« на головну 25.07.2025
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1277)
19
Червень
 
Інтерв’ю
 
СЕРГІЙ БИЗОВ: «ГОЛОВНЕ ЗАВДАННЯ ПРОФСПІЛКИ – ДОПОМОГТИ ВЕТЕРАНУ»

СЕРГІЙ БИЗОВ: «ГОЛОВНЕ ЗАВДАННЯ ПРОФСПІЛКИ – ДОПОМОГТИ ВЕТЕРАНУ»


РУБРИКИ


Передплата





Статті Профспілки за кордоном

ЄВРОПЕЙСЬКІ ПРОФСПІЛКИ ПІДТРИМУЮТЬ ЖУРНАЛІСТІВ У КОЛПЕРЕГОВОРАХ

ЄВРОПЕЙСЬКІ ПРОФСПІЛКИ ПІДТРИМУЮТЬ ЖУРНАЛІСТІВ У КОЛПЕРЕГОВОРАХ

Європейська конфеде­рація профспілок (ЄКП) підтримує Європейську федерацію журналістів (ЄФЖ) у питанні колек­тивних переговорів та якості праці.

Естер Лінч, генеральний секретар ЄКП, виступила на конгресі ЄФЖ, що відбувся в Будапешті.

«Шановні колеги, ша­новні друзі!

Я приношу привітання со­лідарності від 45 мільйонів працівників та їх профспілок по всій Європі.

Для мене велика честь бути сьогодні з вами. Дякую Європейській федерації жур­налістів за вашу невпинну відданість свободі преси, плюралізму ЗМІ та захисту тих, хто говорить правду вла­ді.

Ми зустрічаємося в час глибокої невизначеності, але й потужної солідарності. По всій Європі працівники об'єднують свої зусилля в бо­ротьбі за гідність, гідну опла­ту праці, безпечні умови пра­ці та демократичні свободи, які лежать в основі всіх на­ших прав.

Журналісти перебувають на передовій цієї боротьби.

Адже демократія не може існувати без вільної преси. Соціальну справедливість не можна захистити без без­страшних репортажів. А авто­ритаризм не можна оскаржи­ти, якщо тих, хто розкриває правду, змушують мовчати, переслідують або криміналі­зують.

Дозвольте мені висловити­ся чітко: напади на журналіс­тів – це напади на всіх нас.

Коли журналісту погрожу­ють або ув'язнюють його, це не лише порушення індивідуаль­них прав – це напад на саму демократію. Ось чому Євро­пейська конфедерація проф­спілок (ETUC ) стоїть пліч-о- пліч з вами у захисті свободи преси та прав працівників ЗМІ на всьому континенті.

В Угорщині та за її межа­ми ми бачимо, як праві та ультраправі сили експлуату­ють страх, поширюють нена­висть та концентрують ме­дійну владу для досягнення своїх цілей.

Вони роблять мігрантів «цапами відбувайлами», ви­користовують дезінформацію як зброю та руйнують журна­лістику, що служить інтере­сам суспільства. І надто час­то працівники ЗМІ стикають­ся з низькою оплатою праці, нестабільними контрактами або взагалі відсутністю за­хисту, коли вони виступають проти цього.

Ми маємо чітко заявити: ультраправі не захищають свободу слова – вони погро­жують і залякують журналіс­тів, атакують свободи та пра­ва.

Протистояти їм означає не просто захищати статус-кво. Це означає будувати щось краще. Це означає Європу, де журналісти мо­жуть працювати вільно, безпечно і справедливо – без страху цензури, за­лякування або бід­ності. Це означає Європу з якісними робочими місцями, підкріпленими ко­лективними угода­ми, у кожному сек­торі та в кожному регіоні. І якісні ро­бочі місця, підкрі­плені колективни­ми угодами, також для журналістів.

Тому що, колеги, ми спостерігаємо погіршення якості робочих місць по всій Європі – і, як підкреслила ЄФЖ, також у вашому секторі:

● атаки на профспілки та колективні переговори;

● погіршення умов праці;

● зарплати, які зросли мен­ше, ніж інфляція, що призве­ло до кризи вартості життя;

● зменшення охоплення колективними переговорами в ключових секторах;

● нестабільні робочі місця;

● епідемія стресу на роботі та вигорання, пов'язані з над­мірним навантаженням, ін­тенсифікацією роботи.

Ось чому ЄКП закликає Єв­ропейську комісію без зволі­кань представити амбітний пакет законодавчих актів та інвестицій для забезпечення якісних робочих місць у кож­ному секторі та в кожному ре­гіоні:

● сприяти колективним пе­реговорам, зокрема шляхом транспонування Директиви про мінімальну заробітну плату та перегляду правил державних закупівель;

● боротися зі стресом на ро­бочому місці за допомогою Директиви про запобігання психосоціальним ризикам, включаючи етичний стрес;

● забезпечити дотримання права на відключення за до­помогою Європейської дирек­тиви про дистанційну роботу та право на відключення;

● регулювати використан­ня штучного інтелекту у світі праці, забезпечуючи дотри­мання законодавства ЄС.

І нам потрібно, щоб Комі­сія та уряди активізували свої зусилля з просування со­ціального діалогу та колек­тивних переговорів у всіх сек­торах.

Ми приєднуємося до вашо­го заклику до інституцій по­ліпшити умови праці та за­безпечити якісні робочі місця для журналістів і працівни­ків ЗМІ по всій Європі, а та­кож сприяти колективним пе­реговорам і соціальному діа­логу в цьому ключовому для наших демократій секторі.

У цьому контексті також важливо забезпечити кращі умови праці для самозайня­тих працівників і фрілансе­рів.

Протягом багатьох років національні антимонопольні органи помилково стверджу­вали, що профспілки не ма­ють права вести переговори про умови праці та гонорари для фрілансерів.

З новими європейськими рекомендаціями тепер стало ясно, що профспілки можуть організовуватися та вести ко­лективні переговори щодо справедливої оплати праці та умов праці фрілансерів. Але зараз роботодавці все ще бло­кують цей шлях.

Ми закликаємо інституції активізуватися та чинити тиск на роботодавців, щоб вони сіли за стіл переговорів і забезпечили повне дотри­мання права на колективні переговори також для само­зайнятих працівників та фрі­лансерів.

Колеги!

Для кращої Європи нам по­трібно і ми закликаємо до:

● посилення захисту пра­цівників ЗМІ, свободи та не­залежності ЗМІ;

● обов'язкових правил для боротьби зі стратегічними по­зовами проти участі громад­ськості (SLAPP );

● якісних робочих місць, гідної оплати праці та спра­ведливих контрактів для всіх працівників ЗМІ;

● права на колективні пе­реговори в кожній редакції;

● моделей державного фі­нансування.»

 

ЕСТЕР ЛІНЧ, ГЕНЕРАЛЬНИЙ СЕКРЕТАР ЄКП, ЗВЕРНУЛАСЯ ДО ЄВРОКОМІСІЇ ПІСЛЯ ЗАХОПЛЕННЯ АКТИВІВ УКРАЇНСЬКИХ ПРОФСПІЛОК

«Необхідні термінові дії ЄС після захоплення активів українських профспілок,» – з цим посланням Естер Лінч, Генеральний секретар Європейської конфедерації проф­спілок (ЄКП) звернулася до Рокса­нє Мінзату, Виконавчого віце-пре­зидента Європейської комісії, та Марте Кос, Комісара з питань роз­ширення.

«Шановні віце-президенте Мінзату та комісаре Кос!

Ми звертаємося до Комісії з проханням підтрима­ти захист прав профспілок в Україні після необґрун­тованого захоплення офісів ФПУ, найбільшої проф­спілкової федерації в Україні та члена ЄКП.

5 червня 2025 року Будинок профспілок був за­хоплений, а співробітники профспілок були вигнані, а їх доступ до будівлі обмежений.

Як вам відомо, це сталося після арешту Григорія Осового, Голови ФПУ та члена Виконавчого комітету ЄКП.

Це останній випадок ескалації атак на ФПУ та профспілкові офіси, є порушенням прав профспілок та міжнародних зобов'язань України. Ми нагадуємо, що МОП вимагає від держав-членів гарантувати «право на належний захист профспілкової власності як одну з тих громадянських свобод, які є необхідними для нормального здійснення профспілкових прав».

Ми також нагадуємо, що Європейський суд з прав людини неодноразово підтверджував, що захо­плення профспілкової власності без юридичного об­ґрунтування суспільної необхідності є порушенням статті 1 Протоколу № 1 до Конвенції. Суд уже визнав ФПУ добросовісним власником у минулих справах.

Ми закликаємо Комісію вжити термінових заходів і вимагати від українського уряду негайно поверну­ти профспілкові офіси та припинити постійні напади на профспілки. Оскільки Україна веде переговори про вступ до ЄС, надзвичайно важливо забезпечити повне дотримання соціального досягнення, повної поваги до ролі соціальних партнерів і профспілок, сприяння та зміцнення соціального діалогу та ко­лективних переговорів. Як рекомендовано в допові­ді про розширення 2024 року, Україна повинна «по­силити потенціал соціальних партнерів».

У цьому контексті права профспілок, включаючи профспілкові офіси, повинні завжди повністю пова­жатися.

Ми готові надати додаткову детальну інформа­цію та надати Комісії будь-яку корисну допомогу, включаючи сприяння діалогу з ФПУ. Заздалегідь дя­куємо за вашу увагу та підтримку.»

ДЕПАРТАМЕНТ МІЖНАРОДНИХ ЗВ'ЯЗКІВ ФПУ

 

МКП ЗАСУДЖУЄ ЧЕРГОВУ СПРОБУ ПЕРЕШКОДЖАТИ ДІЯЛЬНОСТІ ПРОФСПІЛОК

МКП рішуче засуджує нещодавню спробу піді­рвати роботу ФПУ шляхом необґрунтованого за­хоплення Будинку профспілок у Києві.

5 червня представники влади у супроводі приватних охо­ронців без попередження увійшли до Будинку профспілок і на­казали співробітникам ФПУ негайно покинути приміщення. Вони взяли під контроль будівлю і заблокували доступ до неї, що значно порушило роботу профспілки.

Цей черговий крок є продовженням попередніх атак на профспілковий рух в Україні, включаючи арешт Голови ФПУ Гри­горія Осового. Постійне втручання в законну діяльність ФПУ є відображенням більш широкої тенденції тиску на профспілки.

Генеральний секретар МКП Люк Тріангл заявив: «Це явна і неприйнятна спроба заблокувати законну діяльність ФПУ. Українська влада повинна негайно припинити атаки, поважа­ти права профспілок і відновити умови для діяльності проф­спілок, щоб вони могли виконувати свою роботу без втручан­ня, відповідно до своїх національних і міжнародних зобов'язань».

15.07.2025



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

15.07.2025 21:13

28.05.2025 18:03

08.05.2025 21:13

08.05.2025 20:12

08.05.2025 20:12

10.03.2025 20:47

25.02.2025 16:24

13.02.2025 18:40

13.02.2025 18:28

13.02.2025 18:27

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання