« на головну 22.01.2025
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1265)
19
Грудень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Профспілки за кордоном

Місія МОП: попереду багато роботи

Місія МОП: попереду багато роботи

До Москви прибула місія Міжнародної організації праці на чолі зі спе­ціальним радником генерального директора МОП Карі Тапіолою. Під­ставою для приїзду місії стала подана на початку 2010 року до МОП скарга на численні порушення профспілкових прав членських організа­цій, що входять до складу Всеросійської конфедерації праці й Конфеде­рації праці Росії.

У скарзі викладено основні проблеми, з якими зіштовхнулися російські вільні профспілки. На­самперед, це перешкоди, які чинять органи юсти­ції, щодо реєстрації проф­спілкових організацій, обмеження свободи діяль­ності профспілок та їхніх об’єднань, дискримінація з боку роботодавців за озна­кою членства у профспіл­ках, а також втручання правоохоронних органів у діяльність профспілкових організацій.

Як розповів Карі Тапі­ола, завдання місії МОП полягає у тому, щоб об­говорити питання, які непокоять профспілки, з усіма сторонами соці­ального партнерства та розв’язати ситуацію.

Представники місії вже мали зустріч із пред­ставниками Конфедера­ції праці Росії й Мініс­терства охорони здоров’я і соціального розвитку. «Всі сторони готові обго­ворити ситуацію», – зазна­чив Карі Тапіола. Окрема зустріч місії із представ­никами керівництва Кон­федерації праці Росії та її членських організацій відбулася в офісі Мос­ковського бюро Міжна­родної організації праці. Обговорювалися шляхи взаємодії із роботодавця­ми та державними чинов­никами для забезпечен­ня прав профспілкових активістів. Були також озвучені пропозиції щодо внесення змін до законо­давства. Так, пропонуєть­ся спростити процедуру реєстрації профспілок, за­провадити систему штра­фів за дискримінацію за ознакою профспілкового членства тощо. Учасники зустрічі зазначили, що виписані в законі права державні структури час­то тлумачать проти чле­нів профспілок. Це також стосується й прокурату­ри, інспекцій праці та су­дових органів.

Профспілки ініцію­вали створення комісії, у рамках якої можна було б обговорювати ак­туальні проблеми проф­спілкового руху. Крім того, було зазначено, що важливою підмогою для вільних профспілок були б прийняті за скаргою ре­комендації Міжнародної організації праці урядові Росії, а також експерт­на підтримка вільних профспілок під час розро­блення змін до трудового законодавства. «Ми роз­раховуємо, що рекоменда­ції МОП уряду Російської Федерації… сприятимуть розв’язанню проблем», – наголосив президент Конфедерації праці Росії Борис Кравченко.

За словами пана Та­піоли, уряд Росії розу­міє проблеми й турботи профспілок. «Саме тому ми запрошені сюди», – сказав глава місії Між­народної організації пра­ці. Місія працюватиме у Москві ще кілька днів, але за один приїзд не­можливо вирішити усіх проблем.


СТРАЙК МИТНИКІВ

Секретар національної профспілки робітників і службовців Надін Флуд пові­домила, що «пасажири, які прибувають в Австралію, ма­ють бути готові до того, що проходження митного огля­ду буде досить тривалим».

«Безумовно, страйк спричи­нить масу незручностей, од­нак це єдиний вихід домогти­ся від місцевої влади підви­щення заробітної плати», – наголосила вона. Флуд також повідомила, що профспілка відхилила пропозицію феде­рального уряду підвищити зарплату на 9% протягом трьох років.

«Свою відмову ми мотивува­ли тим, що інфляція в країні зростає набагато більше, ніж запропоновані 3,6%», – за­значила Флуд.

Через тривалі перерви у ро­боті митних служб аеропор­тів пасажири змушені про­стоювати у довжелезних чергах.

У зв’язку зі страйком най­більший авіаперевізник краї­ни – компанія Qantas скасу­вала щонайменше 14 рейсів і змінила розклад іще 30.

Тим часом до страйкарів приєдналися співробітники наземної служби аеропортів Сіднея, Мельбурна, Брисбе­на, Аделаїди, Дарвіна, Голд-Коста й Кернса, у тому числі вантажники й прибиральни­ки.

 

 

ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНА СИТУАЦІЯ

Три місяці російський екіпаж круїзного судна «SC Atlantic» не одержує заробітну плату. Роботодавець ухиляється від урегулювання ситуації в рам­ках діючого колективного до­говору, відтак трудовий конф­лікт загострюється.

Із 2010 року лайнер під керу­ванням російської компанії «S-Continental» регулярно здійснює розважальні круїзи Балтійським морем. судно працює відповідно до вимог російського законодавства. Права моряків регулюються колективним договором, у якому закріплені обов’язки сторін, а також зафіксовано відповідність заробітної плати моряків міжнародним стан­дартам. донині проблем у ко­манди не виникало.

Однак чутки про те, що судно готується до виходу в Естонію, де встане на відстій, виклика­ли занепокоєння на кораблі, адже одержувати зарплату екіпажу в чужому порту буде складніше. Моряки звернули­ся до російської профспілки моряків. Проблема в тому, що прохання про допомогу над­ходять анонімно: люди боять­ся втратити робочі місця і від­мовляються назвати своє ім’я. Тому в компанії стверджують, що ніякої заборгованості не­має й бути не може.

Керуючись колдоговором, відповідно до якого за таких обставин моряки у змозі від­мовитися виконувати свої обов’язки, російська профспілка моряків рекомендува­ла команді не виводити судно в рейс і залишатися на борту до виплати заборгованості у повному обсязі. Якщо ж ре­зультату не буде досягнуто, то, керуючись російським зако­нодавством, можна буде на­класти арешт на судно, тож профспілка допоможе коман­ді підготувати позовні заяви й підтримає претензії в суді.

Сторінку підготувала Тетяна РУБАН, «ПВ»

 

31.10.2011



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

26.12.2024 18:21

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання