« на головну 16.07.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1253)
20
Червень
 
Інтерв’ю
 
СЕРГІЙ БИЗОВ: «МИ ПРАЦЮЄМО НАД ЗРОСТАННЯМ АВТОРИТЕТУ ПРОФСПІЛОК У СУСПІЛЬСТВІ»

СЕРГІЙ БИЗОВ: «МИ ПРАЦЮЄМО НАД ЗРОСТАННЯМ АВТОРИТЕТУ ПРОФСПІЛОК У СУСПІЛЬСТВІ»


РУБРИКИ


Передплата





Статті Юридична сторінка

Статус іноземця

Статус іноземця

Я, громадянка Естонії, приїхала до України на два роки працювати за контрактом. Як оформи­ти тимчасову реєстрацію і що для цього потрібно?

Маріка НАБЕР, м. Одеса

Реєстрація громадян у нашій країні здійснюєть­ся відповідно до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» від 11.12.2003 № 1382-ІV (далі – закон). Його дія поширюється на громадян України, а також іноземців та осіб без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, відповідно до їх прав та свобод, передбачених Конституцією, законами чи міжнародними дого­ворами України.

Реєстрація – це вне­сення відомостей до пас­портного документа про місце проживання або місце перебування особи, а також внесення цих да­них до реєстраційного об­ліку спеціально уповно­важеного центрального органу виконавчої влади з питань реєстрації.

На вимогу особи орган реєстрації видає довід­ку про реєстрацію місця проживання або місця пе­ребування. Згідно зі стат­тею 5 закону законними підставами перебування на території України є:

для громадян Украї­ни – належність до гро­мадянства України; для іноземців та осіб без – реєстрація на території України пас­портного документа або наявність посвідки на по­стійне або тимчасове про­живання в Україні, або документів, що посвід­чують статус біженця чи отримання притулку в Україні.

Громадянин України, а також іноземець чи осо­ба без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, зобов’язані впродовж де­сяти днів після прибуття на нове місце проживан­ня зареєструватися.

Для цього слід подати такі документи:

1. Письмову заяву. Діти віком від 15 до 18 років подають заяву осо­бисто. У разі якщо особа через поважну причину не може самостійно звер­нутися до уповноваже­ного органу, реєстрація здійснюється за звернен­ням іншої особи на під­ставі доручення, посвід­ченого в установленому порядку.

2. Паспорт. Якщо дити­ні не сповнилося 16 років, подається свідоцтво про народження або доку­мент про належність до громадянства України. Іноземець та особа без громадянства додатково подають посвідку на по­стійне або тимчасове про­живання.

3. Квитанція про спла­ту державного мита або документ про звільнення від сплати.

4. Два примірники та­лона зняття з реєстрації.

Заборонено для реє­страції місця проживан­ня вимагати інші доку­менти.

Заява особи про реє­страцію місця проживан­ня – єдина підстава для реєстрації особи.

Зразки заяви та інших документів, необхідних для реєстрації місця про­живання особи, затвер­джуються Кабінетом Мі­ністрів України.

Особи, які перебувають більш як один місяць за межами адміністративно-територіальної одиниці, де вони зареєстровані, і мають невиконані майно­ві зобов’язання, накладе­ні в адміністративному порядку чи за рішенням суду, чи призиваються на дійсну військову службу і не мають відстрочки, або беруть участь у су­довому процесі в будь-якій якості, зобов’язані зареєструвати нове місце перебування. Реєстра­ція місця проживання громадян України за її межами здійснюється в установленому порядку консульськими установа­ми України за кордоном або дипломатичними представництвами.

Надання відомостей про місце проживання особи та її персональні дані здійснюється ви­ключно у випадках, пе­редбачених законами України, або за згодою особи.

У разі зміни міс­ця проживання в межах адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюється повноваження органу реєстрації, особа, яка за­реєструвала місце про­живання, або її законний представник мають пись­мово повідомити про це відповідний орган реє­страції упродовж семи днів (стаття 6 закону).

При реєстрації місця перебування особи інфор­мація про неї повідомля­ється до органу реєстра­ції за місцем проживання (стаття 8 закону)

 

КУПУЄМО ЖИТЛО

Збираюся придбати квартиру. Які доку­менти потрібні для оформлення купівлі – продажу?

ВАДИМ ГЛАДЧЕНКО, м. Котовськ

Для оформлення купівлі-про­дажу нерухомості необхідні такі документи:

– паспорт;

– ідентифікаційний код;

– документи, які підтверджують право власності продавця на квартиру чи будинок (договір купівлі-продажу, дарування, міни тощо);

– якщо одним із власників не­рухомості, яка продається, є неповнолітня або недієздатна особа, то слід отримати дозвіл органів опіки;

– якщо квартира або будинок придбані у спільному шлюбі, то необхідна письмова згода дру­жини (чоловіка) на відчуження цієї квартири;

– довідка з нотаріальної конто­ри про відсутність заборони на відчуження об’єкта нерухо­мості;

– довідка-характеристика БТІ на нерухомість;

– форма № 3 із ЖЕКу про відсут­ність заборгованості за кварти­ру і про прописаних у квартирі (дійсна впродовж тижня).

 

СКАСУВАННЯ ДОГОВОРУ ДАРУВАННЯ

Три роки тому бабуся, яку ми з дружиною доглядали, подарувала мені будинок. Усі па­пери завірено нотаріусом. Проте нині бабу­ся хоче скасувати договір дарування та пе­редарувати будинок своєму племінникові. Чи можна це зробити без моєї згоди?

Григорій ПАНЧИШИН, м. Луцьк

Дарувальник має право вима­гати розірвання договору да­рування нерухомих речей чи іншого особливо цінного май­на, якщо обдаровуваний умис­но вчинив злочин проти жит­тя, здоров’я, власності дару­вальника, його батьків, дружи­ни (чоловіка) або дітей.

Уразі якщо обдаровуваний учинив умисне вбивство дару­вальника, його спадкоємці ма­ють право вимагати розірван­ня договору дарування.

Дарувальник має право вима­гати розірвання договору, якщо обдаровуваний створює загрозу безповоротної втрати дарунка, що має для даруваль­ника велику немайнову цін­ність. дарувальник має право вимагати розірвання догово­ру, якщо внаслідок недбалого ставлення обдаровуваного до речі, що становить культурну цінність, її може бути знищено або істотно пошкоджено. Да­рувальник має право вимагати розірвання договору даруван­ня, якщо на момент пред’явлення вимоги дарунок збережено. у разі розірвання договору обдаровуваний зобов’язаний повернути дару­нок у натурі. до вимог про розірвання договору даруван­ня застосовується позовна давність в один рік.

Сторінку підготувала Олена ЛАРІНА, «ПВ»

28.11.2011



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

08.05.2024 21:25

08.05.2024 21:01

05.04.2024 21:44

22.03.2024 19:35

15.03.2024 18:49

15.03.2024 18:46

10.02.2024 18:02

10.02.2024 18:01

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання