« на головну 16.07.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1253)
20
Червень
 
Інтерв’ю
 
СЕРГІЙ БИЗОВ: «МИ ПРАЦЮЄМО НАД ЗРОСТАННЯМ АВТОРИТЕТУ ПРОФСПІЛОК У СУСПІЛЬСТВІ»

СЕРГІЙ БИЗОВ: «МИ ПРАЦЮЄМО НАД ЗРОСТАННЯМ АВТОРИТЕТУ ПРОФСПІЛОК У СУСПІЛЬСТВІ»


РУБРИКИ


Передплата





Статті Профспілки за кордоном

Не допустити жорстких реформ

Не допустити жорстких реформ

 Представники 20 майбутніх членських організацій профспілки Industrial зібралися в Анкарі, щоб обговорити проблему, яка набуває великих масш­табів, а саме поширення нестандартної зайнятості в країні, повідомляє сайт Міжнародної федерації металістів.

 Зустріч була органі­зована в той час, коли уряд Туреч­чини пропонує внести зміни до за­конодавства на основі но­вої стратегії зайнятості, які в разі їх ухвалення зна­чно обмежать права проф­спілок і дозволять розши­рити можливості застосу­вання нестандартної за­йнятості. За словами пред­ставника національного профцентру Deri-Is Муси Серві, урядову стратегію можна розглядати як ата­ку на профспілки. Він за­явив делегатам про те, що «на національному та міжнародному рівні необ­хідно виступити проти цих нападів на права ро­бітників, оскільки така стратегія сприяє поширен­ню нестандартної зайня­тості».

Частина пакета урядо­вої реформи законодав­ства спрямована на роз­ширення застосування субпідряду. Як заявили учасники зустрічі, це но­вовведення матиме сер­йозні наслідки, зокрема для робітників текстиль­ної промисловості – з роз­ширенням діяльності при­ватних агентств знизиться рівень об’єднання в проф­спілки та можливість укладення колективних угод.

У своєму зверненні до делегатів конференції президент профспілки Birlesik Metal-Is Аднан Сердалоглу зазначив, що нестандартна зайнятість сьогодні проникає в усі прошарки профспілкового руху та позбавляє проф­спілки всіх прав. Уряди різних країн намагаються узаконити нестандартну зайнятість. Практика її за­стосування стає основним правилом трудових відно­син, і роботодавці нази-вають це явище «гнуч-кістю».

У роботі конференції взяли участь також пред­ставники членських орга­нізацій Міжнародної фе­дерації металістів із Ні­меччини, Голландії та Швеції. Вони поділилися з турецькими профспілка­ми своїм досвідом бороть­би з нестандартною зайня­тістю. Представник Бюро Міжнародної організації праці розповів делегатам конференції про те, як можна використовувати стандарти МОП із метою захисту робітників, пра­цевлаштованих на умовах нестандартної зайнятості. Серед заходів, які застосо­вували турецькі профспіл­ки, – навчання субпідряд­них робітників, оскільки вони досить часто погано інформовані про власні права і навіть не завжди знають, хто насправді їх працевлаштував. Уряду запропоновано внести по­правки до законодавства, за якими трудові відноси­ни визнаються між суб­контрактним робітником і його реальним робото­давцем, а заробітна плата й умови праці в субпідряд­них робітників не відріз­няються від таких у по­стійних працівників.

 

 Спадщина братів Ройтер

 Вийшов у прокат новий фільм «Брати на передовій», у якому розповідається про становлення династії братів – Вальтера, Роя та Віктора Ройтер від цехових органі­заторів у 30-ті роки в Де­тройті до лідерів на колек­тивних переговорах, борців за громадянські права та міжнародну трудову солі­дарність. Це історія однієї сім’ї, метою якої було змуси­ти американську демок­ратію виконати свої обіцян­ки щодо встановлення рів­ності. Показ фільму відбувся 5 травня в Нью-Йорку на Об’єднаному фестивалі робітничого кіно.

Брати Ройтер були перши­ми профспілковими органі­заторами та політичними діячами, які виступили на захист соціальної справед­ливості. Вони були видатни­ми лідерами Профспілки працівників автомобільної промисловості (UAW).

У фільмі, режисером якого став онук Віктора Саша Рой­тер, використані відеозапи­си з архіву UAW, приватні фото, інтерв’ю з широким колом правозахисників і політичних діячів.

 

 Імміграційна служба провела страйк

 Акція протесту працівників британської імміграційної служ­би, яка відбулася 10 травня, па­ралізувала роботу аеропортів країни. Прикордонники протес­тували проти запланованої вла­дою пенсійної реформи.

Імміграційний союз, який пред­ставляє інтереси 4,5 тис. спів­робітників прикордонного агентства, повідомив про те, що його позиція суперечить пла­нам уряду щодо збільшення пенсійного віку для державних службовців.

Як повідомляє інформаційне агентство Euromag, прикордон­ні служби аеропортів також звертаються до влади з вимо­гою вплинути на ситуацію із системою пропуску пасажирів. Проблема полягає в тому, що за нинішньої системи та кількості працівників аеропорти перебу­вають у стані колапсу, а майже кожному пасажирові доводить­ся стояти в чергах по кілька годин.

 

 Lufthansa скорочує працівників

 У рамках програми економії авіакомпанія в 2013 році пла­нує скоротити 3,5 тис. робочих місць у всьому світі. За словами керівника концерну Lufthansa Крістофера Франца, зберегти робочі місця протягом трива­лого часу та створити нові мож­на буде лише в тому випадку, якщо компанія по-новому спла­нує адміністративні функції та проведе скорочення.

Через фінансові труднощі в першому кварталі 2012 року авіакомпанія втратила 381 млн євро – збитків стало вдвічі більше, ніж минулоріч. Оборот у першому кварталі становив 6,6 млрд гривень, у наступно­му році компанія планує збіль­шити цей показник на 1,5 млрд гривень.

 

 Понаднормові кілометри

Будівники об’їзної дороги в районі курорту Кобулеті, Ад­жарія, оголосили страйк, про­тестуючи проти важких умов праці та грубого ставлення до них роботодавців китайської компанії «Синоргідро», пові­домляє «Кавказский узел».

Дорожні робітники заявляють, що на порушення контракту їх примушують працювати по 12 годин на день без додаткової оплати й перерви на обід, а вартість уніформи та харчу­вання вираховують із зарпла­ти. Страйкарі вимагають до­тримання умов контракту і збільшення заробітної плати. Будівники заявили, що не по­новлять роботу, доки їхні ви­моги не будуть виконані.

Як повідомляє «Кавказский узел», у «Синоргідро» не по­годжуються з вимогами робіт­ників, проте пообіцяли розгля­нути їх. За словами представ­ників компанії, будівників при­мушують працювати понад­нормово лише 3 години та за­безпечують їх належним хар­чуванням.

 До відома

Будівництво Кобулетської об’їзної дороги здійс­нюється за рахунок кре­диту Азіатського банку розвитку в розмірі 140 млн доларів. Роботи з будівництва координує міністерство регіональ­ного розвитку та інфра­структури Грузії.

 Сторінку підготувала Тетяна РУБАН, «ПВ»

22.05.2012



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

08.05.2024 21:25

08.05.2024 21:01

05.04.2024 21:44

22.03.2024 19:35

15.03.2024 18:49

15.03.2024 18:46

10.02.2024 18:02

10.02.2024 18:01

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання