« на головну 22.01.2025
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1265)
19
Грудень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Профспілки за кордоном

Виконком окреслив завдання на майбутнє

Виконком окреслив завдання на майбутнє

 На засіданні Виконкому Федерації неза­лежних проф­спілок Росії роз­глядалися пи­тання про про­ведення проф­спілками 7 жов­тня 2012 року заходів у рам­ках Всесвітньо­го дня дій «За гідну працю!».

 Як повідомляє Де­партамент зв’язків із громадськістю апарату не­залежних профспілок Росії, у ході засі­дання також обговорюва­лися питання щодо участі в Міжнародній конферен­ції з практичного досяг­нення цілей МОП за гідну працю, обрання делегатів на VII з’їзд Загальної кон­федерації профспілок, а також проведення проф­спілкового моніторингу реалізації регіональних програм модернізації охо­рони здоров’я та підсумки заходів щодо виконання у п. р. основних засад моло­діжної політики ФНПР.

Міжнародну конферен­цію з практичного досяг­нення цілей за гідну пра­цю, що відбудеться у груд­ні 2012 року, організовує уряд РФ за підтримки все­російських об’єднань профспілок та об’єднань роботодавців.

Члени Виконкому по­годили заходи ФНПР із підготовки конференції. Зокрема, передбачені науково-практичні конфе­ренції на тему «Гідна пра­ця – основа соціальної по­літики», які вже відбули­ся у Воронежі, Барнаулі, Благовіщенську, Єкате­ринбурзі, а наступні очі­куються у Вологді, П’ятигорську, Астрахані, Ниж­ньому Новгороді. На цих заходах обговорюються і як підсумковий документ мають бути прийняті стандарти гідної праці, які виноситимуться на конференцію ФНПР у грудні в Москві.

На Виконкомі федера­ції вирішено обговорити стандарти гідної праці на зборах і конференціях профспілкових організа­цій під час акції профспі­лок 7 жовтня ц. р. у рам­ках Всесвітнього дня дій «За гідну працю!».

Підбиваючи підсумки профспілкового моніто­рингу реалізації регіо­нальних програм модер­нізації охорони здоров’я, члени Виконкому зазна­чили позитивні зрушення у цьому напрямі в Забай­кальському краї, у Санкт-Петербурзі та багатьох ін­ших регіонах країни. Вод­ночас наголошувалося, що дворічний план ремон­ту медустанов, придбання обладнання й переходу на нові стандарти виконано лише на чверть. Так, із 250 тисяч одиниць медоблад­нання, передбаченого про­грамою, придбано близь­ко 100 тисяч. Відремонто­вано лише половину з трьох тисяч запланованих медустанов. Досі зберіга­ється суттєве відставання середньої зарплати в га­лузі від середнього показ­ника в економіці. Профор­ганізації звернули особли­ву увагу на необхідність відновлення втрачених профпозицій у питаннях охорони праці, більш ак­тивної роботи та взаємо­дії у цьому напрямі соцпартнерів у рамках тристоронніх комісій.

Позитивними прикла­дами реалізації молодіж­ної політики ФНПР у п. р. визнано проведення IV Всеросійського кон­курсу профспілкових агітбригад у Єкатерин­бурзі, роботу профспілко­вого освітнього майдан­чика на другому Міжна­родному молодіжному промисловому форумі «Інженери майбутнього–2012» в Іркутську та фінал Всеросійського молодіж­ного конкурсу «Профспілковий лідер–2012» у Петрозаводську.

 

МОП: У ГРУПІ РИЗИКУ – ЖІНКИ

 Експерти Міжнародної організації праці занепокоєні становищем жінок, які працю­ють у громадському секторі країн Євросоюзу.

 За висновками фахівців, за­ходи жорсткої економії, яких були вжито у багатьох країнах, спричинили ско­рочення робочих місць, зарплат і пільг, унаслідок чого велика кількість жінок може залишитися на узбіч­чі соціального та економіч­ного життя, що не сприяти­ме забезпеченню гендер­ної рівності.

Як заявив представник МОП Даніель Вон-Уайтхед, жінки потрапили в групу ризику, тому що вони як­найбільше зайняті у гро­мадському секторі. «Саме тут у жінок є можливість дістати високооплачувану роботу, мати нормований робочий день, пільги. Тож зміни можуть негативно позначитися не тільки на жінках-працівницях, а й на майбутньому всієї галузі. Адже, втративши роботу, людина почне шукати ро­боту у приватному бізнесі, й не завжди її знаходити­ме», – зазначив Даніель Вон-Уайтхед.

Експерти МОП вважають, що найбільше ризикують втратити роботу в громад­ському секторі мешканки Великої Британії, Ірландії, Нідерландів, Франції та Швеції.

 

 ДЕРЖСЛУЖБОВЦІ ПРОТИ ЗНИЖЕННЯ ЗАРПЛАТ

Поліцейські, пожежники й прикордонники вийшли на вулиці Афін, протестуючи проти намірів уряду скоро­тити зарплати, премії та со­ціальні виплати, повідомляє агентство «Укрінформ».

Страйкувальники вимагають зустрічі з міністром фінансів Греції Янісом Стурнарасом. Профлідери висловили ба­жання провести переговори з інспекторами міжнарод­них кредиторів Греції, аби надати їм пропозиції про економію коштів.

Профспілки службовців по­ліції, пожежної та прикор­донної охорони попереди­ли уряд країни про те, що вони мають намір прово­дити страйки та демонстра­ції доти, доки їхні вимоги щодо збереження зарплат і соціальних виплат на ни­нішньому рівні не будуть задоволені.

 

 

 ШАХТАРЯМ ВИСУНУТО ОБВИНУВАЧЕННЯ

Суд країни висунув обвину­вачення 270 шахтарям, яких було затримано під час конфлікту на шахті Lonmin, коли загинуло 34 особи.

Суд спирався на поправку до закону, яка передбачає обвинувачення у вбивстві всіх затриманих під час су­тичок із поліцією, незалеж­но від того, були чи ні заги­блі співробітниками право­охоронних органів.

За словами представників профспілок, наступні слу­хання призначені на 6 ве­ресня, доти затримані пе­ребуватимуть під вартою

 

 

 РОБІТНИКИ ALCOA ПІКЕТУВАЛИ МІНЕКОНОМІКИ

 У Римі робітники алюмініє­вого заводу з острова Сар­динія влаштували страйк біля будинку міністерства економічного розвитку, де мали відбутися перемовини між урядом і представника­ми Сардинії щодо економіч­них перспектив регіону.

Підприємство належить американській металургій­ній компанії Alcoa, яка най­ближчим часом планує продати завод, вважаючи його збитковим. Але якщо покупців не виявиться, то виробництво закриють і без роботи залишаться со­тні працівників.

Мер міста Іглесіас Луїджі Персеу наголосив, що без­робіття в регіоні сягнуло позначки 30%, тож нові звільнення вкрай погір­шать ситуацію.

Робітники заводу – не єди­ні, хто постав перед загро­зою звільнення. На акцію протесту також вийшли шахтарі Сардинії у зв’язку із запланованим закриттям їхнього рудника.

 Сторінку підготувала Тетяна РУБАН, "ПВ"

16.09.2012



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

26.12.2024 18:21

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання