« на головну 22.01.2025
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1265)
19
Грудень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Профспілки за кордоном

У планах – збільшення розміру допомоги на дитину

У планах – збільшення розміру допомоги на дитину

В Астані під час розши­реного засідання коміте­ту із соціально-культурного розвитку депутати розглянули законопро­ект «Про ратифікацію Конвенції про перегляд Конвенції 1952 року про охорону материнства». Сенатор Світлана Жал­магамбетова розповіла засобам масової інфор­мації про те, що дасть казахам ухвалення цього документа.

«У цій конвен­ції йдеться про те, що грошові ви­плати й до­помоги для матерів, які мають дітей до року, ма­ють бути достатніми для дитини й матері. Коли ми будемо розглядати зако­нопроект у сенаті, я подам уряду низку пропозицій», – зазначила Світлана Жалмагамбетова.

Вона вважає, що в Ка­захстані слід збільшити строки одержання матеря­ми виплат з одного року до двох або трьох років.

«Працюючі й непрацю­ючі жінки одержують різ­ні розміри допомоги по догляду за дитиною. Не­працюючі жінки одержу­ють кошти з бюджету, розмір яких становить близько 7–8 мінімальних розмірів допомоги. А пра­цюючі жінки – одержу­ють із фонду соціального страхування в розмірі не менше 40% своєї міні­мальної зарплати. Але я вважаю, що виплати, які одержує працююча жінка – це не допомога, це її зарплата. Тому всі жінки, незалежно від того, пра­цюють вони чи ні, пови­нні одержувати допомоги з бюджету, а працюючі – плюс іще 40% зарплати», – заявила Світлана Жал­магамбетова.

Крім того, вона заува­жила, що слід збільшити і розмір разової виплати по догляду за дитиною, «щоб її можна було витрачати не тільки на найнеобхід­ніше для маляти, а й вкла­дати кошти в житло чи віддати дитину до платно­го дитячого садка».

Сенатор спинилася і на питанні підтримки бага­тодітних родин. На її дум­ку, потрібно збільшити розмір виплат із одного до трьох чи навіть п’яти мі­німальних розмірів допо­моги на кожну дитину, а також надавати таким ро­динам житло.

 

КРИЗА НЕ ВЩУХАЄ

Світ стоїть перед «невідкладною проблемою» створення у наступно­му десятиріччі 600 млн продуктивних робочих місць для забезпечен­ня сталого розвитку та підтримання соціальної згуртованості. Про це йдеться у щорічній доповіді Міжнародної організації праці з пи­тань глобальної зайнятості.

«Після трьох ро­ків безперерв­ної кризи на глобальних ринках праці та на тлі пер­спективи подальшого по­гіршення економічної ак­тивності глобальне безро­біття сягнуло 200 млн осіб, – зазначається у доповіді МОП «Глобальні тенденції зайнятості–2012: запобігти глибшій кризі робочих місць». – Окрім того, за на­ступне десятиріччя необ­хідно створити ще понад 400 млн нових робочих місць, адже кількість робо­чої сили щороку зростає на рівні 40 млн осіб».

Також слід забезпечити гідними робочими місцями близько 900 млн працівни­ків, які живуть за межею бідності, тобто на менш ніж 2 долари в день. Це стосуєть­ся країн, які розвиваються.

«Попри наполегливі зу­силля урядів вирішити про­блему зайнятості, криза ро­бочих місць не вщухає: ко­жен третій працівник у сві­ті, або 1,1 млрд осіб, безро­бітний або живе у бідності, – зазначив Генеральний ди­ректор МОП Хуан Сомавіа. – Тож створення робочих місць в економіці є завдан­ням номер один».

Пожвавлення на ринку праці, яке спостерігалося 2009 року, було нетривалим, і нині кількість безробітних працівників на 27 млн біль­ша, ніж на початку кризи.

У доповіді подано три можливі сценарії розвитку ситуації із зайнятістю. За ба­зовим прогнозом, 2012 року кількість безробітних зросте на 3 млн осіб, а до 2016-го сяг­не 206 мільйонів. Якщо ж сві­тові темпи зростання цього показника впадуть нижче 2%, то кількість безробітних цього року збільшиться до 204 мільйонів. За більш спри­ятливим сценарієм, який пе­редбачає швидке розв’язання боргової кризи у Єврозо­ні, кількість безробітних у світі цього року зменшиться приблизно на 1млн осіб.

Криза робочих місць найбільше уразила моло­дих людей. З огляду на ни­нішній розвиток подій, на істотне поліпшення пер­спектив зайнятості най­ближчим часом сподівати­ся не варто.

У доповіді наголошуєть­ся на необхідності вжиття адресних заходів на під­тримку зростання кількості робочих місць у реальній економіці й водночас заува­жується, що додаткових за­ходів державної підтримки буде недостатньо для спри­яння сталому відновленню.

«Політики повинні дія­ти рішуче й скоординовано задля зменшення побою­вань і невизначеності, що стримують приватні інвес­тиції, щоб приватний сек­тор міг перезапустити голо­вний двигун глобального створення робочих місць», – зазначається у доповіді.

У часи коливання попи­ту важливу роль відіграють додаткові стимули, але за­стосовувати їх слід так, аби не ставити під загрозу ста­більність державних фінан­сів. Автори доповіді закли­кають докласти всіх зусиль для забезпечення податково-бюджетної консо­лідації у соціально відпові­дальний спосіб, де керівни­ми засадами мають бути перспективи зростання зайнятості.

Медіа-центр ФПУ

 

РЯТУВАЛЬНИКАМ – ГІДНІ ПЕНСІЇ

Нещодавно члени проф­спілки рятувальників Есто­нії пікетували будинок пар­ламенту, протестуючи про­ти пропозиції правової ко­місії зняти з порядку денно­го розгляд законопроекту про пенсії рятувальникам й відкласти його обговорен­ня на другу половину року.

Днями в парламенті відбу­лося перше читання по­правки до закону про ряту­вальну службу, яка перед­бачає внесення змін до по­рядку видачі грошової до­помоги рятувальникам, які очікують пенсії по старості, зокрема працівникам, які працюють в умовах, пов’язаних із ризиком для здоров’я й підвищеним факто­ром небезпеки, дозволити раніше виходити на пенсію.

Зміни до закону запропону­вали внести соціалдемократи, однак проти виступи­ла правова комісія, яка за­пропонувала зняти питання з порядку денного й обгово­рити його разом з іншими пільговими пенсіями в рам­ках окремого законопроекту в другій половині 2012 року.

Організатори пікету – Ес­тонська профспілка праців­ників рятувальної сфери та Об’єднання профспілок працівників держави й са­моуправлінь – вимагають, аби законопроект обгово­рювався негайно.

 

 

СТУДЕНТИ ПРОТИ ТРУДОВОГО КОДЕКСУ

З ініціативи студентської ор­ганізації «Лабораторія 1918» у центрі Тбілісі відбулася ак­ція протесту проти чинного Трудового кодексу. Перед пам’ятником Шота Руставелі 17 січня зібралися кілька де­сятків студентів і активістів профспілкового руху. Про­тестувальники вимагали пе­реглянути та скасувати кіль­ка статей Трудового кодексу, які, на їхню думку, дають змогу необґрунтовано звіль­няти працівників та узаконю­ють дискримінаційні норми в системі трудових відносин.

Про підтримку акції студент­ської організації заявили Об’єднані профспілки Грузії.

 

СТРАЙКУЮТЬ ТЕПЛОВИКИ

23 січня в центрі Улан-Уде (Бурятія), на площі Револю­ції, відбулася акція протес­ту колишніх працівників «Теплової компанії», які ви­магали виплатити їм міль­йонні борги із зарплати. Влада міста офіційно до­зволила вийти на акцію 15 учасникам. Однак, як пові­домляють організатори, підтримати їх прийшло на­багато більше людей.

«Ситуація неодноразово обговорювалася владою міста. Причому працівників запевняли, що проблема буде вирішена найближчим часом», – заявила голова первинної профорганізації філії «Улан-Уденський енер­гетичний комплекс» ВАТ «ТГК14» Ольга Горбунова.

Працівники неодноразово зверталися за допомогою до мера Улан-Уде, прези­дента Бурятії, генерального прокурора Росії Юрія Чай­ки. Представники профспі­лок зустрічалися також із головним федеральним ін­спектором по Бурятії Сергі­єм Шиліним. Тому обіцян­кам влади сприяти у вирі­шенні проблеми виплати заборгованої зарплати екс-працівники «Теплової ком­панії» уже не вірять.

Сторінку підготувала Тетяна РУБАН, «ПВ»

27.01.2012



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

26.12.2024 18:21

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання