« на головну 24.11.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1261)
24
Жовтень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Юридична сторінка

Статус «сімейного»

Статус «сімейного»

Що розуміють під поняттям «гуртожиток сі­мейного типу»? Обленерго від­мовляється надавати пільги, поки ми не під­твердимо, що мешкає­мо саме у гуртожитку сімейного типу. Як їм це довести та які доку­менти це роз’яснюють?

Олександр МОЙСЕЄНКО, Івано-Франківська обл.

Про статус гурто­житку має бути записано в рі­шенні органу місцевого само­врядування.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.05.2007 № 783 затвердже­но Типове положення про соціальний гуртожиток для осіб, які потребують соціального захисту. Тож у документі визначено, що за призначенням гур­тожитки можуть бути двох видів:

для проживання одино­ких осіб (житлові примі­щення використовуються кількома особами, які не перебувають у сімейних стосунках);

для проживання сімей (житлові приміщення з од­нієї чи кількох кімнат пе­ребувають у відокремле­ному користуванні сім’ї).

Відповідно до встанов­лених норм, порядків і пра­вил з утримання житлових будинків і прибудинкових територій експлуатацію та утримання гуртожитку за­безпечує наймодавець – ор­ган місцевого самовряду­вання або уповноважена ним особа.

Комплектування гур­тожитків обладнанням та інвентарем здійснюється за встановленими орга­ном місцевого самовряду­вання нормами.

Наймодавець зобов’язаний:

забезпечувати відпо­відно до умов договору на­дання особам, які прожи­вають у гуртожитку, житлово-комунальних по­слуг належної якості;

здійснювати згідно із законодавством та умова­ми договору технічне об­слуговування будинку, в якому розташований гур­тожиток, проводити його поточний і капітальний ремонт.

На час проведення ка­пітального ремонту бу­динку, в якому розташо­ваний гуртожиток, осо­бам, які в ньому прожива­ють, надаються за рішен­ням органу місцевого са­моврядування інші жит­лові приміщення, а після його завершення мешкан­ці повертаються у примі­щення, яке вони займали раніше.

Поточний ремонт жит­лових приміщень, що пе­ребувають у відокремле­ному користуванні осіб, які в них проживають, та інвентарю проводиться такими особами власно­руч або за їхній рахунок.

У разі ненадання або надання не в повному об­сязі, або неналежної якос­ті житловокомунальних послуг особи, які прожи­вають у гуртожитку, ма­ють право на зменшення розміру плати згідно з укладеними договорами, а також на відшкодуван­ня відповідно до законо­давства збитків, завданих їхньому майну, життю чи здоров’ю.

Склад адміністрації гуртожитку формується та затверджується орга­ном місцевого самовряду­вання.

Адміністрація зобов’язана забезпечити:

вселення осіб, яким на­дано житлове приміщення;

ведення обліку та реє­страції осіб, які прожива­ють у гуртожитку;

надання у користуван­ня особам, які прожива­ють у гуртожитку, необ­хідного інвентарю, своє­часну (не менш як один раз на 10 днів) зміну, пран­ня постільної білизни;

підтримання чистоти у приміщеннях гуртожитку і на прилеглій до нього те­риторії, схоронність об­ладнання та інвентарю, дотримання санітарних правил, правил внутріш­нього розпорядку, пожеж­ної безпеки.

Адміністрація зобов’язана своєчасно подава­ти органу місцевого само­врядування або уповнова­женій ним особі пропози­ції щодо поліпшення житлово-побутових умов меш­канців гуртожитку та збе­реження їхнього майна (крім грошей та дорого­цінностей) у житлових приміщеннях.

 

КОЛИ ГУРТОЖИТОК – ПРИВАТНА ВЛАСНІСТЬ

Чи можу я з чоло­віком на законних підставах прива­тизувати кімна­ту в гуртожитку, який входить до ста­тутного фонду заводу й перебуває у його приват­ній власності? Адже ми з 1993 року мешкаємо у цьо­му гуртожитку і не має­мо іншого житла.

Наталія ГОНЧАРЕНКО, м. Кременчук

Приватизувати можна державну або кому­нальну власність, а гуртожиток – приват­ний, тож Вам не вдасться приватизувати кімнату.

На жаль, відомо багато випадків, коли під­приємства незаконно вносили гуртожитки до свого статутного фонду. Адже вони мали перейти у комунальну власність, тому маєте право звернутися із заявою в проку­ратуру про незаконність перебування гур­тожитку на балансі підприємства та із зая­вою у місцеву раду про прийняття його у комунальну власність. Фактично після при­йняття гуртожитку в комунальну власність Ви матимете право на приватизацію.

 

ЗЕМЛЯ БІЛЯ БУДИНКУ

Я придбала будинок, біля якого є зе­мельна ділянка. Чи переходить пра­во власності на земельну ділянку, яка зайнята житловим будинком і необхідна для його обслуговування?

Людмила ТАРАНЕНКО, м. Дніпропетровськ

Згідно зі статтею 377 Ци­вільного кодексу України до особи, яка придбала житловий будинок, будівлю чи споруду, переходить право власності на земель­ну ділянку, на якій вони розміщені, без зміни її ці­льового призначення у розмірах, встановлених до­говором. Якщо у договорі про відчуження жит­лового будинку, бу­дівлі чи споруди роз­мір земельної ділян­ки не визначено, то до набувача перехо­дить право власності на ту частину земель­ної ділянки, яка за­йнята житловим бу­динком, будівлею чи спорудою, та на час­тину земельної ділян­ки, яка є необхідною для їх обслуговування.

Уразі переходу права влас­ності на будівлю чи спору­ду до кількох осіб право на земельну ділянку визнача­ється пропорційно частці кожної особи у вартості бу­дівлі, якщо інше не перед­бачено у договорі відчу­ження споруди.

 

БУДУЄМО ЖИТЛО

Я маю на­мір звести будинок. Куди необхідно звернутися по дозвіл на будівництво?

Олег ЛИСЕНКО, м. Вінниця

Відповідно до Закону Украї­ни «Про планування і забу­дову територій україни» від 20.04.2000 № 1699 громадя­ни, які мають намір здійсни­ти будівництво, зобов’язані звернутися до виконавчого органу ради за відповідним дозволом. із його отриман­ням особа дістає право одержати вихідні дані на проекту­вання, виконати проектно-вишукувальні роботи й, власне, будівельні роботи. При цьому дозвіл на будів­ництво надається на підставі комплексного висновку від­повідності запропонованого будівництва державним бу­дівельним нормам і місце­вим правилам забудови.

Дозвіл на будівництво не дає право починати вико­нувати будівельні роботи, слід одержати також дозвіл місцевої інспекції держав­ного архітектурнобудівельного контролю.

Відповідно до наказу Дер­жавного комітету будівни­цтва, архітектури та житло­вої політики України від 05.12.2000 № 273 «Про за­твердження Положення про порядок надання до­зволу на виконання буді­вельних робіт» виконання будівельних робіт без до­зволу вищезазначеної ін­спекції, а також робіт, не за­значених у дозволі, вважа­ється самовільним і тягне за собою відповідальність.

Щоб отримати дозвіл на зведення будинку, Вам не­обхідно звернутися у ви­конком місцевої ради чи до районної інспекції держав­ного архітектурнобудівельного контролю.

Сторінку підготувала Олена ЛАРІНА, «ПВ»

21.08.2011



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

10.10.2024 22:03

08.09.2024 21:09

23.08.2024 22:29

23.08.2024 22:00

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання