Гірники залишилися без бонусів
Попереджувальний годинний страйк провели 10 січня шахтарі однієї з найбільших вугільних шахт Болгарії «Маріца-Схід». Понад 4 тис. осіб зі 7100 працівників шахти висловили своє невдоволення діями керівництва, яке, як вважають гірники, порушує договір про співвідношення зарплат із прибутками підприємства, що його було підписано в липні 2011 року.
Представник профспілки шахтарів «Маріца-Схід» Євгеній Стойков повідомив, що генеральний директор шахти відкликав свій підпис під документом. Тепер, попри зростання доходів компанії, шахтарі залишаться без річного бонусу. Це й спричинило масову акцію протесту.
Керівництво шахти, якому було відомо про невдоволення робітників, уже зверталося із позовом до суду про визнання страйку незаконним, але на початку 2012 року Національний інститут примирення й арбітражу (NICA) визнав акцію правомірною, навіть якщо постачання палива буде зірвано.
Наразі керівництво шахти звернулося до всіх інстанцій із проханням переглянути свої рішення. Тим часом NICA поки що не розглядав повторного позову, а районний суд Старий-Загора за законом має розглянути заяву управління держкомпанії упродовж семи днів. Це означає, що другий страйк триватиме без будь-яких перешкод.
Тож керівництву «Маріца-Схід» не залишається нічого іншого, як сісти за стіл переговорів із лідерами профспілки.
«Якщо на переговорах профспілки та керівництва шахти не буде досягнуто домовленостей, то невдовзі розпочнеться безстроковий страйк», – прокоментував лідер Конфедерації незалежних профспілок Болгарії Валентин Вілчев.
Керівництво шахти при цьому наполягає на тому, що виконуються всі зобов’язання за угодою. На сторону компанії став прем’єр-міністр Болгарії Бойко Борисов, який заявив, що гірники одержують більше, ніж міністри.
Ти часом міністр енергетики Трайчо Трайков відзначив, що високо цінує зусилля шахтарів, які збільшили вдвічі продуктивність компанії, і за це їм було на 15% підвищено зарплату.
ЗА СПРАВЕДЛИВІ РЕФОРМИ
У країні відбувся страйк адвокатів, лікарів, фармацевтів і журналістів державного холдингу «Грецьке радіо й телебачення». Усі вони висувають економічні вимоги.
Адвокати виступають проти запровадження владою нових правил оподаткування приватної практики без попередніх консультацій з юристами.
фармацевти Афін і Пірею вже третій тиждень відмовляються надавати у кредит ліки застрахованим в усіх страхових фондах, посилаючись на те, що останні заборгували їм десятки мільйонів євро за вже виписані медичні препарати.
Триває загальнонаціональний страйк лікарів найбільшого державного страхового фонду ІКА та приватних лікувальних установ, які вимагають гарантування своїх прав у сфері трудового й страхового забезпечення, а також припинення зменшення заробітної плати.
Чотиригодинний страйк оголосили співробітники державного радіо й телебачення. союз журналістів вимагає залишити у штаті працівників, які працюють за тимчасовими контрактами, поновити на роботі раніше звільнених і негайно укласти колективну трудову угоду, що гарантуватиме колишній рівень зарплат.
Запровадження реформи у сфері трудових відносин є однією з умов міжнародних кредиторів щодо надання позик, яких негайно потребує країна, аби запобігти банкрутству.
ПЕДАГОГИ ПІДТРИМУЮТЬ ПРОТЕСТ
Литовська профспілка освіти і науки оголосила про початок кампанії зі збору підписів за проведення двогодинного попереджувального страйку. акція триватиме до 20 січня та спрямована на визначення ставлення вчителів до можливого проведення страйку 9 лютого.
«Збір підписів – своєрідне опитування вчителів для вивчення їхньої думки щодо проведення акції протесту. рішення про попереджувальний страйк 9 лютого буде ухвалено на з’їзді профспілки», – заявив голова профспілки освіти і науки Аудрюс Юргялявичюс.
6 грудня минулого року профспілка проводила мітинг біля будівлі міністерства освіти, висловлюючи обурення зниженням заробітної плати. Тоді влада жодним чином не відреагувала, тож профспілка має намір вжити більш жорстких заходів. вимоги не змінилися: реформувати нинішню систему фінансування школи, відкласти заплановані атестації вчителів, скорегувати оплату праці вчителів, забезпечивши належне педагогічне навантаження
ТЕРМІНАМИ НЕ ОБМЕЖЕНО
Понад 45 тис. лікарів Німеччини, які працюють у 600 муніципальних клініках, із 26 січня розпочнуть безстроковий загальнофедеральний страйк.
«92,7% членів федерації бюджетних лікарів проголосували за проведення страйку із 26 січня», – повідомила прес-служба профспілки.
Лікарі-бюджетники вимагають підвищення заробітної плати на 6%, поліпшення умов праці, збільшення оплати чергувань і зменшення їх кількості до чотирьох на місяць для кожного лікаря. Наразі влада погодилася тільки на підвищення зарплати на 1,48% та одноразову виплату в розмірі 250 євро.
За даними федерації, кожен третій медичний працівник у Німеччині, що є співробітником лікарні, – працівник бюджетної сфери.
ДОМОВЛЕНОСТЕЙ НЕ ДОСЯГНУТО
Уже вчетверте за останній час пілоти Iberia страйкують, протестуючи проти рішення керівництва авіакомпанії створити нову бюджетну авіакомпанію Iberia Express.
Представники авіакомпанії зазначають, що всі пасажири були заздалегідь попереджені про скасування рейсів і дістали можливість перенести дату вильоту або скористатися послугами інших авіакомпаній. «Усі додаткові витрати щодо доставляння пасажирів у пункти призначення у зв’язку зі страйком пілотів авіакомпанія взяла на себе», – заявили представники Iberia.
9 січня у Мадриді тривали чергові переговори представників профспілки пілотів і керівництва авіакомпанії, які виявилися марними. Тож незабаром буде оголошено про нові акції протесту.
Офіційна влада Іспанії не бере участі у врегулюванні конфлікту. державний секретар із питань планування та інфраструктури Рафаель Катала заявив журналістам, що «немає жодного сенсу втручатися у суперечку двох сторін».
Сторінку підготувала
Тетяна РУБАН, «ПВ»
24.01.2012
|