« на головну 22.11.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1261)
24
Жовтень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Профспілки за кордоном

Україна – НАТО: 20 років партнерства

Україна – НАТО: 20 років партнерства

14 липня 2011 року за сприян­ня Міністерс­тва закордон­них справ і Центру інфор­мації та доку­ментації НАТО в Україні у приміщенні Дипломатич­ної академії Ук­раїни при МЗС відбувся круг­лий стіл на тему «20 років партнерства Україна – НАТО». Захід організовано у рамках святку­вання 20-річчя співробітництва України й Організації Пів­нічноатлан­тичного догово­ру, а також Дня євроатлан­тичного парт­нерства, що від­значається в Україні вперше.

Круглий стіл розпочався з відеозвернень помічника Ге­нерального се­кретаря НАТО з питань політичних відносин та політики безпеки посла Дірка Бренгельманна та Посла України в Бельгії, глави Місії України при НАТО Ігоря Долгова, піс­ля чого виступили керів­ник офісу зв’язку НАТО в Україні Марчін Кожіел, президент Атлантичної Ради України Вадим Гре­чанінов, керівник від­ділу роботи з країнами-партнерами управління громадської дипломатії штаб-квартири НАТО Мішель Дюре та ін.

У ході розмови учас­ники круглого столу об­говорили досягнення за роки партнерства та об­мінялися думками щодо майбутнього розвитку відносин. Нині в Укра­їні реалізується низка спільних програм, се­ред яких «Наука заради миру та безпеки», в рам­ках якої передбачається освоєння гранту НАТО для Української науково-освітньої телекомуніка­ційної мережі «УРАН», реалізація проекту «Мо­ніторинг та передбачен­ня ризиків паводків річ­ки Прип’ять» та проекту з розроблення і створен­ня унікального генера­тора рентгенівського випромінювання; Про­грама Трастового фонду НАТО/ПЗМ з утилізації надлишкових запасів бо­єприпасів, легких озбро­єнь і стрілецької зброї та переносних зенітно-ракетних комплексів в Україні; Програма НАТО щодо соціальної адап­тації військовослужбов­ців, звільнених у запас, у т. ч. унаслідок рефор­мування Збройних сил України.

Триває взаємодія з Єв­роатлантичним коорди­наційним центром щодо реагування на катастро­фи. У 2010 році за сприян­ня цього центру Україна отримала допомогу від Словаччини для лікві­дації наслідків повені у Чернівецькій області, надавши, зі свого боку, допомогу для ліквідації наслідків цього стихій­ного лиха Польщі, Та­джикистану, Угорщині та Молдові.

На запрошення органі­заторів круглого столу в його роботі взяли участь представники ФПУ.

Департамент міжна­родної роботи ФПУ

 

ПІЛОТНІ ІНІЦІАТИВИ В УКРАЇНІ ТА МОЛДОВІ

14 липня у Києві відбулася заключна конференція за під­сумками спільного італійсько-українського проекту ISCOS-Cisl «Безпечні мости для працівників-мігрантів».

У ній взяли участь представники італійських партнерських профспіл­кових організацій, експер­ти з міграційної політики й практики, національ­ний координатор МОП в Україні, представники державних органів влади Італії та України, учас­ники проекту від Федера­ції профспілок України та Конфедерації вільних профспілок України – опе­ратори інфоцентрів, які були створені й працюва­ли у десяти регіонах Укра­їни.

Учасники конференції підбили підсумки дво­річної роботи центрів, об­говорили майбутні кроки у цьому напрямі в обох країнах, проаналізували стан ринку праці та тру­дової міграції в Україні в аспекті італійського та європейського ринків праці.

Було зазначено також, що в сучасному глобаль­ному світі профспілки не можуть обмежувати­ся лише національним баченням міграційних проблем. Слід докладати максимум зусиль щодо співпраці з профспілка­ми різних країн, дотри­муватися правових норм у розв’язанні проблем легальної міграції і за­безпечення гідної праці людини.

Соціально-економічний департамент ФПУ

 

 

ПІДПИСАНО ТРИСТОРОННЮ УГОДУ

Підписано угоду між виконавчим коміте­том Харківської міської ради, Спільним представницьким органом сторони робо­тодавців і Об’єднанням профспілок Хар­ківської області на 2011–2012 роки. Доку­мент підписали Харківський міський голо­ва Геннадій Кернес, голова Об’єднання профспілок області Сергій Тесленко, голови Харківської обласної організації роботодав­ців «Граніт» Анатолій Гіршфельд і Хар­ківської обласної організації роботодавців Леонід Рубаненко.

Угоду укладено для забез­печення створення кращих умов для збереження, від­творення й розвитку трудо­вого й людського потенціа­лу Харкова. Вона спрямова­на на вдосконалення еконо­мічних, виробничих, со­ціально-трудових відносин, соціально-економічної політики на договірній ос­нові й партнерських заса­дах, подальший розвиток соціального діалогу, прове­дення заходів щодо запобі­гання соціальному напру­женню у місті.

У документі враховано нор­ми й положення Генераль­ної та регіональної угод як мінімальні, а також тут міс­тяться положення, що пере­вищують ці норми з ураху­ванням особливостей регіо­ну, необхідності міжгалузе­вої координації основних соціальних гарантій.

Як зазначив під час урочис­тої церемонії підписання угоди голова Об’єднання профспілок області Сергій Тесленко, профспілки пере­коналися в тому, що всі сто­рони готові до конструктив­ного діалогу і здатні знахо­дити компромісні рішення.

Профспілки області впев­нені, що реалізація цієї уго­ди дасть змогу ефективніше вирішувати питання соціаль­но-економічного захисту харків’ян, розвитку міста, удосконалення соціально-трудових відносин, забезпе­чення продуктивної зайня­тості, справедливої оплати й охорони праці, а також ре­алізації трудових, соціально-економічних прав і гарантій не тільки працюючих, а й усього населення міста.

Інф. ОП Харківської обл.

 

 

УСУВАЄМО РОЗБІЖНОСТІ

На звернення Донецької обласної ради профспілок щодо проблем, які виника­ють під час реалізації пунк­ту 2.2 Генеральної угоди, стосовно розміру заробіт­ної плати некваліфіковано­го працівника небюджетної сфери за повністю викона­ну норму часу в нормаль­них умовах праці, Спільний представницький орган профспілок звернувся до Державного комітету ста­тистики України з пропози­цією відображати договірні гарантії з оплати праці в Інс­трукції зі статистики за­робітної плати.

Держкомстат, розглянувши пропозицію, вважає її до­сить слушною в частині ре­гулювання договірних га­рантій для працівників в оп­латі праці та врахує її під час чергового перегляду Інс­трукції.

Відділ оплати праці соціально-економічного департаменту ФПУ

21.07.2011



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

10.10.2024 22:03

08.09.2024 21:09

23.08.2024 22:29

23.08.2024 22:00

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання