« на головну 18.05.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1249)
18
Квітень
 
Інтерв’ю
 
СЕРГІЙ БИЗОВ: «МИ ПРАЦЮЄМО НАД ЗРОСТАННЯМ АВТОРИТЕТУ ПРОФСПІЛОК У СУСПІЛЬСТВІ»

СЕРГІЙ БИЗОВ: «МИ ПРАЦЮЄМО НАД ЗРОСТАННЯМ АВТОРИТЕТУ ПРОФСПІЛОК У СУСПІЛЬСТВІ»


РУБРИКИ


Передплата





Статті Профспілки за кордоном

Вшанували пам’ять загиблих робітників

Вшанували пам’ять загиблих робітників

Міжнародний профспілковий рух на п’яту річницю вбивства Маріо Аль­берто Кастильо Родрігеса та Хектора Алвареса Гомеса, яких було за­стрелено під час страйку робітників, що вимагали профспілкової автоно­мії, провів у Лазаро-Карденас (Мексика) ходу, під час якої до Міжнародної організації праці було передано нові свідчення про насилля щодо членів На­ціональної профспілки гірників і металістів Мексики. Убивства Родрігеса та Гомеса, про які йдеться у скарзі до МОП № 2478, досі не розкриті

Представлені нові свідчення допо­внюють подану скаргу № 2478, у якій лунає заклик до уряду Мексики дотри­муватися профспілкової автономії. Її було подано у березні 2006 року, за місяць до того, як 900 федеральних і місцевих поліцейських за підтримки військ увірва­лися до сталеливарного за­воду Sicartsa, аби витісни­ти робітників, які брали участь у національній дво­денній акції протесту про­ти зміщення владою обра­ного лідера профспілки гірників Наполеона Гомеса Уррутіа.

У скарзі повідомляєть­ся про переслідування із боку влади членів Націо­нальної профспілки гір­ників і металістів, про те, що влада діє спільно з гір­ничодобувним гігантом Grupo Mexico, зокрема про нерозкриті вбивства Родрігеса та Гомеса, Рей­нальдо Ернандеса Гонса­леса та Ювентіно Флорес Салас; заморожування банківських рахунків профспілки, незаконний арешт Хуана Линареса Монтуфара, позбавлені обґрунтування кримі­нальні обвинувачення проти Наполеона Гомеса Уррутіа та інших лідерів профспілки, численні ви­падки насильства.

Комітет зі свободи об’єднання МОП багато разів звертався до уряду Мекси­ки з вимогою розглянути ці випадки і про результати повідомити МОП.

Національна профспіл­ка гірників і металістів провела загальні збори на роковини загибелі членів профспілки. Учасники ходи пройшли від будівлі профспілки до прохідної сталеливарного заводу Sicartsa, біля якої вста­новлено пам’ятник Родрі­гесу та Гомесу, і поклали до нього квіти.

АФТ-КПП повідомила про те, що цього року має намір відзначити Наполе­она Гомеса Уррутіа наго­родою в галузі прав люди­ни імені Джорджа Міні та Лейла Кіркленда, яку за­сновано у 1980 році. Наго­рода Міні–Кіркленда вру­чається за виняткові при­клади міжнародної бо­ротьби за права людини. Серед нагороджених – Веллінгтон Чибебе (Зім­бабве), Елла Бхатт, засно­вниця Індійської асоціації самозайнятих жінок, лібе­рійські працівники гумо­вої промисловості, колум­бійський активіст Йєсси­ка Хойос і Незалежний ро­бітничий рух Єгипту.

 

КІОSН–2011

В Астані відбулася перша Казахстанська міжнарод­на конференція та вистав­ка з охорони праці та про­мислової безпеки KIOSH–2011.

У заходах взяли участь представники державних органів, бізнесу та неуря­дових організацій.

За словами міністра праці та соціального захисту на­селення РК Гульшари Аб­дикалікової, незважаючи на тенденцію до знижен­ня загального травматиз­му, що спостерігається останні п’ять років, на під­приємствах Казахстану щорічно травмуються більш як 2 тисячі осіб. У 2010 році на виробництві загинуло 363 особи. У шкідливих умовах праці трудиться понад 630 тис. осіб. Із початку 2011 року зареєстровано 59 нещас­них випадків на виробни­цтві, унаслідок яких по­страждали робітники.

Напередодні Всесвітнього дня охорони праці Викон­ком Федерації профспілок Республіки Казахстан під­бив підсумки республі­канського громадського огляду з безпеки та охо­рони праці за 2010 рік. Підприємства та організа­ції, а також профспілкові працівники, що досягли найкращих результатів, були нагороджені спеці­альними дипломами та почесними грамотами Фе­дерації профспілок.

Забезпечення достойної зайнятості, створення без­печних та здорових умов праці – основні гасла, під якими 28 квітня проходи­ли акції у багатьох трудо­вих колективах і профспіл­кових організаціях.

 

«КРАСВАЖМАШ» ЛІКВІДОВАНО

29 квітня після повного погашення заборгова­ності із заробітної плати Красноярський завод важкого машинобудування звільнив усіх робіт­ників.

Як повідомляє прес-служба уряду краю, 450 працівни­кам виплачено 22,3 млн ру­блів. Більшість звільнених співробітників уже зна­йшли нову роботу.

Завод із виробництва вели­кої екскаваторної техніки для вугільних розрізів і від­критих гірничих робіт був збудований наприкінці 70-х років минулого століття.

Фактично завод не функціо­нує з березня минулого року – після того, як у виробни­чих цехах обвалився дах. Ве­личезні кошти були витраче­ні на ліквідацію аварії, завод втратив більшість своїх клі­єнтів і не зміг відновитися. Тож на початку року було прийнято рішення закрити «Красважмаш» повністю.

У травні розпочнеться по­етапне згортання виробни­цтва ще на одному заводі. Наприкінці березня оголо­сив про банкрутство Крас­ноярський хімкомбінат «Єнісей».

 

«ЧОРНИЙ СПИСОК» ДЛЯ МВФ

Представники Національної конфедерації профспілок Мол­дови (НКПМ) нещодавно прове­ли зустріч з експертами Між­народного валютного фонду, повідомляє інформаційне агентство «Новини Молдови».

Сторони розглянули та об­говорили економічну ситу­ацію в країні, державну со­ціальну політику, а також заходи щодо недопущення погіршення рівня життя громадян.

Профспілки занепокоєні тим, що умови, на яких МВФ надав фінансову під­тримку Молдові, призвели до погіршення соціального стану населення.

«Уряд взяв на себе зобов’язання виконати всі умови та вимоги, проте низка положень Меморан­думу, підписаного сторона­ми, радикально та негатив­но впливає на рівень життя громадян. Це неприпусти­мо», – заявив голова НКПМ Михайло Хинку.

Серед вимог профспілок – підвищення мінімальної за­робітної плати до рівня прожиткового мінімуму, достойне підвищення пен­сій, індексація доходів на­селення, скорочення не­формального сектору еко­номіки, перегляд деяких аспектів оподаткування фі­зичних осіб, недопущення прийняття поправки сто­совно скорочення розміру виплат, корегування пен­сійної системи та підви­щення пенсійних виплат.

Профспілки наполягають на необхідності удоскона­лення та поліпшення нор­мативної бази, спрямова­ної на стимулювання еко­номічних агентів до ство­рення нових робочих місць, упровадження нової системи обов’язкового ме­дичного страхування.

НКПМ виступає проти при­ватизації стратегічних дер­жавних підприємств.

14.05.2011



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

08.05.2024 21:25

08.05.2024 21:01

05.04.2024 21:44

22.03.2024 19:35

15.03.2024 18:49

15.03.2024 18:46

10.02.2024 18:02

10.02.2024 18:01

10.02.2024 17:58

10.02.2024 17:48

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання