« на головну 21.11.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1261)
24
Жовтень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Профспілки за кордоном

МЕНТАЛЬНЕ ЗДОРОВ’Я НА РОБОЧИХ МІСЦЯХ – ПСИХОЛОГІЧНИЙ КЛІМАТ В УМОВАХ ВІЙНИ

МЕНТАЛЬНЕ ЗДОРОВ’Я НА РОБОЧИХ МІСЦЯХ – ПСИХОЛОГІЧНИЙ КЛІМАТ В УМОВАХ ВІЙНИ

ФПУ продовжує робо­ту з реалізації спільно­го проєкту з Union to Union (Швеція) щодо підтримки ментально­го здоров’я членів профспілок в умовах війни.

В рамках проєкту прово­дяться семінари-тренінги з питань психологічної безпе­ки, ментального здоров’я, першої домедичної допомо­ги. Програма семінару-тре­нінгу «Психологічна безпе­ка і підтримка ментального здоров’я працюючих в умо­вах війни» також включає й складову щодо організації роботи ФПУ та профспілок в умовах воєнного стану.

П’ятий за ліком семінар- тренінг відбувся на базі профспілкового санаторію «Миргородкурорт».

Цільовою аудиторією ста­ли профспілкові лідери, ак­тивісти Профспілки праців­ників освіти і науки Украї­ни, які представляли Запо­різьку, Одеську, Сумську, Київську, Чернігівську, Хмельницьку, Закарпат­ську, Дніпропетровську та Херсонську області.

За підтримки шведських партнерів для учасників се­мінару-тренінгу проведено чотири практичні сесії з основ ментального здоров’я, формування сприятливого психологічного клімату на робочому місці, розробки програм, спрямованих на створення безпечного психо­логічного середовища в тру­дових колективах. З учасни­ками працювали практику­ючі психологині, які залуче­ні за сприяння «Миргородку­рорт».

Серед практичних за­вдань тренінгу було форму­вання навиків психологічної стійкості у кризових умовах. Тренери провели практичні заняття з імітацією окремих стресових ситуацій та роз’яснили правила поведін­ки в таких умовах.

Окремо розглянули пи­тання збереження власного психічного здоров’я та мето­ди ефективної самодіагнос­тики та підтримки.

Учасники обговорили з психологом конкретні жит­тєві випадки та особливості першої психологічної допо­моги працівникам, які по­страждали від війни.

Широкий інтерес викли­кало питання правил пове­дінки та комунікації з пра­цівниками які мають пост­травматичний стресовий розлад (ПТСР). Розглянули чим характерний ПТСР та які його основні прояви.

Іншою важливою складо­вою семінару-тренігу було формування практичних на­вичок надання першої доме­дичної допомоги у разі ви­никнення екстрених ситуа­цій. Представник екстреної медичної допомоги міста Миргород провів ґрунтов­ний тренінг з демонстрацією основних кроків при наданні першої домедичної допомо­ги (непрямий масаж серця, зупинка кровотечі та тран­спортування постражда­лих), використання наявних немедичних засобів для зу­пинки кровотечі та стабілі­зації стану потерпілого до прибуття лікарів. Також учасникам було продемон­стровано порядок застосу­вання дефібрилятора, турні­кету та інших медичних за­собів, які здатні врятувати життя.

Заключною темою семіна­ру були питання діяльності ФПУ та профспілкового руху України в умовах війни.

Євген Драп’ятий, заступ­ник Голови ФПУ, окреслив загальний стан профспілко­вого руху в Україні в умовах війни, поінформував про ді­яльність ФПУ на національ­ному рівні щодо захисту прав та інтересів працівни­ків, а також презентував ро­боту ФПУ щодо сприяння ді­яльності профспілкових ор­ганізацій, у т.ч. з відновлен­ня їх діяльності на деокупо­ваних територіях.

На завершення учасники семінару-тренінгу обміняли­ся досвідом практичної ро­боти в умовах війни, висло­вили побажання щодо шля­хів збереження та розвитку профспілкового руху в май­бутньому.

ДЕПАРТАМЕНТ ПРОФСПІЛКОВОГО РУХУ ТА ЗВ’ЯЗКІВ З ГРОМАДСЬКИМИ ОРГАНІЗАЦІЯМИ

 

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗА ГІДНУ ПРАЦЮ: ПРАЦІВНИКИ ЗАСЛУГОВУЮТЬ НА МИР І ДЕМОКРАТІЮ

У Всесвітній день боротьби за гідну працю, 7 жовтня, світовий профспіл­ковий рух закликає до миру і демо­кратії, оскільки авторитаризм і еска­лація військових конфліктів руйну­ють життя трудящих у всьому світі.

Профспілки підтверджують свою позицію: без миру не може бути соціальної справедливості, а без соціаль­ної справедливості мир не може бути тривалим.

Військові протистояння майже в кожному регіоні сві­ту загострюються, що призводить до масової загибелі людей, втрати засобів до існування та прав. Працівники перебувають на передовій цієї зростаючої кризи, щодня стикаючись з несправедливістю та гнобленням.

З 2021 року військова диктатура М’янми жорстоко репресує робітників та їхні сім’ї, позбавляючи їх осно­вних прав. Народ М’янми вимагає демократії, починаю­чи з визнання Уряду національної єдності.

З 2022 року незаконне вторгнення Росії в Україну спричинило неймовірні людські страждання та забрало тисячі життів. Світовий профспілковий рух продовжує за­кликати до миру та відновлення суверенітету України.

У Палестині та Ізраїлі загострення конфлікту при­звело до загибелі та переміщення тисяч людей. Проф­спілки вимагають негайного припинення вогню, звіль­нення заручників і всіх затриманих без належної право­вої процедури, безпечного повернення всіх працівників, які опинилися в пастці конфлікту, збільшення гумані­тарної допомоги та довготривалого рішення про існу­вання двох держав.

Люк Тріангл, Генеральний секретар МКП, сказав: «Урядам не вдається вирішити конфлікти дипломатич­ним шляхом, в той час як працівники та їхні профспілки продовжують брати участь у мирних переговорах. Пра­цівники повинні бути залучені до мирних процесів і про­цесів відновлення, якщо вони хочуть досягти успіху і створити необхідні умови для тривалого миру і стабіль­ності.

Нам потрібна повна зміна пріоритетів – від страте­гічної конкуренції, насильства і конфронтації до спільної безпеки, переговорів і миру. Зростаючі військові витра­ти відволікають критичні ресурси від соціальних пріо­ритетів. Лише на ядерну зброю у 2023 році було витра­чено понад $91 млрд, що на $10 млрд більше, ніж у 2022 році. Загалом світові військові витрати становлять $2,5 трлн.

Уявіть собі, яку користь отримали б люди в усьому світі, якби ці гроші були інвестовані в гідну роботу, осві­ту, охорону здоров’я та перехід до «зеленої» економіки? З цими грошима ми могли б реалізувати Новий суспіль­ний договір. Нам потрібно почати інвестувати в мир, а не у війну. Роззброєння – це питання справедливості і ключ до побудови мирного світу зі спільним процвітан­ням».

У цей Всесвітній день боротьби за гідну працю робіт­ники вимагають миру і демократії.

ДЕПАРТАМЕНТ МІЖНАРОДНИХ ЗВ’ЯЗКІВ АПАРАТУ ФПУ

 

КОНФЕРЕНЦІЯ ПРАЦІ 2024: НОВА ЕРА НАДІЇ ТА ПРОГРЕСУ

На конференції лейбористів у Ліверпулі цього тижня – вперше за 15 років, коли партія перебуває при владі – їх лідери у своїх програмних промовах говорили про важливість Нового курсу для тру­дящих. Цього б не сталося без БКТ і всі­єї важкої роботи профспілок.

Але після 14 років хаосу та розрухи під керівни­цтвом торі профспілки мають спільну місію з цим уря­дом – повернути надію в британську політику. Наразі профспілки знову по праву розглядаються як ключові зацікавлені сторони та фактори впливу.

На конференції БКТ десяткам парламентарів роз­дав листівки з Новим курсом, які містили персоналізо­вані свідчення працівників, що постраждали від не­стабільної роботи.

У жовтні владі та профспілкам Британії залишило­ся розглянути законопроєкт про трудові права та бю­джет.

 

 

25.10.2024



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

10.10.2024 22:03

08.09.2024 21:09

23.08.2024 22:29

23.08.2024 22:00

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання