« на головну 22.01.2025
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1265)
19
Грудень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Профспілки за кордоном

РІВНІСТЬ ТА ГІДНУ ПРАЦЮ – ПРАЦІВНИКАМ З ДОГЛЯДУ!

РІВНІСТЬ ТА ГІДНУ ПРАЦЮ – ПРАЦІВНИКАМ З ДОГЛЯДУ!

МКП закликала уряди визнати догляд як право людини і суспільне благо, що включає право нада­вати догляд, отримувати догляд і самообслугову­вання.

Цього року 29 жовтня вдруге відзначався Міжнародний день ООН з догляду та підтримки – глобальний день дій, ініційова­ний багато років тому проф­спілковим рухом з метою при­скорення державних інвести­цій в економіку догляду.

Праця по догляду має важли­ве значення для людського, со­ціального, економічного та еко­логічного благополуччя. Пан­демія COVID -19 підкреслила, що робота по догляду – як опла­чувана, так і неоплачувана – уможливлює всі інші форми праці. Однак нерівність між оплачуваною та неоплачува­ною працею по догляду зберіга­ється, і більшість обов'язків по догляду за хворими лежить на жінках. Ця праця недооціню­ється і часто вважається неква­ліфікованою.

Мільйони доглядальниць і доглядальників працюють у складних умовах, отримуючи низьку зарплату і не маючи на­лежного захисту, що робить ба­гатьох із них вразливими до експлуатації та зловживань, особливо домашніх праців­ниць, працівниць у сфері охоро­ни здоров'я на рівні громади та мігранток.

Непропорційний тягар нео­плачуваної доглядової праці, який лягає на плечі жінок, впливає на їхню здатність зна­йти оплачувану роботу, зали­шитися на ній і просуватися по службі.

Закликаючи до укладення Нового суспільного договору, як зазначено в підсумковому документі 4-ї Всесвітньої жіно­чої конференції МКП (2022), працівники сфери догляду та працівники з обов'язками по до­гляду разом зі своїми профспіл­ками організувалися і виступа­ють на глобальному рівні за гідну працю в секторі догляду. Вони підкреслюють важли­вість догляду для забезпечення гендерної рівності та необхід­ність створення економік, орі­єнтованих на майбутнє, шля­хом збільшення державних ін­вестицій у якісні послуги з до­гляду.

Ми закликаємо уряди сприя­ти просуванню наступних дій:

Збільшенню державних інвестицій у сектор догляду.

Державні інвестиції в еконо­міку догляду – як частина ВВП національних урядів – створю­ють мільйони нових робочих місць, надають жінкам можли­вість економічної участі та га­рантують загальний доступ до якісних послуг у сфері охорони здоров'я, освіти та догляду.

Ухвалення політики пі­клування.

Інклюзивна політика на рин­ку праці, політика на робочому місці, дружня до сім'ї та ґендер­но-орієнтований соціальний за­хист забезпечують більш спра­ведливий розподіл обов'язків з догляду та сприяють гнучкому графіку роботи на ґендерно- нейтральній основі.

Гідна праця для всіх пра­цівників сфери догляду.

Робота у сфері догляду має бути офіційною та гідною, з без­печними умовами праці та адекватно оплачуваною, вклю­чаючи рівну оплату за працю рівної цінності. Працівники сфери догляду повинні бути вільні від гендерно зумовлено­го насильства та домагань, а та­кож від будь-якого виду дис­кримінації. Працівники сфери догляду повинні мати можли­вість вільно об'єднуватися в профспілки та укладати колек­тивні договори.

Знакова Резолюція МОП «Про гідну працю та економіку догляду», узгоджена урядами, роботодавцями та працівника­ми в червні 2024 року, підкрес­лює взаємозв'язок між гідною працею, гендерною рівністю, якісним наданням догляду, справедливим переходом, ста­лим розвитком та економікою догляду. Вона також підтвер­джує необхідність невідклад­них дій для забезпечення гідної праці в економіці догляду та сприяння гідній праці для всіх шляхом забезпечення їхнього доступу до догляду.

Важливо, щоб урядова полі­тика та дії у сфері догляду від­повідали цій Резолюції, впрова­джуючи рамки економіки до­гляду, які сприяють правоза­хисному підходу, заснованому на Міжнародних трудових стандартах, соціальному діало­зі та Рамковій програмі МОП «5R » щодо гідної праці у сфері догляду.

Глобальний профспілковий рух працюватиме над втілен­ням цього бачення в життя.

 

ТРИСТОРОННІЙ СОЦІАЛЬНИЙ САМІТ - ЯКІСНІ РОБОЧІ МІСЦЯ ТА ДЕРЖАВНІ ПОСЛУГИ

Під час тристоронього соці­ального саміту обговорю­валися такі теми, як май­бутня Угода про чисту про­мисловість та доповідь ко­лишнього прем'єр-міністра Драгі про конкурентоспро­можність.

Комісія та соціальні партнери об­мінялися своїми точками зору. Делегація ЄКП наголосила на важливості дій для покращення прав працівників, підкреслила вплив жорсткої економії на дер­жавні інвестиції та те, що праців­ники очікують від Чистого про­мислового курсу.

Генеральний секретар ЄФПГО підкреслив, що ЄС потрібен По­рядок денний у сфері державної служби для зміцнення наших державних адміністрацій і служб, щоб забезпечити всім можливість користуватися свої­ми правами людини. Працівники державних служб та державні ін­вестиції відчувають тиск жор­сткої економії. До реалізації про­цвітаючої соціальної Європи для всіх ще далеко.

Довідково: тристоронній соці­альний саміт об’єднує представ­ників міжгалузевих соціальних партнерів ЄС, Ради та Комісії. На цьому саміті не було нинішнього президента Ради Мішеля, оскіль­ки він мав іншу зустріч у той са­мий час. До складу делегації ЄКП входили віце-президент і колиш­ній член Виконавчого комітету ЄФПГО Яркко Елоранта, Гене­ральний секретар Естер Лінч, президенти польської OPZZ , дат­ської конфедерації FH та угор­ської LIGA , генеральні секретарі Industriall -Europe та ЄФПГО та інші.

У заході взяли участь Президент Комісії пані фон дер Ляєн та чле­ни Комісії Домбровкіс і Шміт, а також новий Генеральний дирек­тор Маріо Нава. Роботодавці були представлені делегаціями BusinessEurope , SGIE та SME -United . 2-годинна зустріч відбу­лася в будівлі Берлаймон в Брюс­селі.

 

МКП ПІДТРИМУЄ БОРОТЬБУ ПРОФСПІЛОК АРГЕНТИНИ

МКП висловлює рішучу підтримку ро­бітникам, які страйкують в Аргентині, оскільки їхні профспілки захищають права трудящих та демократію в краї­ні.

Страйки є частиною більш широкої боротьби проти антидемократичних атак уряду Мілея на права трудящих, які включають обмеження права на страйк і колективні переговори.

Генеральний секретар МКП Люк Тріангл сказав: «Ми засуджуємо дії та політику цього уряду, які є катастрофічними для економіки та народу».

Антидемократична, антипрофспілкова політика уряду Мілея включає в себе нові закони про «осно­вні послуги», які ще більше обмежують діяльність профспілок; декрет про необхідність і терміновість (DNU ) від 2023 року, який придушує універсальні права профспілок, криміналізуючи профспілковий активізм, протест і страйк.

 

СТОРІНКУ ПІДГОТУВАЛИ ПРЕСЦЕНТР ФПУ, ДЕПАРТАМЕНТ МІЖНАРОДНИХ ЗВ’ЯЗКІВ ФПУ

25.11.2024



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

26.12.2024 18:21

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання