« на головну 25.11.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1261)
24
Жовтень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Профспілки за кордоном

Honda зміцнюватиме профспілку

Honda зміцнюватиме профспілку

Британська профспілка Unite та Рада профспі­лок робітників-металістів Японії (IMF-JC) нала­годять співробітництво e сфері захисту інтересів робітників японських компаній. На останньо­му засіданні виконкому МФМ профспілка Unite та IMF-JC обговорили можливості підтримки робітників японських компаній.

Підприємства японських авто­виробників є в більшості країн світу, Honda, Nissan і Toyota широко представлені у Велико­британії. Ці підприємства є економічно вигідними, оскільки забезпечують за­йнятість, промисловий розвиток та обмін техно­логіями. Результатом зу­стрічі стали плани щодо зміцнення співробітни­цтва між японською та британською сторонами.

Обговорення відбува­лося на тлі нещодавнього провалу спроби відмови­ти у визнанні профспілки Unite на заводі Honda в Свіндоні. Unite має згоду про визнання Honda-Великобританія, підписа­ну в 2002 році секцією AEEU профспілки Amicus (нині – Unite). Центральна арбітражна рада Велико­британії, яка приймає рі­шення з питань про визна­ння профспілок у країні, відхилила відмову визна­вати Unite.

Хоча профспілка й ска­сувала спробу відмовити у визнанні, обидві сторо­ни обговорили шляхи спільної підтримки япон­ських та британських профспілок у тому, щоб не допускати подібних дій у майбутньому. Було при­йнято рішення про низку термінових та довготри­валих заходів із налаго­дження комунікацій, вра­ховуючи призначення контактних осіб у кожній організації для збору по­трібної інформації.

Під час дискусії поміч­ник генерального секрета­ря профспілки Unite Тоні Берк зазначив, що Вели­кобританія потребує під­тримки японських колег-профспілок, щоб посили­ти їхню роботу на підпри­ємствах японських компа­ній. Вони прагнуть ство­рити потужний союз, який приноситиме користь обом сторонам, зокрема в ситуації, що склалася на Honda в Свіндоні.

Виконавчий директор МФМ Роб Джонстон наго­лосив на тому, що фунда­ментальний принцип уго­ди – це визнання профспіл­ки. Керівництво Honda має дотримуватися цього принципу і чітко заявити про визнання Unite.

Окрім Unite й IMF-JC обговорили Nissan і Toyota. У вересні 2012 року Nissan проведе глобаль­ний спільний семінар, до участі в якому запрошено й Unite.

Президент IMF-JC і Конфедерації профспілок авторобітників Японії Коіхіро Нішихара зазна­чив, що IMF-JС готовий до всебічної підтримки Unite в роботі на підприємствах японських компаній, у тому числі на заводі Honda в Свіндоні.

 

 

ПОВЕРНЕННЯ ДО ДІАЛОГУ

Уряд Гондурасу і вчителі відновили діалог для вирішення спору, що минулого місяця став причиною кризи в системі освіти.

За словами президента коледжу вчителів Гонду­расу Джоеля Альмендаре­са, представники проф­спілок очікують остаточ­ного вирішення питань, представлених секретарю з планування та зовніш­нього співробітництва Ар­туро Корралесу.

Учителі здійснили спробу досягти згоди з президен­том Порфіріо Лобо, який наразі переймається пи­таннями зовнішньої полі­тики і не звертає уваги на кризу в освіті.

Педагоги вимагають ви­плати заборгованості із зарплати понад 6 тис. учи­телів, скасування боргів Національного інституту вчителів державі, поваги до статусу вчителя.

За словами Едгардо Каса­ньї, президента професій­ної спілки викладачів ко­леджу, консенсус із вла­дою практично відсутній, як і діалог, сповнений не­домовок, протиріч та не­довіри.

Альмендарес, до речі, вказав, що в країні існує право на страйк, проте влада нав’язала регулюю­чий закон, відомий як надзвичайний декрет, в якому Рада міністрів ви­знає протести незаконними.

Однак Орландо Мехіа, віцепрезидент Професій­ної асоціації педагогів Гондурасу, запевнив, що вони не відмовляться від права страйкувати, якщо під час діалогу не буде до­сягнуто домовленостей.

Серед вимог учителів – повернення до роботи усунених колег, які брали участь у протестах у лютому–квітні цього року.

 

 

СТРАЙК ЗБРОЯРІВ

Робітники сербського обо­ронного підприємства «За­става оружие» на чолі з профспілкою, які два тижні тому захопили склад з аму­ніцією на знак протесту проти невиконання керів­ництвом соціальних зобов’язань, 6 червня ви­йшли на мітинг у Крагуївці (Центральна Сербія), обіця­ючи провести демонстрації в Белграді, повідомляє сербський телеканал Б92.

У мітингу взяли участь по­над тисячу осіб. Протесту­вальники вимагають від уряду та керівництва вирі­шити численні проблеми фабрики, зокрема виплати­ти заборговану з квітня за­робітну плату і забезпечити експорт продукції.

Сьогодні робота фабрики повністю зупинилася. Про­тестувальники погрожують: якщо діалог не розпочнеть­ся найближчими днями, вони влаштують акцію вже у Белграді. Кілька днів тому уряд намагався домовитися з профспілками, але перего­вори завершилися нічим.

 

ПОШТОВИКИ ПРОТЕСТУЮТЬ

Монреаль став другим містом, що приєдналося до ротаційного страйку поштовиків у Канаді, протестуючи проти скорочення кількості пра­цівників національної пошти Canada Post.

Страйк розпочався в місті Ві­нніпегу, де пікет тривав 24 години. Наступним став Монреаль. Представники профспілки не повідомля­ють, в яких містах надалі від­буватимуться акції протесту, проте в канадських ЗМІ йдеться про те, що наступ­ний – Гамільтон (Онтаріо).

Профспілка занепокоєна станом безпеки на робочих місцях. Як заявляють її пред­ставники, кількість травм, отриманих поштовими пра­цівниками на робочих міс­цях, зросла на 15% порівня­но зі стрімким зменшенням обсягів послуг.

Профспілка поштових пра­цівників, що об’єднує близь­ко 50 тис. членів, вимагає від уряду встановити чотири­річний термін контракту, а також збільшити розмір зарплати в середньому на 3% зі збереженням лікарня­них та пенсійних виплат.

 

«МОЯ РОБОТА – РІВНІ ПРАВА»

6–8 червня 2011 року в місті Тампере відбувся 18-й з’їзд Центральної організації фінських профспілок (ЦОФП). У з’їзді взяли участь понад 800 делегатів і 30 зарубіжних гостей. Серед них – делегація ФПУ на чолі з першим заступником Голови ФПУ Юрієм Куликом.

Програмний документ з’їзду ЦОФП під назвою «Моя робо­та – рівні права» є політичною програмою організації, що містить засади гідної зайня­тості та стратегії її досягнення.

«Нам потрібно більше ро­бочих місць кращої якості, щоб кожна людина мала роботу. Кожен, хто її втра­тив, повинен мати доступ або до зайнятості із субси­дуванням заробітної плати, або професійної підготов­ки, або освітніх програм. Усім випускникам шкіл слід надати право гарантовано­го доступу до подальшої освіти. Трудящі повинні мати гарантовані можли­вості для підтримання та підвищення своєї кваліфі­кації на всіх етапах профе­сійного розвитку», – зазна­чив у своєму виступі прези­дент ЦОФП Лаурі Лілі.

Департамент міжнародної роботи ФПУ

Сторінку підготувала Тетяна РУБАН, «ПВ»

16.06.2011



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

10.10.2024 22:03

08.09.2024 21:09

23.08.2024 22:29

23.08.2024 22:00

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання