« на головну 22.01.2025
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1265)
19
Грудень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Профспілки за кордоном

ООН РОЗРОБЛЯЄ НОВУ РАМКОВУ УГОДУ СПІВПРАЦІ

ООН РОЗРОБЛЯЄ НОВУ РАМКОВУ УГОДУ СПІВПРАЦІ

 

В Офісі Міжнародної ор­ганізації праці (МОП) в Україні відбулася знако­ва зустріч між пред­ставниками профспілок і Координатором систе­ми ООН в Україні з гума­нітарних питань Матіа­сом Шмале. Захід став важливою платформою для обговорення гумані­тарних, соціальних і тру­дових викликів, а також перспектив подальшої співпраці з міжнародни­ми організаціями.

Зустріч відкрила дирек­торка Офісу МОП в Україні Аїда Ліндмайер. У ній взяли участь представники ФПУ на чолі з Головою Григорієм Осовим, а також інші проф­спілкові лідери.

Координатор ООН Матіас Шмале підкреслив, що систе­ма ООН продовжує надавати всебічну підтримку Україні в умовах війни. Основними на­прямами діяльності залиша­ються допомога соціально вразливим групам, розвиток медичної реабілітації, розмі­нування територій та віднов­лення інфраструктури в по­страждалих регіонах.

Шмале також акцентував увагу на чинній Перехідній рамковій структурі співпраці між урядом України та ООН, що триватиме до кінця 2024 року. Вона включає підтрим­ку короткострокових заходів з відновлення та рекоменда­ції для довгострокових ре­форм. Нова Рамкова програ­ма співпраці, яка має охо­плювати період з 2025 року, перебуває на етапі розробки. Її ключовими принципами стануть інклюзивність і вра­хування пріоритетів грома­дянського суспільства.

У своєму виступі Голова ФПУ Григорій Осовий деталь­но розповів про гуманітарну діяльність профспілок під час війни. За його словами, завдяки активній підтримці МОП, Міжнародної та Євро­пейської конфедерацій проф­спілок (МКП та ЄКП) та ін­ших партнерів, зокрема «Ко­рус Інтерншнл», Данського агентства профспілкового розвитку, ФПУ зуміла надати допомогу понад 60 тис. вну­трішньо переміщених осіб, забезпечивши їх прихистком і харчуванням у профспілко­вих санаторіях, базах відпо­чинку, гуртожитках учбових центрів. Він також підкрес­лив, що багато профспілко­вих закладів і досі надають притулок для ВПО. Крім того, що заклади ФПУ, зокре­ма «Укрпофоздоровниця», мають практичний досвід підтримки постраждалих ВПО, осіб похилого віку та осіб з інвалідністю. ФПУ го­това надати свою базу ООН для проходження реабіліта­ції і отримання послуг від­новлювальної медицини най­більш вразливим верствам населення. Завершуючи свій виступ, Григорій Осовий за­кликав представників ООН тісніше взаємодіяти з україн­ськими профспілками для підтримки працівників та відновлення країни.

Заступники Голови ФПУ Олександр Шубін та Василь Андреєв, голова Донецької облради профспілок Петро Древаль підкреслили, що ді­яльність профспілок безпосе­редньо спрямована на досяг­нення Цілей сталого розви­тку ООН. Серед пріоритетів організації – забезпечення справедливих умов праці, створення якісних робочих місць, впровадження соці­ального діалогу та захист трудових прав працівників тощо.

За результатами зустрічі було підтверджено необхід­ність залучення профспілок до відбудови України, рефор­мування трудового та соці­ального законодавства, роз­ширення співпраці між обома сторонами. ООН планує спри­яти створенню робочих місць і відновленню інфраструкту­ри, а профспілки готові актив­но долучатися до реалізації цих ініціатив, забезпечуючи їхню соціальну орієнтова­ність і ефективність.

Зустріч стала черговим кроком на шляху до консолі­дації зусиль міжнародних і національних партнерів у розбудові України, враховую­чи інтереси всіх верств насе­лення.

ПРЕСЦЕНТР ФПУ

 

ЯК ЗНАЙТИ ЛІДЕРА ТА МОТИВУВАТИ АКТИВІСТА?


За сприяння Організаційного центру Центральної Європи, сектору ЗМІ, розваг і мистецтва Глобального профспілкового об'єднання UNI (Європейського регіону) у м. Любліні (Польща) відбувся семінар-тренінг для профактиву Профспілки праців­ників культури України.

У заході взяли участь голова профспілки Гали­на Гайдук, очільники територіальних організацій. Навчання було присвячено темі «Основні органі­заційні інструменти, управління стресом і розви­ток стійкості».

Перед українськими колегами виступив ди­ректор Організаційного центру Центральної Єв­ропи Рафал Томасяк. Він акцентував увагу слуха­чів на питаннях комунікації в організаціях проф­спілки та ролі лідера.

Практична робота в групах розкрила проф­спілковцям сутність сучасної моделі Європей­ських профспілок та надихнула їх на осучаснення своєї профспілкової роботи.

Учасники спільно шукали відповіді на запи­тання:

як знайти природних лідерів?;

як розвивати та мотиву­вати профспілкових активістів?;

як аналізувати пробле­ми?;

як скласти «карту робочо­го місця»?;

як ефективно спілкувати­ся офлайн і онлайн?;

як мобілізувати членство та діяти?

Поєднання теорії з емоційно насиченими тренінгами допо­могли активістам знаходити вихід з напружених ситуацій, зберігати спокій та виваженість під час спілкування з членами профспілки.

ПРОФСПІЛКА ПРАЦІВНИКІВ КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

 

ПРОФСПІЛКИ ДОМОГЛИСЯ РОЗВОРОТУ В ПИТАННІ КОМІСАРА З ПИТАНЬ ЯКІСНИХ РОБОЧИХ МІСЦЬ

Під тиском профспілкового руху Президент Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн підтвердила, що в Єврокомісії з'явиться комісар з питань якісних робочих місць та соціальних прав.

Початковий план створення нової Комісії, опублікований у вересні, передбачав від­мову від назви «робочі місця та соціальні права». Це означало б, що це буде перша Комісія з 1970-х років, в якій не буде поса­ди, присвяченої зайнятості та соціальним питанням.

Але, виступаючи днями в Європарламенті, президент фон дер Ляєн сказала: «Я хочу сказати, що я почула ваш заклик. І я рада оголосити, що соціальні права та якісні ро­бочі місця будуть частиною посади Рокса­ни на посаді Виконавчого віце-президен­та».

Президент фон дер Ляєн також взяла на себе інші зобов'язання, зокрема, пообіцяла захищати якісні робочі місця в європей­ській автомобільній промисловості, пообі­цяла посилити соціальні права та визнала важливість якісних робочих місць і рівня життя для конкурентоспроможності.

Коментуючи сьогоднішню промову, Гене­ральний секретар ЄКП Естер Лінч сказала: «У той час, коли заробітна плата працівни­ків все ще не відповідає прожитковому мі­німуму, а тисячі якісних робочих місць у наших галузях знаходяться під загрозою, рішення відмовитися від назви «робочі місця та права» створило враження, що нова Комісія не відчуває занепокоєння більшості громадян.

Відновлення посади комісара з питань праці та соціальних прав символічно дуже важливе. Президент фон дер Ляєн також справедливо визнала, що конкурентна пе­ревага Європи полягає у високих інвести­ціях, високоякісних робочих місцях і висо­ких стандартах життя.

Тепер ми з нетерпінням чекаємо на співп­рацю з Роксаною Мінзату та Терезою Рібе­рою, щоб переконатися, що Комісія пере­творить позитивну зміну тону на конкрет­ні досягнення для працюючих людей про­тягом наступних п'яти років. Це має розпо­чатися з проведення спеціальної зустрічі соціальних партнерів та з конкретних іні­ціатив щодо створення якісних робочих місць вже протягом перших 100 днів».

 

ПРОФСПІЛКИ ПРОТИ ГЕНДЕРНОГО НАСИЛЬСТВА

У Міжнародний день боротьби за ліквіда­цію насильства щодо жінок, 25 листопа­да, який знаменує собою початок 16 днів активних дій проти гендерно зумовленого насильства, профспілки закликають ра­тифікувати та впроваджувати Конвенцію МОП №190 (C190) та Рекомендацію МОП №206 (R206).

Це можна зробити за допомогою гендерно-трансфор­маційних реформ у законодавстві, політиці та трудових угодах, спрямованих на запобігання насильству, під­тримку жертв насильства, в тому числі шляхом забезпе­чення гарантій зайнятості та заробітку, а також притяг­нення винних осіб до відповідальності.

Про це заявив Генеральний секретар МКП Люк Тріангл: «Всі працівники – неформальні чи формальні, мігранти чи громадяни – заслуговують на захист від усіх форм на­сильства та домагань у всіх робочих контекстах.»

26.12.2024



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

26.12.2024 18:21

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання