« на головну 22.01.2025
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1265)
19
Грудень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Профспілки за кордоном

ЄВРОПЕЙСЬКІ ПРОФСПІЛКИ ВИЗНАЧИЛИ СВОЮ ПОЛІТИКУ

ЄВРОПЕЙСЬКІ ПРОФСПІЛКИ ВИЗНАЧИЛИ СВОЮ ПОЛІТИКУ

29 ВЕРЕСНЯ – 2 ЖОВТНЯ В ПАРИЖІ ПРОХОДИВ 13-Й КОНГРЕС ЄВРОПЕЙСЬКОЇ КОНФЕДЕРАЦІЇ ПРОФСПІЛОК

Генеральні секретарі та прези­денти близько 90 національ­них профспілкових організа­цій із 39 європейських країн у числі сотень делегатів обговорили та прийняли Паризький маніфест «Виявляти солідарність у боротьбі за якісні робочі місця, права трудя­щих та справедливе суспільство в Європі», а також затвердили Про­граму дій на 2015–2019 роки, повідо­мляє Департамент міжнародних зв’язків ФПУ.

Ситуація, в якій опинилися євро­пейські трудящі, визначається, на думку ЄКП, тим, що з 2010 року й до сьогодні Європейська комісія та уряди більшості країн ЄС прямува­ли хибним шляхом виходу з еконо­мічної кризи. Прийняті ними захо­ди жорсткої економії не дозволя­ють відновити економічне зростан­ня, занурюють у злидні все більше трудящих, які потерпають від висо­кого рівня безробіття та зростаючої нерівності. Поки що ЄКП не вдало­ся змінити ситуацію і домогтися переходу Європи на принципово іншу модель економічного розви­тку. Наступними роками цю бо­ротьбу доведеться продовжити, причому на тлі триваючого ослаблення профспілок.

Основними пріоритетами ЄКП у 2015–2019 роках залишатиметься бо­ротьба за відновлення економіки та якісні робочі місця в Європей­ському Союзі; побудова в ЄС більш справедливого суспільства через зміцнення фундаментальних прав трудящих, розширення механізмів соціального діалогу та виробничу демократію; посилення координа­ції економічної політики ЄС, особливо в єврозоні.

У роботі конгресу ЄКП, на запро­шення його генерального секрета­ря, взяв участь Голова ФПУ Григо­рій Осовий. Він був прийнятий у штаб-квартирі CGT Франції, що є одним з організаторів конгресу, а також зустрівся з керівниками при­балтійських профспілок та Об’єднання профспілок Грузії. Під час зустрічей відбувся обмін думками, яким чином ефективно протистоя­ти політиці жорсткої економії. Гри­горій Осовий розповів про майбут­ню участь ФПУ в акціях з нагоди Всесвітнього дня дій за гідну пра­цю. У рамках конгресу також відбу­лася зустріч із колишнім генераль­ним секретарем ЄКП Джоном Монксом, який виявив жвавий ін­терес до подій, що відбуваються в Укра­їні. Як відомо, Джон Монкс є членом британської Палати лордів.

Цікавою також ви­явилася зустріч Голо­ви ФПУ із співробіт­никами Європейсько­го профспілкового ін­ституту, які займа­ються дослідженням проблем сучасного профспілкового руху. Відбувся обмін дум­ками з питань вирі­шення трудових спо­рів, реалізації права на страйк, адаптації українського соці­ального та трудового законодав­ства до європейського.

Конгрес прийняв надзвичайну резолюцію «Криза біженців у Євро­пі». 2015 рік увійде в історію як пе­ріод безпрецедентної міграційної кризи на південних і південно-схід­них кордонах Європи. Ніколи ще потоки вимушених переселенців, які прагнуть за всяку ціну дістати­ся до європейських країн, не були настільки численними.

Центральною подією став ви­ступ генерального директора Між­народної організації праці Гая Рай­дера. Після його виступу Голова ФПУ Григорій Осовий подякував Гаю Райдеру за направлення місії МОП до України та підготовку чет­вертої Програми гідної праці для нашої країни. Гай Райдер запевнив Григорія Осового, що МОП і надалі допомагатиме Україні створювати систему соціального захисту, яка відпові­датиме вимогам часу.

Конгрес обрав но­вого генерального секретаря Луку Ві­сентіні, який став наступником Берна­детт Сеголь, а також двох його заступни­ків та чотирьох фе­деральних секрета­рів. ФПУ направила офіційне привітання на адресу конгресу, а Голова ФПУ Григо­рій Осовий особисто привітав нового ге­нерального секрета­ря ЄКП з обранням.

ДУМКА ЕКСПЕРТА

Бернадетт СЕГОЛЬ,

генеральний секретар Єв­ропейської конфедерації профспілок:

«Європа виходить з най­глибшої економічного кризи з набагато гіршими показниками нерівності та бідності. Європейський Союз повинен забезпечи­ти такі умови, щоб люди мали більше можливостей для поліпшення свого життя. ЄС не зможе існу­вати, якщо перетвориться на ексклюзивний клуб для бізнесу і багатих».

17.10.2015



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

26.12.2024 18:21

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання