« на головну 24.11.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1261)
24
Жовтень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Юридична сторінка

Запис до трудової книжки

Запис до трудової книжки

Підкажіть, будь-ласка, як правильно від­крити трудо­ву книжку працівнику, який що­йно закінчив вищий навчальний заклад і трудового стажу не має? Як саме у трудо­вій книжці має бути відображено його на­вчання? Чи слід зазна­чати, що трудовий стаж відсутній?

Ірина ВАСИЛЕНКО, м. Васильків

Відповідно до стат­ті 48 Кодексу зако­нів про працю України працівни­кам, що стають до роботи вперше, трудова книжка оформляється не пізніше п’яти днів після прийняття на роботу.

Порядок ведення тру­дових книжок визначений в Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, що затвер­джена наказом Міністер­ства праці України, Мініс­терства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення Украї­ни від 29.07.1993 № 53 (далі – Інструкція).

Під час заповнення першої сторінки (титуль­ного аркуша) трудової книжки необхідно дотри­муватися вимог п. 2.11, 2.12 Інструкції. Тут запи­суються відомості про працівника: прізвище, ім’я й по батькові (повніс­тю, без скорочення або заміни імені та по батько­ві ініціалами) й дата на­родження, які вказуються на підставі паспорта або свідоцтва про народження.

Після зазначення дати заповнення трудової книжки працівник влас­ним підписом завіряє пра­вильність внесених відо­мостей. На першій сторін­ці (титульному аркуші) трудової книжки також ставить підпис особа, від­повідальна за видачу тру­дових книжок, і після цьо­го ставиться печатка під­приємства (або печатка відділу кадрів).

Стосовно навчання в п.  2.18 Інструкції вказу­ється, що у трудову книж­ку за місцем роботи окре­мим рядком з посиланням на дату, номер та найме­нування відповідних до­кументів вносяться такі записи: навчання у вищих навчальних закладах (включаючи й роботу в студентських таборах, ви­робничу практику й вико­нання науково-дослідної роботи на госпдоговірну тематику) та перебування в аспірантурі та клінічній ординатурі, крім випад­ків, зазначених у п. 2.16 цієї Інструкції.

Після зазначення відо­мостей про навчання вно­сяться відомості про робо­ту відповідно до п. 2.14. Ін­струкції. Так, у графі 3 розділу «Відомості про ро­боту» як заголовок пи­шеться повне наймену­вання підприємства.

Під цим заголовком у графі 1 ставиться поряд­ковий номер запису, у гра­фі 2 зазначається дата прийняття на роботу.

У графі 3 слід записати: «Прийнятий або призна­чений у такийто цех, від­діл, підрозділ, дільницю, виробництво» із зазначен­ням його повного найме­нування, а також роботи, професії або посади і при­своєного розряду. Записи про найменування робо­ти, професії або посади, на яку прийнято праців­ника, здійснюються для робітників та службовців відповідно до наймену­вання професій і посад, за­значених у Класифікаторі професій. У графі 4 вказу­ється підстава щодо при­йняття на роботу – наказ, його дата і номер.

Відсутність трудового стажу не зазначається.

 

ОБИРАЄМО РОБОТУ ЗАВЧАСНО

Я навчаюся у Київському національному універси­теті ім. Т. Шевченка. На­ступного року в мене ви­пуск. За який період часу після закінчення навчання потрібно влаштуватися на роботу?

Віталій ГОНЧАРЕНКО, м. Київ

Відповідно до статті 43 Кон­ституції України кожен має право на працю, якою він за­робляє собі на життя та яку вільно обирає або на яку вільно погоджується.

Держава створює умови для забезпечення громадянам права на працю, гарантує рівні можливості у виборі професії та роду трудової ді­яльності, реалізовує програ­ми професійно-технічного навчання, підготовки й пе­репідготовки кадрів відпо­відно до суспільних потреб.

Законодавством України не встановлено термінів обов’язкового працевлашту­вання після закінчення на­вчання, за винятком забез­печення роботою випускни­ків навчальних закладів, під­готовка яких здійснювалась за державним замовленням.

Відповідно до п. 19 Порядку працевлаштування випус­кників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснювалась за держав­ним замовленням, затвер­дженого постановою Кабі­нету Міністрів України від 22.08.1996 № 992, випуск-ник направляється на робо­ту впродовж семи днів після закінчення вищого навчаль­ного закладу.

 

РОБОТА У ВІЛЬНИЙ ЧАС

Я навчаюся в аспірантурі та пра­цюю викладачем в університеті на 0,5 ставки. З посади викладача мене просять звільнитися за власним бажанням. Чи можу я звернутися на біржу для отримання ро­боти за сумісництвом?

Світлана ВЕРЕМІЄНКО, м. Бориспіль

Згідно із Законом України «Про зайнятість населення» до зайнятого населення в Україні належать громадяни, які навчаються у вишах. А ст. 53 ЗУ «Про вищу освіту» встановлено, що особами, які навчаються у вищих на­вчальних закладах, є студен­ти (слухачі), курсанти, екс­терни, асистенти-стажисти, інтерни, клінічні ординато­ри, здобувачі, аспіранти (ад’юнкти) та докторанти.

Водночас п. 1 Порядку реє­страції, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безро­бітних, затвердженого по­становою Кабінету Міні­стрів України від 14.02.2007 № 219, передбачено, що до держслужби зайнятості (ДСЗ) за сприянням у пра­цевлаштуванні можуть звертатися всі незайняті громадяни, які бажають працювати, а також зайняті громадяни, які бажають змі­нити професію або місце роботи, влаштуватися на роботу за сумісництвом чи у вільний від навчання час.

Отже, в разі Вашого звер­нення до ДСЗ як зайнятої особи, яка бажає працюва­ти у вільний від навчання час, Ви підлягатимете облі­ку й отримаєте консульта­цію згідно з абз. 5 п. 2 згада­ного Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шука­ють роботу, і безробітних.

 

ШУКАЄТЕ ПОСАДУ – ГОТУЙТЕ ДОКУМЕНТИ

Я навчаюсь на 5 курсі коледжу заочно й хочу стати на облік у центр зайнятості. Які докумен­ти мені потрібно підготувати для цього, і чи будуть надходити якісь кошти по безробіттю ?

Світлана ГАВРИЛЕНКО, м. Сарни

Відповідно до постанови Кабміну від 14.02.2007 № 219 реєстрація та облік громадян, які звертаються за сприянням у працевла­штуванні, проводяться ДСЗ за місцем їх проживання за умови пред’явлення пас­порта, трудової книжки, цивільно-правового дого­вору, а в разі потреби – вій­ськового квитка, диплома або іншого документа про освіту.

За відсутності трудової книжки громадянин, який уперше шукає роботу, по­винен пред’явити паспорт, диплом або інший документ про освіту чи професійну підготовку, а військовослужбовці, звільнені з вій­ськової служби, також вій­ськовий квиток.

Крім того, відповідно до п. 4 вищевказаної постанови під час реєстрації необхід­но надати довідку про при­пинення ведення особисто­го селянського господар­ства або про вихід із такого господарства, видану сіль­ською, селищною або місь­кою радою за місцем розта­шування земельної ділянки.

Відповідно до ст. 33 ЗУ «Про загальнообов’язкове дер­жавне соціальне страхуван­ня на випадок безробіття» особам, які шукають роботу вперше, та іншим незастра­хованим особам, визнаним у встановленому порядку безробітними, допомога по безробіттю сплачується в розмірі прожиткового міні­муму, визначеного законом.

Допомога по безробіттю ви­плачується з восьмого дня після реєстрації особи в уста­новленому порядку в дер­жавній службі зайнятості.

Сторінку підготувала Олена ЛАРІНА, «ПВ»

11.08.2011



Коментарі

#6 01.08.2016 19:53 добавил: Тетяна | додати коментар

Після закінчення ПТУ у 1996 р. нам видали трудові книжки, де титульна сторінка була заповнена і поставлена печатка. Тепер у пенсійному фонді стверджують, що моя книжка не дійсна. На які статті, закони ссилається пенсійний фонд?

 
#5 26.05.2015 16:53 добавил: Ілона | додати коментар

Я в 2014 році закінчила навчання у вищому навчальному закладі на вечірній формі навчання,потім стала в центр зайнятості. Хто повинен вносити відомості в труд. книжку?

 
#4 30.05.2013 08:36 добавил: виталий | додати коментар

чи зможу я отримувати допомогу по безробиттю якщо навчаюся на 2 курси университету заочно

 
#3 22.11.2012 09:26 добавил: марія | додати коментар

В мене нема трудової книжки. чи поставлять мене на облік,і чи будуть виплачувати гроші,якщо на біржі мені не знайдуть роботу???

 
#2 29.05.2012 09:35 добавил: Тетяна | додати коментар

Допоможіть,будь- ласка. Після закінчення технікуму у 2006 р. - я одразу була прийнята на роботу бухгалтером. У трудовій книжці було зроблено запис про закінчення навчального закладу і про прийняття на роботу. Проте під час роботи я вступила у вищий навчальний заклад (2007) і пішла в декретну відпустку у 2008р. , яку продовжила( у зв´язку з народженням другої дитини) не виходячи на роботу у 2011 році. Зараз я хочу виходити на роботу на друге підприємство. Підскажіть - як правильно дозаповнити мою трудову книжку, чи потрібно вписувати відомості про закінчення вищого навчального закладу і як правильно звільнитися з попереднього місця роботи.

 
#1 13.08.2011 18:28 добавил: Володимир, Макіївка Дон. обл. | додати коментар

Очень позновательные и интресные статьи.
Спасибо редакции.

 
ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

10.10.2024 22:03

08.09.2024 21:09

23.08.2024 22:29

23.08.2024 22:00

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання