« на головну 02.06.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1249)
18
Квітень
 
Інтерв’ю
 
СЕРГІЙ БИЗОВ: «МИ ПРАЦЮЄМО НАД ЗРОСТАННЯМ АВТОРИТЕТУ ПРОФСПІЛОК У СУСПІЛЬСТВІ»

СЕРГІЙ БИЗОВ: «МИ ПРАЦЮЄМО НАД ЗРОСТАННЯМ АВТОРИТЕТУ ПРОФСПІЛОК У СУСПІЛЬСТВІ»


РУБРИКИ


Передплата





Статті Юридична сторінка

Автомобіль для неповносправної особи

Автомобіль для неповносправної особи

Я – інвалід ІІ групи, учасник ліквідації аварії на ЧАЕС. Чи маю я право ввезти автомо­біль із-за кордону як гумані­тарну допомогу?

Наталія КУЧЕРЕНКО, м. Київ

Якщо Ви перебува­єте на обліку в Центрі соціаль­ного захисту ін­валідів на отри­мання автомобіля, то мо­жете ввести його як гума­нітарну допомогу, без роз­митнення.

Механізм забезпечен­ня інвалідів автомобіля­ми, визнаними гуманітар­ною допомогою, врегульо­вано Постановою Кабіне­ту Міністрів України №  999 «Про затвердження Порядку забезпечення ін­валідів автомобілями» від 19 липня 2006 року.

У пункті 41 зазначеної постанови, зокрема, йдеть­ся про те, що за бажанням інвалідів головні управ­ління соціального захисту можуть забезпечувати їх автомобілями, ввезеними в Україну і визнаними в установленому порядку гуманітарною допомогою, без права продажу, дару­вання, передання (в тому числі за довіреністю) ін­шій особі. Автомобілями, отриманими головними управліннями як гумані­тарну допомогу, інваліди (за їх бажанням або за ба­жанням законних пред­ставників недієздатних ін­валідів), діти-інваліди (за бажанням їх законних представників), які пере­бувають на обліку в голо­вних управліннях соціаль­ного захисту та управлін­нях виконавчої дирекції, забезпечуються безоплат­но в порядку черговості.

Автомобіль, отриманий головним управлінням со­ціального захисту як гума­нітарна допомога для кон­кретного інваліда, який перебуває на обліку, вида­ється йому безоплатно (за його згодою або за згодою законного представника недієздатного інваліда чи дитини-інваліда), неза­лежно від черговості, на десятирічний термін, ви­значений із дати видачі, із зняттям з обліку.

Автомобіль, отрима­ний як гуманітарна допо­мога для конкретного ін­валіда, який уже користу­ється автомобілем, отри­маним через головне управління соціального захисту або управління виконавчої дирекції згід­но з цим Порядком (у тому числі автомобілем, отри­маним як гуманітарна до­помога), видається тако­му інваліду за умови по­вернення головному управлінню соціального захисту або управлінню виконавчої дирекції авто­мобіля, яким він користу­ється, в повному комплекті.

 

 

РОБОЧЕ МІСЦЕ ДЛЯ ВИПУСКНИКА

Моя донька навчається на п’ятому курсі універси­тету. Нещодавно їй запропонували непогану робо­ту, але з випробним терміном на два місяці. Чи за­конні такі вимоги керівництва, і чи буде занесений цей термін до трудової книжки?

Олена ЧЕРНЕНКО, м. Черкаси

Ні, такі вимоги не законні. У статті 26 Кодексу законів про працю України написано, що випробування не вста­новлюється при прийнятті на роботу: осіб, які не досягли 18 років; молодих робітників після закінчення профе­сійних навчальновиховних закладів; молодих спеціалістів після закінчення вищих навчальних закладів.

 

 

БЕЗ ДИСКРИМІНАЦІЇ

Часто оголошен­ня з про­позиція­ми про ро­боту містять вимоги, які без­посередньо не стосуються майбутнього фаху. Чи право­мірні вони?

Василь ПЕТРУЩАК, м. Житомир

Відповідно до статті 24 Конституції України гро­мадяни мають рівні кон­ституційні права і свобо­ди та є рівними перед законом. Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, ко­льору шкіри, політич­них, релігійних та інших переконань, статі, етніч­ного та соціального по­ходження, майнового стану, місця проживан­ня, за мовними або ін­шими ознаками.

Встановлення конкрет­них вимог у пропозиціях роботодавців при підборі кадрів на вакантні посади щодо віку, статі, сімейного стану тощо є прямою фор­мою дискримінації, що по­рушує положення Консти­туції України.

Статтею 22 Кодексу зако­нів про працю України не допускається будьяке пряме або непряме обме­ження прав чи встанов­лення прямих або непря­мих переваг при укладен­ні, зміні та припиненні тру­дового договору залежно від походження, соціаль­ного і майнового стану, ра­сової та національної на­лежності, статі, мови, полі­тичних поглядів, релігій­них переконань, членства в професійній спілці чи ін­шому об’єднанні грома­дян, роду і характеру за­нять, місця проживання.

Законодавством України можуть встановлюватися вимоги щодо віку, рівня освіти, стану здоров’я пра­цівника. Обмеження щодо статі працівника можуть встановлюватися виключ­но з метою охорони його здоров’я у випадках, пе­редбачених законом.

 

 

ЗА РІВНИХ УМОВ

Ми з дружиною працюємо на одно­му заводі. Чи можуть нас обох звільнити з роботи унаслідок ско­рочення штату? На що зверта­ється увага насамперед у разі ско­рочення (хто першим підпадає під звільнення)?

Олег МАРЧЕНКО, м. Шостка, Сумська обл.

Ні, вас обох звільнити не можуть. За рівних умов про­дуктивності праці та квалі­фікації перевага щодо зали­шення на роботі надається:

1) сімейним – за наявності двох і більше утриманців;

2) особам, у родині яких не­має інших працівників із са­мостійним заробітком;

3) працівникам із тривалим безперервним стажем ро­боти на цьому підприєм­стві, в установі чи організації;

4) працівникам, які навча­ються у вищих і середніх спеціальних навчальних за­кладах без відриву від ви­робництва;

5) учасникам бойових дій, інвалідам війни та особам, на яких поширюється Закон України «Про статус ветера­нів війни, гарантії їх соці­ального захисту» ( 355112 );

6) авторам винаходів, ко­рисних моделей, промисло­вих зразків і раціоналіза­торських пропозицій;

7) працівникам, які дістали на цьому підприємстві, в установі, організації трудо­ве каліцтво або професійне захворювання;

8) особам ізпоміж депор­тованих з України – упро­довж п’яти років із часу по­вернення на постійне місце проживання до України;

9) працівникам із числа ко­лишніх військовослужбов­ців строкової служби та осіб, які проходили альтер­нативну (невійськову) служ­бу, – упродовж двох років із дня звільнення зі служби.

Перевага щодо залишення на роботі може надаватися й іншим категоріям праців­ників, якщо це передбачено законодавством України.

 

 

ОБОВ’ЯЗКИ ТА БЕЗПЕКА

Яка різниця між посадовою ін­струкцією та інструкцією з охо­рони праці?

Олександра ТИХОНЕНКО, м. Київ

Посадова інструкція – це до­кумент, що включає короткий виклад основних обов’язків, повноважень та необхідних навичок, які стосуються кон­кретної посади в організації, і підписується один раз при прийнятті на роботу.

Інструкція з охорони праці надається для ознайомлен­ня працівнику перед почат­ком роботи (первинний ін­структаж), а потім через кожні 6, 12 місяців (повтор­ний інструктаж) із мірку­вань безпеки.

Сторінку підготувала Тетяна РУБАН, «ПВ»

 

 

31.10.2011



Коментарі

#1 02.02.2015 19:10 добавил: Юрiй | додати коментар

Скажiть будь ласка чи мають учасники бойових дiй якiсь пiльги на розмитнення авто? Якщо так то якi?

 
ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

08.05.2024 21:25

08.05.2024 21:01

05.04.2024 21:44

22.03.2024 19:35

15.03.2024 18:49

15.03.2024 18:46

10.02.2024 18:02

10.02.2024 18:01

10.02.2024 17:58

10.02.2024 17:48

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання