« на головну 16.07.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1253)
20
Червень
 
Інтерв’ю
 
СЕРГІЙ БИЗОВ: «МИ ПРАЦЮЄМО НАД ЗРОСТАННЯМ АВТОРИТЕТУ ПРОФСПІЛОК У СУСПІЛЬСТВІ»

СЕРГІЙ БИЗОВ: «МИ ПРАЦЮЄМО НАД ЗРОСТАННЯМ АВТОРИТЕТУ ПРОФСПІЛОК У СУСПІЛЬСТВІ»


РУБРИКИ


Передплата





Статті Профспілки за кордоном

Ризики й проблеми світового ринку праці

Ризики й проблеми світового ринку праці

Катастрофічною вважає ситуацію з безробіттям у світі генеральний дирек­тор Міжнародної організації праці Хуан Сомавія. У своїй статті, опубліко­ваній в «Российской газете», він наводить цифри, які характеризують стан міжнародного ринку праці, а також висловлює власне бачення можливого подолання кризи.

«Нині позбавлені ро­боти понад 200 мільйонів осіб, – зазначає Хуан Со­мавія. – І ці показники постійно зростають. За нинішніх темпів еконо­мічного зростання, які становлять 1% на рік, неможливо відновити 30 мільйонів робочих місць, що їх було втрачено із по­чатком кризи в 2008 році. Втім, статистика завжди трохи хибна, навіть наве­дені цифри не показують реального стану справ. Адже не враховано міль­йони працівників, які змушені погоджуватися працювати неповний ро­бочий день, а також тих, хто перебуває у пошуку роботи чи взагалі втра­тив надію її знайти. Осо­бливо пригнічують по­казники про безробіття серед молоді – близько 80 мільйонів. І це у два-три рази більше, ніж дорос­лих працівників».

Генеральний директор МОП нагадав, що акції протесту, які відбувають­ся у світі, проходять саме під гаслами боротьби з безробіттям і нерівністю у розподілі доходів. Не всі працівники мають достат­ні права, роботу, соціаль­ний захист і можливість вільно висловлювати власну думку. З огляду на те, що світова економіка перебуває нині перед чер­говою рецесією, яка може тривати понад десять років, ситуація тільки погіршуватиметься. Для лідерів «великої двадцят­ки» дуже важливо почути громадян своїх країн і за­побігти зростаючому не­вдоволенню людей. Ужи­ти заходів для порятунку фінансових ринків, як вважає Хуан Сомавія, є одним із першочергових завдань, але слід також подбати й про тих, хто несе на собі тягар кризи – мільйони нинішніх і май­бутніх безробітних.

Своєю чергою, Міжна­родна організація праці пропонує вжити низку заходів, які засвідчи­ли свою ефективність у різних країнах. Це, по-перше, збільшення інвес­тицій в інфраструктуру зайнятості з нинішніх 5–6% ВВП до 8–10%. По-друге, забезпечення ма­лим і середнім підприєм­ствам, які в основному й створюють робочі місця, доступу до банківських кредитів. По-третє, ство­рення робочих місць для молоді. І нарешті, надан­ня соціальної допомоги громадянам, які потре­бують підтримки з боку держави.

 

Ці пропозиції потребують обгово­рення. Неможливо примусити су­веренні країни – і розвинені, й не­розвинені – чинити у такий чи ін­ший спосіб. Країни керуються у своїй політиці, як правило, вузь­конаціональними, егоїстич­ними інтересами й поточни­ми економічними амбіціями.

КИРИЛО ТАНАЄВ, ГЕНЕРАЛЬНИЙ ДИРЕКТОР ФОНДУ ЕФЕКТИВНОЇ ПОЛІТИКИ

Спроби віднайти рецепти поря­тунку від кризи у рамках чинної глобальної політичної системи себе вичерпали. Ми маємо повер­нутися обличчям до людини. Слід створювати робочі місця, давати змогу людям гідно зароб­ляти, витрачати гроші в реаль­ному секторі. Лише це забезпе­чить вихід із кризи. Підходи, які сформулювала МОП, це єдиний вихід із глобальної фінансової економічної кризи, перед якою ми зараз стоїмо.

БОРИС КРАВЧЕНКО, ЧЛЕН ПРЕЗИДЕНТСЬКОЇ РАДИ ІЗ РОЗВИТКУ ЦИВІЛЬНОГО СУСПІЛЬСТВА І ПРАВ ЛЮДИНИ РОСІЇ

 

 

АВІАТОРИ РОЗПОЧАЛИ АКЦІЮ ПРОТЕСТУ

Інтереси працівників пред­ставляє членська організація Міжнародної федерації транспортників – авіаційна профспілка AAWU. Роботода­вець – управління цивільної авіації Кенії KCAA.

Профспілка проводить акцію протесту в міжнародному аеропорту Джомо Кеньятта у столиці країни Найробі, ви­магаючи від роботодавця внести зміни до порядку оп­лати праці та забезпечити працівникам можливості для професійного зростання. Протестувальники заявляють про необґрунтовані надмірні навантаження й збільшення обсягів виконуваних робіт співробітників.

Рішення про проведення страйку прийнято після не­вдалих переговорів із керів­ництвом. Генеральний секре­тар профспілки AAWU Боні Ніколас Бараса заявив, що адміністрація не виконує по­ложення колективного дого­вору. А з 2003 року не пере­глядалися умови роботи й оплата праці авіаційних дис­петчерів та інженерів-ме­ханіків.

«Профспілка AAWU не від­ступить від своїх вимог, – за­явив Боні Ніколас Бараса. Ми домагатимемося збіль­шення оплати праці та від­ставки генерального дирек­тора управління KCAA Хіларі Кіоко».

 

 

МИ – НЕ РАБИ

Тисячі робітників під керів­ництвом Малайзійського конг­ресу профспілок (MTUC) ор­ганізували по всій країні піке­ти на знак протесту проти вне­сення змін до трудового зако­нодавство.

Прийняті нещодавно поправ­ки до закону про зайнятість спричинили протести серед робітників. Адже внесені змі­ни легалізують використання у приватному секторі системи короткострокових контрактів та аутсорсингу. Незважаючи на заперечення із боку MTUC і протидію внесенню змін у тру­дове законодавство, уряд ух­валив ці зміни, узаконивши у такий спосіб контрактну сис­тему наймання працівників. Профактивісти запевняють, що така зайнятість означає за­провадження рабської праці.

Протестні дії проти уряду від­булися у 18 населених пунктах країни. Уних узяли участь робітники найбільших про­мислових підприємств.

Генеральний секретар МФМ Юркі Райна у листі до прем’єр-міністра Малайзії висловив занепокоєння вне­сенням змін до законодавства і зазначив, що вони негативно позначаться на системі пос­тійної зайнятості і стабільності зарплати, що може призвести до погіршення соціально-еко­номічного стану працівників. Окрім того, ці зміни станов­лять загрозу діяльності профспілок, перешкоджати­муть веденню колективних переговорів та обмежать пра­ва профспілок загалом. він за­кликав уряд відкликати зміни до закону про зайнятість й розпочати конструктивні пе­реговори з MTUC для того, аби досягти компромісу в цьому питанні.

Сторінку підготувала Тетяна РУБАН, «ПВ»

24.11.2011



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

08.05.2024 21:25

08.05.2024 21:01

05.04.2024 21:44

22.03.2024 19:35

15.03.2024 18:49

15.03.2024 18:46

10.02.2024 18:02

10.02.2024 18:01

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання