« на головну 24.11.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1261)
24
Жовтень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Юридична сторінка

Додаткова відпустка заочнику

Додаткова відпустка заочнику

На які відпустки має право студент-заочник під час захисту дипломної роботи?

Валерій ІСАЄНКО, АР Крим

Надання відпус­ток регулюєть­ся Кодексом за­конів про працю України. Так, відповідно до статті 212 КЗпПУ працівникам, які навчаються в навчальних закладах без відриву від виробництва, щорічні від­пустки за їхнім бажанням приєднуються до часу проведення настановних занять, виконання лабора­торних робіт, складання заліків та іспитів, часу підготовки і захисту ди­пломного проекту та ін­ших робіт, передбачених навчальною програмою.

Працівникам, які на­вчаються в середніх за­гальноосвітніх вечірніх (змінних) школах, класах, групах з очною, заочною формами навчання при загальноосвітніх школах, щорічні відпустки за їх­нім бажанням надаються з таким розрахунком, щоб вони могли бути викорис­тані до початку навчання в цих закладах.

Працівникам, які успішно навчаються в на­вчальних закладах без відриву від виробництва та бажають приєднати відпустку до часу про­ведення настановних за­нять, виконання лабора­торних робіт, складання заліків та іспитів, часу підготовки і захисту ди­пломного проекту та ін­ших робіт, передбачених навчальною програмою, щорічні відпустки повної тривалості за перший рік роботи надаються до на­стання шестимісячного терміну безперервної роботи на цьому підпри­ємстві, в установі, органі­зації.

Згідно зі статтями 215 та 216 КЗпПУ працівни­кам, які навчаються у ви­щих навчальних закладах з вечірньою та заочною формами навчання, нада­ються додаткові відпуст­ки у зв’язку з навчанням, а також інші пільги, перед­бачені законодавством.

Тривалість додаткових оплачуваних відпусток працівникам, які здобу­вають другу (наступну) вищу освіту за заочною (вечірньою) формою на­вчання у навчальних за­кладах післядипломної освіти та вищих навчаль­них закладах, що мають у своєму підпорядкуванні підрозділи післядиплом­ної освіти, визначається як для осіб, які навчають­ся на третьому і наступних курсах вищого навчально­го закладу відповідного рівня акредитації.

Працівникам, допуще­ним до складання вступ­них іспитів в аспірантуру з відривом або без відри­ву від виробництва, для підготовки та складання іспитів надається один раз на рік додаткова опла­чувана відпустка з роз­рахунку 10 календарних днів на кожний іспит.

Працівникам, які на­вчаються без відриву від виробництва в аспіран­турі та успішно викону­ють індивідуальний план підготовки, надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю 30 календарних днів.

Для працівників, які навчаються у вищих на­вчальних закладах з вечірньою та заочною формами навчання, де на­вчальний процес має свої особливості, законодав­ством може встановлю­ватися інша тривалість відпусток у зв’язку з на­вчанням.

Відпустки, передбаче­ні пунктами 1 і 2 частини першої та частиною чет­вертою статті 216, нада­ються впродовж навчаль­ного року.

ГОТУЄМОСЯ ДО СЕСІЇ

Працівникам, які успішно навчаються без відриву від виробництва у вищих навчальних закладах з вечірньою та заочною формами навчання, нада­ються додаткові оплачувані відпустки:

1) на період настановних занять, виконання лабо­раторних робіт, складання заліків та іспитів для тих, хто навчається на першому та другому курсах у ви­щих навчальних закладах:

першого та другого рівнів акредитації з вечірньою формою навчання – 10 календарних днів,

третього та четвертого рівнів акредитації з вечір­ньою формою навчання – 20 календарних днів,

незалежно від рівня акредитації з заочною фор­мою навчання – 30 календарних днів;

2) на період настановних занять, виконання лабо­раторних робіт, складання заліків та іспитів для тих, хто навчається на третьому і наступних курсах у вищих навчальних закладах:

першого та другого рівнів акредитації з вечірньою формою навчання – 20 календарних днів,

третього та четвертого рівнів акредитації з вечір­ньою формою навчання – 30 календарних днів,

незалежно від рівня акредитації з заочною фор­мою навчання – 40 календарних днів;

3) на період складання державних іспитів у вищих навчальних закладах незалежно від рівня акреди­тації – 30 календарних днів;

4) на період підготовки та захисту дипломного проекту (роботи) студентам, які навчаються у ви­щих навчальних закладах з вечірньою та заочною формами навчання першого та другого рівнів ак­редитації, – два місяці, а у вищих навчальних закла­дах третього і четвертого рівнів акредитації – чоти­ри місяці.

 

ДВА МІСЯЦІ НА ПОШУК РОБОТИ

У які терміни будуть вивільнені пра­цівники у разі скорочення штату? Яким нормативним актом це ре­гулюється?

Вікторія НІКОЛАЄНКО, м. Київ

У статті 49-2 кодексу за­конів про працю України зазначається, що працівник має бути персонально по­переджений про заплано­ване скорочення його по­сади у зв’язку зі змінами в організації виробництва не пізніше ніж за два місяці до вивільнення.

Одночасно роботодавець або уповноважений ним орган зобов’язаний запро­понувати працівникові іншу роботу на тому ж під­приємстві, в установі чи ор­ганізації. За відсутності ро­боти за відповідною про­фесією або спеціальністю, а також у разі його відмови від переведення на іншу роботу працівник звер­тається до державної служ­би зайнятості чи працевла­штовується самостійно. Водночас власник або уповноважений ним орган доводить до відома дСЗ про заплановане вивіль­нення працівника, вказав­ши його професію, спе­ціальність, кваліфікацію та розмір зарплати.

Державна служба зайня­тості пропонує працівни­кові роботу в тій самій або іншій місцевості за його професією, а у разі її відсут­ності – підшукує іншу робо­ту з урахуванням індивіду­альних побажань і суспіль­них потреб. працівник та­кож може бути направле­ний, за його згодою, на професійне навчання – професійну підготовку, підвищення кваліфікації чи перепідготовку.

У пункті 5 статті 20 Закону України «про зайнятість на­селення» передбачено, що у разі вивільнення праців­ників (у тому числі працюю­чих пенсіонерів та ін­валідів) у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці, зокрема ліквідацією, реорганізацією або пере­профілюванням підпри­ємств, скороченням чи­сельності або штату праців­ників, підприємства, уста­нови, організації, незалеж­но від форми власності, не пізніше ніж за два місяці повідомляють про це у де­ржавну службу зайнятості, вказавши підстави і строки вивільнення, найменуван­ня професії, спеціальності, кваліфікації, розмір зарпла­ти, а в десятиденний термін після вивільнення – надси­лають списки фактично вивільнених працівників.

Уразі неподання або пору­шення строків подання цих даних з організації стя­гується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого пра­цівника. Ці кошти зарахову­ються до Фонду загальнообов’язкового де­ржавного соціального страхування на випадок безробіття й використову­ються для фінансування за­ходів із працевлаштування і соціального захисту звіль­нених працівників.

Сторінку підготувала Олена ЛАРІНА, «ПВ»

26.08.2011



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

10.10.2024 22:03

08.09.2024 21:09

23.08.2024 22:29

23.08.2024 22:00

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання