« на головну 28.12.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1264)
05
Грудень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Юридична сторінка

Про виплату пенсій за вислугу років

Про виплату пенсій за вислугу років До Федерації профспілок України надходить чимало звернень щодо випла­ти пенсій за вислугу років працівникам освіти та охорони здоров’я, які піс­ля призначення пенсії працюють на відповідних посадах у закладах освіти та охорони здоров’я за сумісництвом. Спілчани просять докладно роз’яснити порядок їх виплати.

Нагадаємо, що від­повідно до п. «е» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та постанови Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 № 909 праців­ники освіти, охорони здоров’я та соціально­го забезпечення мають право на пенсію за ви­слугу років за наявності 25 років спеціального стажу роботи незалежно від віку.

За часів СРСР, згідно з роз’ясненнями відпо­відних державних ор­ганів (Держкомпраці СРСР, Мінсоцзахисту України), до спеціаль­ного стажу роботи для призначення пенсії за вислугу років зарахову­валася тільки робота за основним місцем робо­ти. Робота за сумісни­цтвом не зараховувалася до спеціального стажу, оскільки особи, які пра­цюють за сумісництвом, пільгами, встановле­ними для працівників підприємств, установ, організацій, не корис­туються незалежно від того, працюють вони на цій роботі повний робо­чий день чи ні.

Стосовно виплати пенсій за вислугу років законодавчими акта­ми жодних обмежень не встановлено. Навпа­ки – статтею 85 Закону України «Про пенсійне забезпечення» перед­бачено, що пенсії (не зазначено, який саме вид, а тому мова може йти про всі види пенсій) виплачуються без ура­хування одержуваного заробітку (прибутку) за місцем проживання пенсіонера і незалежно від реєстрації місця про­живання. Відповідно до роз’яснення державних органів, пенсія за вислу­гу років виплачується непрацюючим пенсіоне­рам або якщо пенсіонер працює на роботах, які не дають право на цю пенсію. Тож якщо пенсі­онер, отримуючи пенсію за вислугу років, праце-влаштується на посади, робота на яких дає пра­во на зазначений вид пенсії, то виплата пенсії призупиняється.

Ураховуючи те, що робота за сумісництвом не дає права на пенсію за вислугу років, то піс­ля призначення пенсії за вислугу років пенсіоне­ри можуть працювати на посадах, передбачених Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робо­та на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постано­вою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 № 909, за сумісництвом, отримуючи при цьому пенсію без обмеження.

Проте, як свідчать звернення, через не­зрозумілі причини 2011 року Пенсійний фонд України почав нарахо­вувати переплату пен­сій тим пенсіонерам, які отримують пенсію за ви­слугу років і працюють на відповідних посадах за сумісництвом.

Вважаючи такі дії ор­ганів Пенсійного фонду незаконними, Федера­ція профспілок України звернулася до Мінсоцпо­літики, на яке покладено державне регулювання та нагляд за призначен­ням, перерахунком і ви­платою пенсій у солідар­ній пенсійній системі, із проханням втрутитися та вжити заходів для за­безпечення виконання законодавства у повно­му обсязі. Адже якщо робота за сумісництвом не дає права на призна­чення пенсії за вислугу років, то відповідно вона не може позбавляти пен­сіонера права на отри­мання такої пенсії.

Слід зазначити, що із цим питанням Федерація профспілок звернулася до Міністерства юстиції України, але, на жаль, цей державний орган ухиляється від надання конкретної відповіді, посилаючись на те, що зазначене питання пере­буває в компетенції Мін­соцполітики України.

Про хід розв’язання цієї проблеми Федерація профспілок інформува­тиме членські організа­ції та читачів газети.

ДО ВІДОМА

Відповідно до статті 7 Закону України «про пенсій­не забезпечення» пенсії за вислугу років призна­чаються при припиненні роботи, яка дає право на цю пенсію. тобто для призначення пенсії за вислу­гу років працівник має звільнитися із посади, ро­бота на якій дає право на зазначений вид пенсії.

Володимир МАКСИМЧУК, завідувач відділу пенсійного забезпечення апарату ФПУ

 

ДОВІДКА ДЛЯ ЛЯЛЬКИ

Останнім часом з’явилося багато пові­домлень у пресі та Інтернеті про те, що китайські іграшки є небезпечними для здоров’я дітей. Але ж я чула, що імпортні іграшки, як і вітчизняні, підлягають обов’язковій сертифікації. То якої ж якості насправді іграшки, які ми купуємо нашим дітям?

Ольга КРАМАРЕНКО, м. Ірпінь

Дитячі іграшки входять до Пе­реліку продукції, що підлягає обов’язковій сертифікації в Ук­раїні, затвердженого наказом Держспоживстандарту № 28 від 01.02.2005. Це передбачає перевірку іграшок на відповід­ність вимогам, встановленим міждержавним стандартом на безпеку гоСт 25779-90 «Иг­рушки. общие требования безопасности и методы конт­роля». вимоги цього стандарту узгоджені з чинним міжнарод­ним стандартом із безпеки. Він поширюється на іграшки, при­значені для дітей віком до 14 років, і встановлює вимоги безпеки і методи дослідження як для продукції вітчизняного виробництва, так і імпортного.

На жаль, сьогодні на ринки пот­рапляє багато контрафактної продукції сумнівної якості, тому перш ніж придбати іграшку для своєї дитини поцікавтеся наяв­ністю сертифіката якості. За його відсутності краще ці това­ри не купувати, аби не наража­ти дитину на небезпеку.

 

ПРО СЕРТИФІКАЦІЮ

Як відбувається процедура проведення сер­тифікації продукції, послуг та систем уп­равління?

Валерій ГАЛЬЧЕНКО, Чернігівська обл.

Загалом процедура проведен­ня робіт із сертифікації продук­ції, послуг та систем управління передбачає:

- подання в орган сертифікації (ОС) заявки на проведення від­повідних робіт;

- розгляд оС поданої заявки, вибір схеми сертифікації за зго­дою замовника і прийняття рішення щодо проведення цих робіт;

- оформлення договору на сер­тифікаційні роботи, які прово­дяться за умови попередньої оплати;

- аналіз документів, що нада­ються заявником на підставі прийнятого рішення;

- відбір зразків для сертифіка­ційних випробувань;

- випробування продукції;

- проведення обстеження ви­робництва на підприємстві, оцінка (за необхідності, сер­тифікація системи управління);

- видача сертифіката відповід­ності на продукцію або систему управління (при позитивних результатах проведених робіт);

- проведення технічного нагляду за сертифікованою продукцією в період дії сертифіката відповід­ності на продукцію, що виготов­ляється серійно, або за сертифі­кованою системою управління.

Сторінку підготувала Олена ЛАРІНА, «ПВ»

24.11.2011



Коментарі

#2 15.02.2012 11:52 добавил: dazz | додати коментар

Добрий день
Допоможіть мені, будь-ласка, у вирішені питання повернення коштів, які мені дуже необхідні.
29 червня 2011 року, мені виповнилося 55 років, це той вік, з якого мені мають виплачувати пенсію. Але мою трудову книжку «загубили» так мені сказали на останній фірмі, де я працював і був офіційно оформлений. Мені прийшлося робити дублікат, трудової книжки, тому документі на призначення пенсії я здав лише 26 вересня. Інспектор, яка приймала документи, переглянувши всі документи сказала, що в термін до 3-х місяців я встиг здати документи, тому всі нарахування будуть мені повернуті 29 червня.
Але коли прийшов час отримувати пенсію в листопаді, то кошти виплатили лише з 26 вересня, тобто з дня подачі документів. Я звернувся до керівництва совбезу, мене попросили це питання не піднімати до Нового року, бо у них дуже багато роботи, а з Нового року все мені виплатять. Але коли я прийшов в січні вони мені, то отримав відповідь, що ніякі кошти мені не повернуть, бо мені призначена пенсія за вислугу років , а не за віком. по ст. . 55 пенсію законодавства,
Я вважаю, що мені повинні рахувати мою пенсію за вислугу років як і пенсію за віком.
В багатьох законодавчих актах, і в ст. . 100 і в ст. . 12 Закону України «Про загально-обов’я зкове державне пенсійне страхування» відомостей ВРУ зустрічаються такі слова «пенсія за віком на пільгових умовах та вислугу років».
До кого мені звернутися, щоб вирішити це питання?
Дякую. Степан Михайлик. м. Вінниця

 
#1 18.01.2012 14:55 добавил: юрист | додати коментар

на цей час Дитячі іграшки не входять до Пе­реліку продукції, що підлягає обов’язковій сертифікації в Ук­раїні, затвердженого наказом Держспоживстанд арту № 28 від 01. 02. 2005. !

 
ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

26.12.2024 18:21

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання