОК У СУСПІЛЬСТВІ»

СЕРГІЙ БИЗОВ: «МИ ПРАЦЮЄМО НАД ЗРОСТАННЯМ АВТОРИТЕТУ ПРОФСПІЛОК У СУСПІЛЬСТВІ»


РУБРИКИ


Передплата





Статті Тема номера
Тема номера
  Чия «Победа»? Хто переможений?
Чия «Победа»? Хто переможений? Про епізодичне загострення загарбницьких рефлексів у місцевої кримської влади щодо об’єктів курортної проф­спілкової власності не писав, напевно, тільки лінивий. «ПВ» також чимало сторінок присвятили висвітлен­ню цього неподобства. Зрозуміло, що земля у Криму, осо­бливо біля моря, – справжній клондайк. Дарма, що вона має ще й цілющі властивості. Головне – на ній «рос­туть» гроші. І місцеві князьки погано розуміють, чому ці гроші «ростуть» не в їхні кишені.
 
Тема номера
  Довгі коридори байдужості. Де вихід?
Довгі коридори байдужості. Де вихід? Ви просто любите свою роботу? А є люди, які від своєї – у справжнісінькому захваті, бо вона дає їм відчуття влади. І дарма, що від цих по­садовців залежить доля лише наших довідок, актів та свідоцтв. Інколи їхній стан заго­стрюється, і тоді на нас обвалюється хвиля хамства та децибели підвищеного голосу. Спостерігається й ще один зв’язок: хамство тим відвертіше, а голос – гучніший, чим біль­ше від прибуткового місця віє гривнями...
 
Тема номера
  У тіні української освіти
У тіні української освіти Хто ж насправді завинив у нещастях на­ших бюджетників і, зокрема, педагогів? Адже роками тягнуться перемовини в рам­ках соціального діалогу із владою і щодо не­обхідності виконання cm. 57 Закону Украї­ни «Про освіту» – гарантії держави педаго­гічним, науково-педагогічним кадрам та іншим категоріям працівників навчальних закладів, і про встановлення тарифу пер­шого розряду за Єдиною тарифною сіткою (ЄТС) на рівні мінімальної заробітної пла­ти, і з приводу забезпечення диференціації в оплаті праці за всіма розрядами ЄТС тощо. Роки минають, а оце «казала-маза­ла» триває. Щоправда, час від часу бюджет­ників майстерно ублажають щедрими обіцянками. І знову – тиша...
 
Тема номера
  Академія соціального простору: науковий аспект
Академія соціального простору: науковий аспект Наукова діяльність – невід’ємна складо­ва функціонування Академії праці і со­ціальних відносин ФПУ. Без неї тут не уявляють майбутнього розвитку. Від часів заснування вишу до сьогодні фор­муються пріоритетні напрями науко­вих досліджень, серед яких – «Проблеми формування та розвитку громадян­ського суспільства в Україні, «Соціаль­на політика держави та роль профспі­лок у її формуванні й реалізації» тощо.
 
Тема номера
  Чи загрожує Україні житловий майдан?
Чи загрожує Україні  житловий майдан? Інформаційний простір захопили «жахи» – коментарі тих, хто читав проект Житлово­го кодексу (ЖК). Ті, хто не читав, змушені їм вірити. Таким чином, внутрішнє напружен­ня громадян зростає, оскільки немає у людини нічого більш особистого, ніж квадратні мет­ри та дах, які дозволяють їй сховатися від во­рожого світу й негоди. За них вона готова хоч на майдан. Чи варто довіряти цим комента­торам, і чи можливий в Україні житловий майдан, спробували з’ясувати «ПВ».
 
Тема номера
  Доплати Дітям війни: підтримка чи знущання?
Доплати Дітям війни: підтримка чи знущання? Холод, голод, хвороби, страх, втрата бать­ків – таке дитинство випало на долю мільйонів дівчаток і хлопчиків, чиє дорослі­шання відбувалося в роки Другої світової вій­ни та кому на день її закінчення (2 вересня 1945 року) виповнилося менше 18 років. Закон України «Про соціальний захист дітей вій­ни», який було прийнято в 2004 році, надав їм статус «діти війни». Його сьогодні мають 4,7 млн із 13,7 млн українських пенсіонерів.
 
Тема номера
  Держава видала... фальсифіковані акти
Держава видала... фальсифіковані акти На тлі жвавого обговорення пенсійної реформи інші, не менш одіозні, законодавчі ініціативи влади відійшли на другий план. Та рано чи пізно до них доведеться поверну­тися. Однією із таких ініціатив є земельна реформа і подальша доля сільськогосподарських угідь. Влада про­понує скасувати мораторій на продаж землі. Це озна­чає, що з 1 січня 2012 року кожен, хто є власником зе­мельних ділянок сільськогосподарського призначення, зможе вільно продати їх, а той, хто має гроші, – вільно скуповувати родючі українські чорноземи. Та чи готова Україна до таких змін і що означатиме на практиці вільний продаж земель у сучасних реаліях?
 
Тема номера
  Тігіпко передумав
Тігіпко передумав Кабінет Міністрів не збирається ро­бити крок назад і відкликати з пар­ламенту законопроект «Про заходи щодо законодавчого забезпечення ре­формування пенсійної системи» (ре­єстр. № 7455 від 13.12.2010). Про це ста­ло відомо під час пленарного засідан­ня Національної тристоронньої соціально-економічної ради при Пре­зидентові України 15 лютого 2010 року за участю віце-прем’єр-міністра України – міністра соціальної полі­тики Сергія Тігіпка. Нагадаємо, що під час публічного об­говорення проекту пенсійної рефор­ми із представниками всеукраїн­ських профспілок 31 січня цього року Сергій Тігіпко запевнив, що особисто ініціюватиме відкликання Урядом законопроекту № 7455.
 
Тема номера
  Вікові штрейкбрехери
Вікові штрейкбрехери Ну що таке жінка у 55 років? Хіба стара, якій час іти на спочинок? Та в такому віці можна ще не тільки ефективно працювати, використовуючи накопичений за довгі роки досвід, а й зауважувати на собі погляди чо­ловіків! Але це – якщо маєш непильну роботу під кондиціонером. Проте не всі жінки – офіс­ні працівники. Фізична праця виснажує, і після роботи за­лишається єдине бажання – виспатися. То ж що мають робити жінки на виробництвах, якщо пенсійний вік таки буде продовжено до 60?
 
Тема номера
  Доживемо до пенсії?
Доживемо до пенсії? 21 грудня 2010 року Міністерство соціальної політики оголосило про початок громадських обговорень проекту закону «Про заходи щодо законодавчого забезпечення ре­формування пенсійної системи». Майже півтора місяця міністр соціальної політики Сергій Тігіпко та його численні заступники мандрували Україною, роз’яснюючи громадянам положення законо­проекту та переконуючи у необхідності його прийнят­тя. От тільки громадського, власне, обговорення, на думку профспілок, насправді не відбулося. Про спробу до­лучитися до громадського обговорення як громадянина України та про враження профспілкових лідерів від цьо­го процесу читайте по порядку.
 

Сторінки: « 41 42 43 44 45

УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

08.05.2024 21:25

08.05.2024 21:01

05.04.2024 21:44

22.03.2024 19:35

15.03.2024 18:49

15.03.2024 18:46

10.02.2024 18:02

10.02.2024 18:01

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання