« на головну 03.04.2025
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1270)
06
Березень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Профспілки за кордоном

ПРИЗУПИНИТИ ОБГОВОРЕННЯ ПРОЄКТУ ТРУДОВОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ

ПРИЗУПИНИТИ ОБГОВОРЕННЯ ПРОЄКТУ ТРУДОВОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ

Лідери профспілок Євро­пи і світу закликають уряд України призупини­ти обговорення проєкту Трудового кодексу Украї­ни до проведення належ­них консультацій із проф­спілками. Зокрема через те, що у «нинішньому ви­гляді документ порушує міжнародні трудові стан­дарти щодо охорони пра­ці, колективних догово­рів, оплати праці, відпус­ток, порядку вирішення колективних трудових спорів».

Своїм листом генеральний секретар Глобального союзу IndustriALL Атле Хойє та ге­н е р а л ь н и й с е к р е т а р IndustriAll -Європа Джудіт Кіртон-Дарлінг звертаються до Голови ВРУ Руслана Сте­фанчука із проханням призу­пинити обговорення проєкту Трудового кодексу України до проведення належних кон­сультацій з профспілковою стороною соціального діало­гу.

Наші міжнародні партнери, які представляють інтереси понад 50 мільйонів працівни­ків гірничодобувної, енерге­тичної та інших виробничих галузей, звертають увагу, що Мінекономіки України проіг­норувало понад 90% пропози­цій і коментарів, наданих українськими профспілками щодо проєкту Трудового ко­дексу.

У своєму листі вони акцен­тують на тому, що не було проведено жодних належних консультацій і що друга ре­дакція проєкту ТКУ містить 15 нових статей, внесених без ві­дома або узгодження з проф­спілками.

«Відмова уряду України розпочати соціальний діалог із профспілками під час ре­формування трудового зако­нодавства суперечить зобов’язанню країни діяти з повною повагою до основних трудових прав, – йдеться в листі. – У нинішньому вигляді документ порушує міжнарод­ні трудові стандарти щодо охорони праці, колективних договорів, оплати праці, від­пусток, порядку вирішення колективних трудових спорів. Крім того, законопроєктом пе­редбачається зробити постій­ними тимчасові обмеження трудових прав, запроваджені під час воєнного стану.

У проєкті Трудового кодек­су відсутні положення про ре­гулювання відносин робото­давця із профспілками чи участі працівників в управ­лінні підприємствами, уста­новами та організаціями, які гарантуються статтями 243- 250 чинного нині Кодексу за­конів про працю.

Крім того, проєкт Трудового кодексу серйозно послабить правовий захист працівників від несправедливого звільнен­ня, згоди на понаднормову ро­боту, права на соціальне стра­хування та пенсійне забезпе­чення, прав жінок і молодих працівників, а також гідних умов праці, що стосуються за­робітної плати, пільг, переве­дення та робочого часу.

Ми закликаємо уряд Украї­ни провести справжні кон­сультації із профспілками для того, щоб реформа трудового законодавства забезпечила ухвалення законів, які повніс­тю відповідають міжнарод­ним трудовим стандартам…»

Нагадуємо, що днями Упо­вноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубинець заявив, що новий урядовий проєкт Трудового ко­дексу суттєво послаблює права українських працівників.

ПРЕСЦЕНТР ФПУ

 

«МИ ПІДТРИМУЄМО НАРОД ТА ПРОФСПІЛКИ УКРАЇНИ»


Днями Київ відвідала делегація Європейських глобальних проф­спілок: ЄФПГО (PCS).

Сайти глобальних профспілок – Євро­пейської федерації профспілок громад­ського обслуговування (EPSU) та Інтер­націоналу громадського обслуговуван­ня (PSI) – поінформували про візит пред­ставників європейських профспілок до України. Про підсумки візиту повідомив також офіційний портал Інтернаціоналу громадського обслуговування (Public Services International (PSI).

У повідомленнях зазначається, що «ген­сек EPSU Ян Віллем Гаудріаан та колеги з PCS Union перебували в Україні перед третьою річницею російського вторгнен­ня. Вони відвідали лікарні та електро­станції України, стали свідками руйну­вання внаслідок війни та прикладів са­мовідданості працівників державного сектору, зустрілись з керівниками укра­їнських профспілок та урядовцями.

Зустріли незалежну філію профспілки медпрацівників в офтальмологічній лі­карні, де через війну лікують багато пра­цівників та військовослужбовців.

Вдячні за плідні обговорення з Націо­нальним агентством України з питань державної служби. На зустрічі гості під­креслили, що сильні державні послуги є хребтом не тільки стійкості, але й соці­альної справедливості та відбудови. Від­даність працівників державної служби у ці важкі часи має бути визнана.

На зустрічі у Міністерстві енергетики України йшлося про те, що росія продо­вжує атакувати електростанції, мережі, об’єкти інфраструктури, але енергетики тримають світло. Україна відкрита до ді­алогу, як це відбувається у країнах ЄС.

«Наша непохитна підтримка народу України!»

ПРЕСЦЕНТР ФПУ

 

ВІДБУЛАСЬ ЗУСТРІЧ КЕРІВНИЦТВА ФПУ З ДАТСЬКИМИ ПАРТНЕРАМИ

У Будинку профспілок відбу­лася робоча зустріч Голови ФПУ Григорія Осового, керів­ників низки членських органі­зацій ФПУ з представницею Європейського офісу сусід­ства при Міністерстві закор­донних справ Данії Карін Нільсен.

Голова ФПУ Григорій Осовий ознайо­мив данську делегацію з основними викликами, що стоять перед проф­спілками та працівниками в умовах воєнного стану. Заступник голови ФПУ Олександр Шубін презентував підсумки реалізації у 2024 році про­єкту під назвою «Правові послуги для членів профспілок», що впрова­джується ФПУ за фінансової під­тримки МЗС Данії.

Було зазначено, що ФПУ створила Центр правової допомоги ФПУ (ЦПД), підтримує діяльність центрів правової допомоги семи територі­альних профоб’єднань, а саме у Ми­колаївській, Запорізькій, Дніпропе­тровській, Хмельницькій, Івано- Франківській, Полтавській та Рів­ненській областях.

Правниками ЦПД та залученими ФПУ зовнішніми експертами вико­нувались завдання, спрямовані на здійснення профспілками (у формі соціального діалогу) адвокації між­народних трудових стандартів та стандартів ЄС на українському рин­ку праці.

Представники галузевих профспілок поділилися з пані Карін Нільсен про­блемами, з якими стикаються пра­цівники відповідних галузей. Вони розповіли про пріоритети діяльності очолюваних ними профспілкових ор­ганізацій в умовах воєнного стану та зосередились на аналізі результатів впровадження галузевих проєктів, які підтримуються Загальною феде­рацією працівників Данії 3F за фі­нансування МЗС Данії.

Учасники зустрічі висловили вдяч­ність данським профспілкам та уря­ду Данії за незмінну та потужну під­тримку українських працівників, їх профспілок та українського народу і наголосили на важливості її продо­вження.

ДЕПАРТАМЕНТ МІЖНАРОДНИХ ЗВ'ЯЗКІВ ФПУ, ПРЕСЦЕНТР ФПУ

10.03.2025



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

10.03.2025 20:47

25.02.2025 16:24

13.02.2025 18:40

13.02.2025 18:28

13.02.2025 18:27

29.12.2024 22:05

26.12.2024 18:21

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання