« на головну 24.11.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1261)
24
Жовтень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Юридична сторінка

Побачення з дитиною: долаємо перешкоди

Побачення з дитиною: долаємо перешкоди

Ми з дружиною розлучені, прожи­ваємо окремо. Маю на руках рі­шення опікунської ради на побачення з 8-річною донь­кою, але дружина цьому всіляко пе­решкоджає. Що робити?

Сергій ГЛУЩЕНКО, м. Мелітополь, Запорізька обл.

У статті 159 Сімейного кодексу України йдеться про те, що в разі, коли той із батьків, з ким про­живає дитина, чинить пе­решкоди тому з батьків, хто проживає окремо, в спілкуванні з нею та в її вихованні, зокрема ухи­ляється від виконання рішення органу опіки та піклування, останній має право звернутися до суду з позовом про усунення цих перешкод.

Суд визначає способи участі одного з батьків у вихованні дитини (пері­одичні чи систематичні побачення, можливість спільного відпочинку, відвідування дитиною місця його проживання тощо), місце та час їхньо­го спілкування. В окремих випадках, якщо це викли­кано інтересами дитини, суд може обумовити поба­чення з дитиною присут­ністю іншої особи.

Під час вирішення спору щодо участі одно­го з батьків у вихованні дитини береться до уваги ставлення батьків до ви­конання своїх обов’язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров’я та інші обста­вини, що мають істотне значення, в тому числі стан психічного здоров’я одного з батьків, зловжи­вання ним алкогольними напоями або наркотич­ними засобами.

За заявою заінтересо­ваної сторони суд може зупинити виконання рі­шення органу опіки та піклування до вирішен­ня спору.

У разі ухилення від виконання рішення суду особою, з якою проживає дитина, суд за заявою того з батьків, хто про­живає окремо, може пе­редати дитину для про­живання з ним.

Особа, яка ухиляється від виконання рішення суду, зобов’язана відшко­дувати матеріальну та моральну шкоду, завдану тому з батьків, хто про­живає окремо від дитини.

 

НА ВИХОВАННЯ ДО РОДИЧІВ

Наш сусід-алкоголік часто знущається над неповнолітнім сином, б’є його, приму­шує жебракувати. Жінка померла. Чи можна, звернувшись до суду, позбавити ди­тину такого жаху та передати на виховання родичам?

Тетяна ДОБРОВСЬКА, м. Охтирка, Сумська обл.

Відповідно до статті 170 Сі­мейного кодексу суд може постановити рішення про відібрання дитини від бать­ків або одного з них, не поз­бавляючи їх батьківських прав, у випадках, передба­чених пунктами 2–5 ч. 1 ст. 164 СК, а також в інших випадках, якщо залишення дитини в них є небезпечним для її життя, здоров’я і мо­рального виховання. У тако­му разі дитина передається іншому з батьків, бабусі, ді­дусеві, іншим родичам, за їх бажанням, або органу опіки та піклування.

У виняткових випадках, при безпосередній загрозі для життя або здоров’я дитини, орган опіки та піклування або прокурор мають право постановити рішення про негайне відібрання дитини від батьків. У цьому разі ор­ган опіки та піклування зобов’язаний негайно пові­домити прокурора та в 7-денний строк після вине­сення рішення звернутися до суду з позовом про поз­бавлення батьків чи одного з них батьківських прав або про відібрання дитини від матері, батька без позбав­лення їх батьківських прав.

Із таким позовом до суду має право звернутися про­курор. Якщо відпадуть при­чини, які перешкоджали на­лежному вихованню дитини її батьками, суд за заявою батьків може постановити рішення про повернення їм дитини. При задоволенні позову про відібрання дити­ни від матері, батька без позбавлення їх батьківських прав суд вирішує питання про стягнення з них алімен­тів на дитину.

Положення ч. 1–3 цієї статті застосовуються до відібран­ня дитини від інших осіб, з якими вона проживає.

 

ДОПОМОГА ВАГІТНИМ

Моя невістка – студентка держав­ної форми навчання, зараз на п’ятому місяці вагітності. Чи має вона право на отримання дополого­вої та післяпологової допомоги?

Василь БАБИЧ, м. Львів

Державна допомога жінкам у зв’язку з вагітністю та полога­ми встановлена Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 № 1751 на вико­нання статті 1 ЗУ «Про де­ржавну допомогу сім’ям з дітьми».

Право на державну допомогу в зв’язку з вагітністю та поло­гами мають вагітні жінки, в тому числі неповнолітні, які не застраховані в системі загальнообов’язкового де­ржавного соціального стра­хування, а саме:

– жінки з числа військово­службовців Збройних Сил, Державної прикордонної служби, СБУ, Служби зовніш­ньої розвідки, військ цивіль­ної оборони, інших військо­вих формувань та з числа осіб начальницького і рядо­вого складу органів внутріш­ніх справ та Державної кримі­нально-виконавчої служби;

– жінки, звільнені з роботи в зв’язку з ліквідацією підпри­ємства, установи та організа­ції незалежно від форми власності за умови, що вагіт­на жінка була звільнена з ро­боти не раніше, ніж за 6 міся­ців до набуття права на одер­жання допомоги;

– жінки, зареєстровані в цен­трі зайнятості як безробітні;

– аспірантки, докторантки, клінічні ординатори, студент­ки вишів I–IV рівня акредита­ції та професійно-технічних навчальних закладів;

– непрацюючі жінки;

– жінки, зареєстровані як суб’єкти підприємницької діяльності, які не сплачують страхові внески до Фонду соцстраху з тимчасової втра­ти працездатності.

 


ПРИЗУПИНЕННЯ ВИПЛАТ НА ДІТЕЙ

Моя донька одна виховувала триріч­ну дитину, але через хворобу онучка померла. За яких умов припиняєть­ся виплата допомоги на дітей оди­ноким матерям?

Галина ДЕНИСЮК, м. Ірпінь, Київська обл.

Відповідно до статті 18-4 За­кону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» виплата допомоги на дітей одиноким матерям (батькам) припиняється у разі:

– позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;

– позбавлення отримувача допомоги волі за вироком суду;

– скасування рішення про усиновлення дитини або виз­нання його недійсним;

– реєстрації дитиною шлюбу до досягнення нею 18-річно­го віку;

– надання неповнолітній особі повної цивільної дієздатності у випадках, перед­бачених законом;

– смерті дитини;

– смерті отримувача допомоги.

Виплата допомоги на дітей одиноким матерям (батькам) призупиняється також у разі:

– тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання;

– відібрання дитини в отри­мувача допомоги без позбав­лення батьківських прав;

– тимчасового працевлашту­вання дитини.

У разі припинення дії обста­вин, передбачених частиною другою цієї статті, виплата до­помоги поновлюється за письмовою заявою отриму­вача допомоги до органу, який призначає допомогу, з місяця, що настає за місяцем, в якому припинилася дія за­значених обставин.

Припинення або призупи­нення виплати допомоги здійснюється на підставі відо­мостей про обставини, зазна­чені у частинах першій та другій зазначеної статті, з мі­сяця, що настає за місяцем, в якому було виявлено зазна­чені обставини, за рішенням органу, який призначив до­помогу.

Сторінку підготувала Тетяна РУБАН, «ПВ»

04.03.2012



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

10.10.2024 22:03

08.09.2024 21:09

23.08.2024 22:29

23.08.2024 22:00

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання