« на головну 16.07.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1253)
20
Червень
 
Інтерв’ю
 
СЕРГІЙ БИЗОВ: «МИ ПРАЦЮЄМО НАД ЗРОСТАННЯМ АВТОРИТЕТУ ПРОФСПІЛОК У СУСПІЛЬСТВІ»

СЕРГІЙ БИЗОВ: «МИ ПРАЦЮЄМО НАД ЗРОСТАННЯМ АВТОРИТЕТУ ПРОФСПІЛОК У СУСПІЛЬСТВІ»


РУБРИКИ


Передплата





Статті Юридична сторінка

Хто сплачує за повірку лічильника?

Хто сплачує за повірку лічильника?

Хочу дізна­тися, які служби по­винні роби­ти повірку квартирних лічиль­ників води. Чи ма­ють вони самі при­ходити до власників квартир або потріб­но приносити лі­чильники для повір­ки? Хто має сплачу­вати за повірку об­лікових приладів?

Станіслав КОРОБЧЕНКО, м. Київ

Згідно із Законом України «Про ме­трологію та метро­логічну діяль­ність» засоби ви­мірювальної техніки, на які поширюється метро­логічний нагляд, дозволя­ється застосовувати лише за умови, якщо вони про­йшли повірку. Повірка проводиться територіаль­ними органами або метро­логічними службами під­приємств, акредитованих на право її проведення за окремими договорами. Для лічильників міжпові­рочний період становить 2–4 роки (залежно від типу лічильника) і встановлю­ється виробником, указу­ється в паспорті цієї про­дукції та визначається від дати метрологічної повірки.

У частині 3 статті 28 вказаного закону йдеться про порядок подання фі­зичними особами, що не є суб’єктами підприєм­ницької діяльності, – влас­никами засобів вимірю­вальної техніки (резуль­тати вимірювань якими використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну і те­плову енергію, газ і воду) на періодичну повірку цих засобів та оплати за роботи, пов’язані з повір­кою, встановлений Кабі­нетом Міністрів України. Періодична повірка, об­слуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та мон­таж) зазначених засобів вимірювальної техніки здійснюються за рахунок підприємств і організа­цій, які надають послуги з електро, тепло, газо і водопостачання.

 

ЯК ПРАВИЛЬНО ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ В КВАРТИРІ?

Ми нещодавно отримали нове житло. Які документи необхідні для того, щоб стати на квар­тирний облік?

Валентин ГАРАЩУК, м. Стрий, Львівська обл.

1. Ксерокопія паспорта (перша сторінка та сторін­ка з пропискою) всіх по­внолітніх членів сім’ї, які стають на квартоблік.

2. Ксерокопія свідоцтва про одруження або розі­рвання шлюбу.

3. Ксерокопія свідоцтва про народження дітей.

4. Довідка за формою № 3 (із ЖЕКу ).

5. Довідка про попереднє місце проживання, якщо за останнім місцем прожи­вання були прописані піс­ля 1992 року.

6. Якщо хтось із членів сім’ї, який виявив бажання стати на квартирний облік, має або мав квартиру чи будинок, що належить йому на праві приватної власності, необхідно нада­ти копію правовстановлю­ючого документа: свідо­цтво на право власності, договір купівлі-продажу, договір дарування і т. ін.

7. Довідка з місця роботи (місце роботи, займана по­сада).

8. Документи, що дають право на пільгу: медичний висновок ВКК, копія посвід­чення учасника бойових дій, інваліда війни, сім’ї за­гиблого, інваліда з дитин­ства, інваліда праці, потер­пілого внаслідок аварії на ЧАЕС І та ІІ категорій іт. ін.

9. Бланк заяви за формою № 1 (про прийняття на квартирний облік) вида­ється інспектором і запо­внюється за зразком. Під­писи всіх повнолітніх чле­нів сім’ї, які стають на квартирний облік, і дата заповнення ставляться в присутності інспектора. Заява приймається тільки за наявності всіх необхід­них документів.

10. Три аркуші паперу фор­мату А4, два конверти з марками.

 

ЯКЩО ВІДСУТНІЙ ЧЛЕН СІМ’Ї

Чи маємо ми право зробити пере­рахунок житлово-комунальних послуг у ЖЕКу, якщо ми проживає­мо в квартирі разом із чоловіком (пенсіонери), а ще тут прописаний наш син, який відбуває покарання у ви­правній колонії? Чи можуть нам у цьому відмовити?

Галина ПРИЙМАЧЕНКО, м. Токмак, Запорізька обл.

Стаття 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» передбачає, що споживач має право не опла­чувати житлово-комунальні послуги за період тимчасової відсутності його або членів його сім’ї за умови відповід­ного документального оформлення цієї відсутності. В такому випадку ЖЕК має провести перерахунок.

Пунктом 29 Постанови Кабі­нету Міністрів України № 630 від 21.07.2005 перед­бачено, що підставою для зменшення плати є письмо­ва заява споживача та офі­ційний документ, який за­свідчує відсутність членів його сім’ї. Таким докумен­том може бути довідка з місця тимчасового прожи­вання, роботи, лікування, навчання, проходження вій­ськової служби, відбування покарання, а також довідка із ЖЕКу за місцем прожи­вання відсутніх членів сім’ї про те, що вони там сплачу­ють комунальні послуги.

 

ОЗДОРОВЛЕННЯ ДЛЯ ЧОРНОБИЛЬЦІВ

Хто з постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи має право користуватися безплатною путівкою на санаторно-курортне лікування?

Софія ГАНЬКО, м. Миронівка, Київська обл.

Відповідно до Закону Укра­їни «Про статус і соціаль­ний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастро­фи» громадяни, віднесені до І категорії, мають право на позачергове щорічне безплатне отримання санаторно-курортних путі­вок або, за їх бажанням, компенсації в розмірі се­редньої вартості путівки в Україні. Порядок надання путівок та розмір їх вартості визнача­ється п. 4 ст. 20 ви­щезазначе­ного Зако­ну. Особи, віднесені до ІІ кате­горії, ма­ють право на першочерго­ве щорічне безплатне отримання санаторно-курортних путівок або путі­вок на відпочинок (п. 2 ст. 21 Закону). Діти віком до 10 років забезпечуються путівками разом з одним із батьків або особою, яка їх замінює, за умови, що останні належать до по­страждалих унаслідок Чор­нобильської катастрофи (п. 5 ст. 30 Закону).

Сторінку підготувала Тетяна РУБАН, «ПВ»

04.02.2012



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

08.05.2024 21:25

08.05.2024 21:01

05.04.2024 21:44

22.03.2024 19:35

15.03.2024 18:49

15.03.2024 18:46

10.02.2024 18:02

10.02.2024 18:01

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання