« на головну 22.12.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1263)
21
Листопад
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Профспілки за кордоном

ПРИХИЛЬНИКІВ ЗДОРОВОГО ЖИТТЯ ОБ’ЄДНАЛА ЯПОНСЬКА КОМПАНІЯ GREEN COOP

ПРИХИЛЬНИКІВ ЗДОРОВОГО ЖИТТЯ ОБ’ЄДНАЛА ЯПОНСЬКА КОМПАНІЯ GREEN COOP

  Японців називають трудоголіка­ми. І не без підстав. Бо ж для більшості жителів Країни Вра­нішнього Сонця це можливість не лише забезпечувати себе й ро­дину всім, що порібно для жит­тя, а й самостверджуватися, бути єдиним цілим з колективом.

Японія з її розвинутими технологіями, дивовижною інфраструктурою, дбайливо збереженими національними традиціями та самобутньою культурою нагадує... архі­пелаг майбутнього. Усім би націям і краї­нам досягти такого прогресу! Втім, і тут є свої проблеми, спричинені не лише части­ми природними катаклізмами – землетру­сами, тайфунами. Потрібно підтримувати людей, які з різних причин опиняються в скруті, зокрема допомагати харчами.

Плинність кадрів у японських корпора­ціях мінімальна, люди тримаються робо­ти, вони беручкі до праці, прагнуть само­вдосконалюватися та дбають про добробут своїх сімей, у яких нерідко по три-чотири дитини. Типові трудоголіки, звісно, є і в компанії GREEN COOP . Нинішнього літа її щоденну діяльність пощастило побачи­ти зблизька двом українським журналіс­там Сергієві Шевченку й авторці цих ряд­ків. Навіть більше, медійники відчули ритм роботи великої компанії просто зсе­редини – це все завдяки люб’язному запро­шенню членів делегації Національної спілки журналістів України і Всеукраїн­ського благодійного фонду «Журналіст­ська ініціатива» відвідати чотири префек­тури на півдні Японії. Саме там активно працюють із своїми клієнтами та виробля­ють продукцію агробізнесу кооператори GREEN COOP .

Водночас є й особливість у компанії, го­ловний офіс якої розташований у м. Фуку­ока. Тут сповідують принцип: продукти і їх реалізація мають відповідати власним високим стандартам. Це продукція без ГМО (генетично модифікованих організ­мів), екологічно чиста, призначена для здорового харчування та споживання на внутрішньому ринку.

На першій зустрічі в центральному офі­сі корпорації, яку очолює Йоко Хідакі, пра­цівниці, пишаючись досягненнями свого колективу (а тут багато жінок, матерів), показали гостям плакат з пляшкою моло­ка, визнаного найкращим за якістю. І ця продукція справді дуже популярна в по­купців. Гості-кияни під час обіду мали змогу скуштувати те, що їдять пересічні японці. Причому на стіл кооператори по­дали тільки харчі, які виробляє їхнє об’єднання: варений рис, усіляка салатна зелень, риба, соєві котлети й соус тощо. Де­густували й «мірк» (так англійською мо­вою з місцевим акцентом називають моло­ко, бо в мові японців замість «л» часто ка­жуть «р») – і відчули неповторний смак сільського домашнього продукту. А осо­блива смакота – йогурт і маленьке морози­во на десерт. Морозиво – це новинка, по­хвалилися господарі: його ще немає в про­дажу, але журналістам дали на пробу.

Дуже високі вимоги в GREEN COOP до всієї сільгосппродукції. У південних пре­фектурах на островах Хонсю й Кюсю бага­то чого вирощують, переробляють та по­стачають на внутрішній ринок. Численні клаптики рисових полів різноманітної форми межують з екзотичними для укра­їнця сортами картоплі, морквою, бобови­ми, кукурудзою, соняшником… Сіють тут і пшеничку, зокрема на ділянках, які кооператори, додержуючись сівозміни, по­вертають в господарський обіг, якщо зем­ля з якихось причин з нього «вибула».

Заступник керівника корпорації Хіроакі Катаока за кермом власного автомобі­ля в неділю влаштував для українців сво­єрідну екскурсію-презентацію. Показав поля, які обробляють члени кооперативу: на табличках зазначено, які добрива і в якій пропорції вносять у ґрунт. Розповів, як поливають-доглядають рис і як у разі потреби звільняють поля від надмірної кількості води. Визначальний принцип компанії – не нашкодити природі. Крім со­тень тисяч членів кооперативу (виробни­ків), є й такий важливий учасник спільної команди, як споживачі. І не лише ті, які купують товари в мережі спеціалізованих магазинів, а й ті, що рік у рік користують­ся послугами доставляння продуктів. Ло­гістичні центри компанії розвинуті, десят­ки автомобільчиків з упізнаваним логоти­пом GREEN COOP можна побачити біля цехів і на вулицях населених пунктів.

Без перебільшення, особливим, напро­чуд емоційним і щирим було перебування гостей-журналістів у Кумамото – з першо­го ж візиту до регіонального відділення компанії. Тут працівники зустрічали киян з українськими прапорцями й залучили до спілкування своїх дітей – малеча складала й дарувала оригамі (паперових журавли­ків). Навіть санітарним захисним маскам, носити які обов’язково під час пандемії, японці надали плакатного вигляду: згори справа на синьо-жовтому тлі написали слово «peace» (англійською «мир»). А вже українською мовою в залі офісу розгорну­ли звернення до гостей «Ласкаво просимо до Кумамото!».

Щоб висловити своє співпереживання та підтримати людей, які постраждали під час війни, японці вирішили поділитися власним досвідом подолання катастрофіч­них наслідків руйнувань людського жит­тя. Вони повезли гостей на невеличке при­ватне підприємство Yamaici , що виготов­ляє харчові продукти із сушеної риби. Ди­ректор Наокі Хаяші розповів, як він зумів відновити виробництво після великого землетрусу, що стався в квітні 2016 року. Тоді стихійне лихо «поховало» бізнес де­сятків тисяч малих підприємців. Люди в одну мить втратили своє житло, статки, роботу... Стіни й стелі виробничих примі­щень потріскалися, обладнання пошко­джено… «Руки опускалися, але я вирішив на місці частково знищеного підприєм­ства будувати нове, – розповів директор. – Позичив гроші, організував відбудову, сам працював дуже багато – і в лютому 2020 року цехи нової фабрики вже дали першу продукцію. Чому я це зробив, а не кинув свою справу після катастрофи? Бо життєві труднощі потрібно долати, навіть якщо ти впав, треба підійматися, ставати на ноги й іти вперед. За підтримки друзів, з вірою в себе повертатися до життя й ро­бити його кращим. Я маю надійних парт­нерів і друзів у GREEN COOP, тож ми спільно змогли це зробити. Ми перемогли. І Україна відродиться після війни – ваш народ сильний і мужній».

ЛЮДМИЛА МЕХ

Фото СЕРГІЯ ШЕВЧЕНКА

 

ЄКП ЗАКЛИКАЛА ВСТАНОВИТИ ПОРІГ МАКСИМАЛЬНОЇ ТЕМПЕРАТУРИ ДЛЯ РОБОТИ В СПЕКУ

Профспілки ЄС закликали Євро­пейську комісію запровадити обмеження максимальної тем­ператури для людей, які працю­ють на відкритому повітрі.

Водночас кілька країн-членів мають закони, що обмежують робочі години в умовах надмірної спеки, проте багато країн не мають загальнонаціональних обмежень на спеку. Згідно з дослідженнями опитувального агент­ства Eurofound, 23% всіх працівників ЄС чверть часу працюють під впливом високих температур. Цей показник зростає до 36% у сільському господарстві та промисловості й 38% для будівельників. Попередні дослідження пов’язували високі тем­ператури з кількома хронічними за­хворюваннями та підвищеним ризи­ком отримання травм на виробництві.

Профспілки заявляють, що більшість країн ЄС не мають законодавства про максимальну температуру на робочих місцях, хоча в Бельгії, Угорщині та Латвії існують певні обмеження на діяльність. У Франції, де наразі немає температурних обмежень на робочому місці, лише у 2020 році внаслідок впли­ву тепла померли 12 працівників. В Іспанії, де минулого тижня через силь­ну спеку загинули троє працівників, діють температурні обмеження, проте лише для певних професій. Так, 23 лип­ня у Мадриді 60-річний вуличний при­биральник з місячним контрактом по­мер під час роботи від теплового уда­ру. 56-річний складський працівник у передмісті Мадрида також загинув від теплового удару, який отримав під час роботи. Минулого тижня влада Мадри­да домовилась із профспілками про об­меження ручного прибирання вулиць до температури нижче 39 °C.

Середня температура в усьому світі зросла більш ніж на 1,1 °C у порівнянні з доіндустріальною епохою. Науковці вважають, що через глобальне потепління хвилі смертоносної спеки наставатимуть частіше та будуть інтенсивнішими з дедалі вищим рівнем забруднення атмосфери вугле­цем. Цього року комісія ООН з питань клімату попередила, що ще десятки мільйонів людей постраждають від екстремальної спеки при потеплінні на 2 °C, водночас передбачається, що в майбутньому Земля нагріється на 2,7 °C.

ПРЕС-ЦЕНТР ФПУ

02.09.2022



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання