« на головну 29.12.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1264)
05
Грудень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Юридична сторінка

Як організувати власну справу?

Як організувати власну справу?

Я відпра­цював 24 роки в ме­дицині, у зв’язку зі скорочен­ням мене було звіль­нено з роботи. Хочу відкрити власну справу. Чув, що центр зайнятості надає грошову допо­могу на створення підприємства. Що для цього потрібно?

Андрій РОГАЧОВ, смт Гребінки

Безробітним, яким виповнилося 18 років та які не можуть бути працевлаштова­ні за сприяння служби зайнятості протягом одного місяця через від­сутність на ринку праці відповідної роботи, за їх­нім бажанням допомога по безробіттю може бути виплачена одноразово для організації підпри­ємницької діяльності.

Одноразова виплата допомоги по безробіттю для зайняття підприєм­ницькою діяльністю не здійснюється у разі:

– звільнення з остан­нього місця роботи з під­став, передбачених стат­тею 37; пунктами 3, 4, 7, 8 статті 40; статтями 41 і 45 Кодексу законів про пра­цю України;

– відмови безробітно­го від двох пропозицій відповідної роботи;

– відмови безробітно­го, який не має професії, спеціальності або пра­цював на робочому міс­ці, яке не потребує спе­ціальної підготовки, від навчання на курсах за фахом, що користується попитом на ринку праці;

– приховування відо­мостей про працевла­штування на тимчасову роботу в період одержан­ня допомоги по безробіттю;

– порушення умов і строку реєстрації та перереєстрації як без­робітного, а також недо­тримання рекомендацій щодо сприяння працевлаштуванню;

– відмови від роботи за спеціальністю, про­фесією, набутою після професійної підготовки, перепідготовки або під­вищення кваліфікації за направленням центру зайнятості;

– припинення без по­важних причин про­фесійної підготовки, перепідготовки або під­вищення кваліфікації за направленням центру зайнятості.

Крім того, допомога по безробіттю одноразо­во для зайняття підпри­ємницькою діяльністю не виплачується безро­бітним:

– які не досягли 18 років;

– яким виплату допо­моги по безробіттю було припинено у зв’язку зі встановленням факту призначення виплати допомоги по безробіттю на підставі документів, які містять неправдиві відомості з вини безро­бітного;

– із числа незастра­хованих осіб, яким ма­теріальне забезпечення виплачується відповід­но до статті 33 Закону України «Про загальнообов’язкове державне со­ціальне страхування на випадок безробіття»;

– які протягом остан­ніх 24 місяців, що переду­вали безробіттю, були за­реєстровані як суб’єкти підприємницької діяль­ності.

 

РОБОТА НА ПРИСАДИБНІЙ ДІЛЯНЦІ

Проживаю в селі з чоловіком, який є користувачем земельної ділянки. Сама земельних ділянок не маю, тож чи можу я зареєструватись у центрі зайнятості?

Анастасія ПОТАПЕНКО, с. Гоголів, Київська обл.

Реєстрація та об­лік громадян, які звертаються за сприянням у працевла­штуванні, проводить­ся Держслужбою за­йнятості за місцем їх проживання за умови пред’явлення паспорта і трудової книжки, а в разі необхідності – та­кож військового квитка, диплома чи іншого до­кумента про освіту.

Відповідно до п. 2 По­рядку реєстрації, пере­реєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і без­робітних, затверджено­го постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.2007 № 219 (далі – Порядок), ведення осо­бистого селянського господарства вважаєть­ся основною роботою для члена такого гос­подарства за умови, що протягом 12 місяців, які передували дню звернення до Держав­ної служби зайнятості, він провадив лише ді­яльність, пов’язану з веденням особистого се­лянського господарства, або одночасно працював на умовах найму чи за­ймався видом діяльнос­ті, визначеним ч. 3 ст. 1 Закону України «Про зайнятість населення», менше 26 календарних тижнів.

Тому для вирішення питання реєстрації, а також отримання де­тальнішої інформації звертайтеся з вищевка­заними документами до районного центру зайня­тості.

 

ЗА МІСЦЕМ РЕЄСТРАЦІЇ

Після закінчення вишу обставини склалися так, що я переїхала жити до Одеси, а прописана – в Миронівці. Як мені стати на облік у центр зайнятості? В Миронівці – немає сенсу, адже живу я в Одесі.

Ніна КРИСЮК, м. Одеса

відповідно до порядку реєстрації, перереєстрації громадян, які шукають ро­боту, і безробітних, затверд­женого постановою Кабіне­ту Міністрів України від 14 лютого 2007 року, реєстра­ція та облік громадян, які звертаються з питань пра­цевлаштування, проводить­ся державною службою зайнятості за місцем їхньо­го проживання (реєстрації) за умови пред’явлення пас­порта і трудової книжки, а в разі потреби – військового квитка, диплома або іншого документа про освіту.

Отже, зареєструватися та дістати статус безробітного, у разі відсутності відповід­ної роботи, ви можете лише за місцем реєстрації у м. Миронівці.

при зверненні до одесько­го міського центру зайня­тості спеціалісти надавати­муть вам консультаційні послуги щодо сприяння у працевлаштуванні відповід­но до чинного законодавс­тва

 

ПЕРШЕ РОБОЧЕ МІСЦЕ

Я закінчив 9 класів і хочу працювати, аби заробити собі на навчання у коледжі. Чи можу я стати на облік до Державної служби зайнятості, маючи базову серед­ню освіту і без трудової книжки?

Микола ЛАРІН, м. Бориспіль

До Державної служби зай­нятості з питань працевла­штування можуть звертати­ся всі незайняті громадяни, які бажають працювати.

Реєстрація та облік таких громадян проводиться Державною службою зайня­тості за місцем їхнього про­живання (реєстрації) за умови пред’явлення пас­порта, ідентифікаційного коду, диплома або іншого документа про освіту.

 

ВІДОМОСТІ НАДАЄМО ОСОБИСТО

В Інтернеті я знайшла вакансію на пра­цевлаштування і надіслала своє резюме. Отримала позитивну відповідь, але майбутні роботодавці просять мене вислати особисте фото та копії паспор­та. Чи варто надсилати їм усе це, чи, можливо, тут прихована якась афера?

Василина ІЩЕНКО, м. Івано-Франківськ

Відповідно до ст. 24 кодексу законів про працю України при укладенні трудового договору громадянин зобов’язаний надати пас­порт або інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку, а у випадках, перед­бачених законодавством, також документи про освіту (спеціальність, кваліфіка­цію), про стан здоров’я та ін.

При укладенні трудового договору забороняється ви­магати від осіб, що прийма­ються на роботу, відомості про їх партійну і національ­ну належність, походження, прописку та документи, на­дання яких не передбачене законодавством (ст. 25 КЗПП України).

Таким чином, при влашту­ванні на роботу чинним за­конодавством не передба­чене надсилання фотокопій паспорта чи особистих фо­тографій.

Сторінку підготувала Олена ЛАРІНА, «ПВ»

07.08.2011



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

26.12.2024 18:21

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання