« на головну 16.07.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1253)
20
Червень
 
Інтерв’ю
 
СЕРГІЙ БИЗОВ: «МИ ПРАЦЮЄМО НАД ЗРОСТАННЯМ АВТОРИТЕТУ ПРОФСПІЛОК У СУСПІЛЬСТВІ»

СЕРГІЙ БИЗОВ: «МИ ПРАЦЮЄМО НАД ЗРОСТАННЯМ АВТОРИТЕТУ ПРОФСПІЛОК У СУСПІЛЬСТВІ»


РУБРИКИ


Передплата





Статті Юридична сторінка

Нова вакансія через три місяці

Нова вакансія через три місяці Скільки разів можна ставати на облік до районного центру зайнятості?
Микола КРАВЧУК, смт Солотвине, Закарпатська обл.

Згідно з пунктом 8 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.2007 №  219, якщо громадянин, зареєстрований у державній службі зайнятості, двічі відмовився в період пошуку від підходящої роботи, його не може бути визнано безробітним. Такий громадянин знімається з обліку, і протягом трьох місяців йому можуть надаватися лише профорієнтаційні та консультаційні послуги. Після закінчення трьох місяців від дня зняття з обліку громадянин може зареєструватися повторно в держслужбі зайнятості як такий, що шукає роботу.
Крім того, відповідно до п. 20 вищеназваного Порядку, громадяни, зареєстровані як такі, що шукають роботу, та безробітні, знімаються з обліку:
– з дня, що настає після закінчення періоду пошуку роботи, в разі відмови громадян, зареєстрованих як такі, що шукають роботу вперше і не мають професії (спеціальності), в тому числі випускників загальноосвітніх навчальних закладів, від професійної підготовки або влаштування на оплачувану роботу, включаючи роботу тимчасового характеру, яка не потребує професійної підготовки;
– з дня, що настає після закінчення періоду пошуку роботи, у випадку відмови громадянина, зареєстрованого як такий, що шукає роботу, від двох пропозицій підходящої роботи протягом зазначеного періоду;
– з дня відмови безробітного від другої пропозиції підходящої роботи або проходження професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації за направленням державної служби зайнятості, в тому числі осіб, які вперше шукають роботу та не мають професії (спеціальності).
Громадяни, зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, зняті з обліку на вищезазначених підставах і які не працевлаштувалися, можуть перереєструватися як такі, що шукають роботу, через три місяці від дня зняття їх з обліку.
Разом із цим, умовою для призначення допомоги по безробіттю згідно з п. 2.13 Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 20.11.2000 та зареєстрованого в Мін’юсті України 14.12.2000 № 915/5136, є готовність особи до участі в загальнодержавних оплачуваних громадських роботах, якщо така робота для неї є підходящою.
У разі відмови без поважних причин від участі особи в загальнодержавних оплачуваних громадських роботах, якщо робота є для неї підходящою, розмір допомоги по безробіттю зменшується на 50% строком до трьох місяців.


ЗА НАЯВНОСТІ ВІЛЬНИХ МІСЦЬ

Чи може міський центр зайнятості пропонувати мені роботу на підприємстві, з якого я звільнився півроку тому?
Петро МУСІЙЧУК, м. Миколаїв

Поняття підходящої роботи визначено в ст. 7 ЗУ «Про зайнятість населення». для громадян, які втратили роботу і заробітну плату (трудовий дохід), підходящою вважається робота, що відповідає їхній освіті, професії (спеціальності), кваліфікації, доступності послуг транспортного обслуговування, встановленій рішеннями місцевих держадміністрацій, виконавчих органів місцевих рад.
Зарплата повинна відповідати розміру, який громадянин мав за попереднім місцем роботи, з урахуванням середнього рівня зарплати, що склався у відповідній сфері економічної діяльності в регіоні за минулий місяць.
При пропозиції підходящої роботи враховуються попередня діяльність громадянина, тривалість роботи за професією (спеціальністю), кваліфікація, вік, досвід, а також стан ринку праці.
У разі неможливості надання громадянинові роботи за професією протягом шести місяців підходящою вважається робота, яка потребує зміни професії з урахуванням його здібностей, стану здоров’я і професійного досвіду, доступних для нього видів навчання та потреби ринку праці у відповідних працівниках.
Відповідно до ст. 19 ЗУ «Про зайнятість населення» дсЗ має право направляти для працевлаштування на підприємства, в установи і організації всіх форм власності при наявності там вільних робочих місць (вакантних посад) громадян, які звертаються до служби зайнятості.
Обмежень щодо направлення на працевлаштування на підприємство, де особа працювала перед зверненням до центру зайнятості, чинним законодавством не передбачено.

ЗВІЛЬНЕННЯ З ПОВАЖНИХ ПРИЧИН

Які причини є поважними при звільненні працівника з роботи за власним бажанням, адже в трудовій книжці робиться запис лише про «звільнення за власним бажанням» без зазначення причини. Яким чином при реєстрації в центрі зайнятості підтверджується факт звільнення працівника саме з поважної причини?
Ганна ВЛАСЕНКО, м. Білгород-Дністровський, Одеська обл.

Відповідно до частини другої ст. 38 Кодексу законів про працю України до поважних причин звільнення за власним бажанням належать: переїзд на нове місце проживання, переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість, вступ до навчального закладу, неможливість проживання в даній місцевості, підтверджена медичним висновком, вагітність, догляд за дитиною до досягнення нею 14-річного віку або дитиною-інвалідом, догляд за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку або інвалідом І групи, вихід на пенсію, прийняття на роботу за конкурсом тощо.
Згідно з вимогами пункту 2.25 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці, Міністерства юстиції, Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 р. № 58, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 17 серпня 1993 р. за № 110, записи про причини звільнення в трудовій книжці повинні провадитись у точній відповідності з формулюванням чинного законодавства із посиланням на відповідну статтю, пункт закону.
При розірванні трудового договору з ініціативи працівника через причини, з якими законодавство пов’язує надання певних пільг і переваг, запис про звільнення вноситься до трудової книжки із зазначенням цих причин.

УЧАСТЬ У ГРОМАДСЬКИХ РОБОТАХ

Що таке «громадські роботи» і чи є вони обов’язковими? Чи поширюються на осіб, зайнятих у громадських роботах, державні соціальні гарантії?
Леонід ГОРЛЕНКО, м. Кагарлик, Київська обл.


Відповідно до чинного законодавства місцеві держадміністрації, виконавчі органи місцевих рад, роботодавці за участю держслужби зайнятості організовують оплачувані громадські роботи. Організація таких робіт регулюється Положенням про порядок організації та проведення оплачуваних громадських робіт, затвердженим постановою Кабміну від 10.09.2008 № 839.
За цим Положенням до громадських належать усі види робіт, які мають суспільно корисну спрямованість, відповідають потребам певної адміністративно-територіальної одиниці та сприяють її соціальному розвитку.
Із зайнятими на оплачуваних громадських роботах особами роботодавці, відповідно до законодавства про працю, укладають у письмовій формі строкові трудові договори. На осіб, зайнятих на оплачуваних громадських роботах, поширюються державні соціальні гарантії, передбачені законодавством про працю, зайнятість населення та загальнообов’язкове державне соціальне страхування, іншими нормативно-правовими актами.
Відповідно до ст. 7 п. 7 ЗУ «Про зайнятість населення» для громадян, які не мають професії або перебувають на обліку як безробітні більше 9 місяців, а також для громадян, які бажають відновити трудову діяльність після тривалої (більше 12 місяців) перерви (крім громадян передпенсійного віку), підходящою роботою вважається участь в оплачуваних громадських роботах.

Сторінку підготувала Тетяна РУБАН, «ПВ»

23.01.2012



Коментарі

#1 19.05.2018 08:19 добавил: Галина | додати коментар

Я стала на облік по скороченні штатів, освіта середня ,працювала завскладом 13р. 7міс. в перший місяць мене відправили на громадські роботи чи можу я відказатись,,і чи не знімуть мене з обліку

 
ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

08.05.2024 21:25

08.05.2024 21:01

05.04.2024 21:44

22.03.2024 19:35

15.03.2024 18:49

15.03.2024 18:46

10.02.2024 18:02

10.02.2024 18:01

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання