« на головну 24.04.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1248)
04
Квітень
 
Інтерв’ю
 
ВІКТОРІЯ СІРЕНКО: «КОЖЕН З НАС, ЯК МОЖЕ, ВНОСИТЬ СВІЙ ВНЕСОК, НАБЛИЖАЮЧИ ПЕРЕМОГУ»

ВІКТОРІЯ СІРЕНКО: «КОЖЕН З НАС, ЯК МОЖЕ, ВНОСИТЬ СВІЙ ВНЕСОК, НАБЛИЖАЮЧИ ПЕРЕМОГУ»


РУБРИКИ


Передплата





Статті Різне
Різне
  Tira mi su
Tira mi su Усе правильно: саме з трьох слів складається назва ба­гатьма улюбленого десерту, котрий, хоч називай його «просто» тірамісу, хоч похи­зуйся знанням італійської, однако­во неперевершено смачний. Навіть якщо приготований... неправильно. І яка ж то промовиста назва! Адже tira mi su означає «вознеси мене» чи «підніми мене». Італійці стверджу­ють, що мається на увазі емоційний стан, що назву можна прочи­тати як «забезпеч мені до­брий гумор». Проте зо­всім не жартівливий сайт vremyaest.su на­віть і без солодкого не відмовляє собі в добро­му гуморі й стверджує, що за іншою версією ті­рамісу, як ласощі, що збуджують (кава плюс шоколад), традиційно вживали чоловіки й жін­ки перед любовними поба­ченнями – звідси й назва, що, як не крути, а звучить дещо двозначно.
 
Різне
  Страва пісна, усмішка – ясна
Страва пісна, усмішка – ясна Великий піст у розпалі, й усі ви, звісно, традиційно обізнані або добре начитані стосовно іс­торії та сенсу подорожі до справжнього духовного і ду­шевного піднесення та чистоти, до Божої благодаті. Великий піст, ствер­джують духовні наставники, це час, коли слід забути про себе й змінюва­тися по-справжньому. Кілька років тому журналістка Наталя Сухініна написала про дивовижну книгу – пра­цю старця Паїсія Святогорця «З бо­лем і любов’ю про сучасну людину». Біль – він спочатку, бо автор акцен­тує на найголовнішій, найінтелігент­нішій людській якості, якої декому, на жаль, бракує. Це совість, інакше – «найперше Святе Письмо, дане Бо­гом... Як людина не притлумлювала б свою совість, вона однаково викри­ватиме її зсередини».
 
Різне
  Гірко! Солодко! Це і є задоволення
Гірко! Солодко! Це і є задоволення На початку своєї іс­торії шоколад був відомий лише як напій, приготова­ний із зерен какао. На землях давніх ацтеків цих зерен було досхочу. Тож, заварюючи їх, вони помітили, що напій знімає втому й поновлює сили. Відтак люди вірили, що какао-боби потрапили на Землю з неба, а какао поча­ли називати священною рі­диною. Тим часом з’явилася й назва: choco (гіркий) і atl (вода) – «чоколатль». «Рідину» вдосконалювали, намагаючись уникнути надмірної гіркоти: з добре смаженого зерна готували какао, змішуючи його з га­рячою водою, маїсовим бо­рошном і медом.
 
Різне
  Одне око синє, інше– зелене
Одне око синє, інше– зелене Коли йдеться про Туреч­чину, люди здебільшо­го згадують чарівні ма­льовничі курорти за­хідної чи південно-західної частини – Кемер, Ан­талія, Мармарис, Сіде... Але нам з вами – на схід, до про­вінції, міста й озера, що нази­ваються однаково – Ван.
 
Різне
  І перспективно, і конструктивно
І перспективно,  і конструктивно Інформація – продукт не менш вартісний (а, може, й більш), ніж продукти харчування. Принаймні деякі. Тож і повелося, що паралель­но з розкруткою та зростанням популярнос­ті якогось гастрономічного дива, в міру його географічного поширення й затребуваності, засоби масової інформації охоче інформують свої «маси» про походження страви, її автора. Творця, сказати б.
 
Різне
  Вередливий «чорний діамант»
Вередливий «чорний діамант» Серед безлічі суперделікате­сів, що часто згадуються, зо­крема і в художній літерату­рі, особливе місце посідає той, якого називають «вередливим принцем», або «чорним діа­мантом». Загадковий, негар­ний, оригінальний, неповтор­ний, рідкісний... трюфель. Найдорожчий у світі гриб. Так би мовити, аристократ грибного королівства. Й пред­мет національної гордості французів – законодавців не лише у світі моди, а й куліна­рії. Втім, трюфелі ростуть і в Іспанії, Португалії, на пів­дні Німеччини, в Італії, у лі­сах Каліфорнії (США), в Ал­жирі, Марокко, Тунісі...
 
Різне
  З палким парагвайським привітом!
З палким парагвайським привітом! Як відомо, посуд буває простий і... «золотий», – під­кажете ви. Буває. Проте зараз лише хотілося б на­гадати, що він буває простий і непростий. Екзо­тичний. «А навіщо нам, людям простим, такий посуд?» – запитаєте. Гадаємо, тому, що дуже приємно, не полишаючи власного крісла, пере­міститися, приміром, до парагвайських джунглів!
 
Різне
  Спливають години, роки і століття...
Спливають години, роки і століття... Більшість із нас завжди гадала, що Біг Бен – це го­динник на високій башті Вестмінстерського пала­цу (Парламенту) в Лондо­ні. Виявляється, ні! Біг Бен – це дзвін, розміщений на циферблаті цього го­динника. Він важить майже 14 тонн, заввишки по­над два метри, а в діаме­трі близько трьох. Он як!
 
Різне
  Зернятко для «однокашників»
Зернятко для «однокашників» Час поговорити про різні крупи, тим більше, що на по­бутовому рівні на­явність круп у хаті – майже те саме, що й хліба: якщо вони є – з голо­ду не пропадеш. Водночас ми не надто замислюємося, звідки що береться. Примі­ром, манна крупа. То й що? Йдемо до магазину, купує­мо, скільки треба, й варимо кашку собі та дітям. До речі, принагідно розповім про так звану гур’євську кашу. Смакота! Просто-таки ман­на небесна!
 
Різне
  Цікава «яєшня»
Цікава «яєшня» Пережив століття крилатий латин­ський вислів Ab ovo, що, як вважається, належить давньоримському поетові Го­рацію і буквально означає «від яйця», а метафорично – із самого початку. Річ у тім, що в давніх римлян, котрі обожню­вали розкішні багатогодинні трапези, обід розпочинався зазвичай із варених яєць, а за­вершувався фруктами, найчастіше яблуками. Власне, вислів спочатку мав такий вигляд: «Від яйця – до яблука». Але потім яблуко десь поділося, а перша частина ли­шилась, усім дуже сподобалася й на століття увійшла до лексичного вжитку різних народів.
 

Сторінки: 1 2 3

УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

05.04.2024 21:44

22.03.2024 19:35

15.03.2024 18:49

15.03.2024 18:46

10.02.2024 18:02

10.02.2024 18:01

10.02.2024 17:58

10.02.2024 17:48

12.01.2024 20:50

12.01.2024 20:49

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання