« на головну 24.11.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1261)
24
Жовтень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Юридична сторінка

Право на пенсію держслужбовця

Право на пенсію держслужбовця

Чи можу я піти на пенсію як держслужбовець, якщо з 1979 року й до цього часу працюю на посаді голови профкому?

Володимир СОТНИК, м. Київ

Відповідно до аб­зацу десятого п. 3 Порядку об­числення стажу державної служ­би, затвердженого по­становою Кабінету Міні­стрів України від 3 травня 1994 р. № 283, до стажу дер­жавної служби зарахову­ються періоди роботи в організаціях, передбаче­них абзацем четвертим п. 3 Положення, затвер­дженого постановою Ка­бінету Міністрів України від 20 грудня 1993 р. № 1049. У зазначеному аб­заці встановлено, що до стажу включається ро­бота в організаціях (крім кооперативних та інших громадських організа­цій), передбачених ст. 118 Кодексу законів про пра­цю України. У свою чергу ст. 118 Кодексу законів про працю України визна­чає наступні організації: партійні, профспілкові та комсомольські.

Отже, до стажу дер­жавної служби зарахо­вуються періоди роботи в профспілкових органі­заціях.

Згідно з роз’ясненням Міністерства юстиції від 3 червня 1994 р. № 4-5-1156, погодженим із Ка­бінетом Міністрів Укра­їни, до стажу державної служби зараховуються періоди роботи в цих ор­ганах, незалежно від їх рівня, на виборних та від­повідальних посадах до припинення дії ст. 6 Кон­ституції УРСР і внесення змін до ст. 7 Конституції УРСР, тобто до 24 жовтня 1990 року.

Водночас згідно зі ст. 37 Закону України «Про державну служ­бу» на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством пенсій­ного віку, за наявності страхового стажу для чоловіків – не менше 25 років, для жінок – не мен­ше 20 років, у тому числі стажу державної служ­би – не менше 10 років, та які на час досягнення пенсійного віку працю­вали на посадах держав­них службовців.

Таким чином, якщо на час досягнення пенсій­ного віку Ви продовжу­ватимете працювати на посаді голови профкому, то права на оформлення пенсії державного служ­бовця мати не будете.

Департамент правового захисту апарату ФПУ

 

 

ВИКЛАДАЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ У РОБОЧИЙ ЧАС

Чи має право державний службо­вець займатись педагогічною діяль­ністю в робочий час?

Ірина СКОРОПЛЯС, м. Кременець

Відповідно до ст. 16 Закону України «Про державну служ­бу» державний службовець не має пра­ва вчиняти дії, перед­бачені ст. 1, 5 Закону України «Про боротьбу з корупцією», за яким державний службовець або інша особа, уповно­важена на виконання функцій держави, не має права займатись підпри­ємницькою діяльністю безпосередньо чи через посередників або під­ставних осіб, бути пові­реним третіх осіб у спра­вах державного органу, в якому вона працює, а та­кож виконувати роботу на умовах сумісництва (крім наукової, викла­дацької, творчої діяль­ності, а також медичної практики).

Перелік робіт, які не є сумісництвом, вста­новлений додатком до Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затвердже­ного наказом Мініс­терства праці України, Міністерства юстиції України та Міністер­ства фінансів України від 28.06.93 № 43.

Відповідно до пп. 3, 12 додатка до цього Положення не є суміс­ництвом, зокрема, пе­дагогічна робота з пого­динною оплатою праці в обсязі не більше 240 годин на рік, виконан­ня якої допускається в робочий час із дозволу керівника державного підприємства, установи, організації, без утри­мання заробітної плати.

 

 

ЗАКОН ПОШИРЮЄТЬСЯ НА ВСІХ

Чи можливо притягнути державного службовця до дисциплінарної відпові­дальності під час проходження випро­бування?

Олена ПЛАКСІЄНКО, смт Гребінки

Відповідно до ст. 18 Закону України «про державну службу» при прийнятті на державну службу може встановлюватися випробу­вання терміном до 6 місяців. Крім того, згідно зі ст. 26 Ко­дексу законів про працю Ук­раїни при укладенні трудо­вого договору за угодою сторін може бути встанов­лене випробування з метою перевірки відповідності працівника посаді, яка йому доручається.

Умова щодо випробування повинна бути застережена в наказі (розпорядженні) про прийняття на роботу. У пе­ріод випробування на пра­цівників поширюється зако­нодавство про працю, в тому числі щодо накладення дис­циплінарних стягнень.

Ст. 14 зазначеного Закону пе­редбачено, що дисциплінар­ні стягнення застосовуються до держслужбовця за неви­конання чи неналежне вико­нання службових обов’язків, перевищення своїх повнова­жень, порушення обмежень, пов’язаних із проходженням державної служби, а також за вчинок, який ганьбить його як державного служ­бовця або дискредитує ор­ган, в якому він працює.

До службовців, крім дис­циплінарних стягнень, перед­бачених чинним законодавс­твом про працю України, мо­жуть застосовуватися такі за­ходи дисциплінарного впли­ву: попередження про непов­ну службову відповідність; за­тримка до одного року в при­своєнні чергового рангу або призначенні на вищу посаду. Згідно зі ст. 147 кодексу за­конів про працю України за порушення трудової дис­ципліни до працівника може бути застосований лише один із таких заходів стягнення: до­гана, звільнення.

Законодавством, статутами і положеннями про дисциплі­ну для окремих категорій працівників можуть бути пе­редбачені й інші дисциплі­нарні стягнення.

Таким чином, до держслуж­бовця можуть бути застосо­вані вказані дисциплінарні стягнення, в тому числі в пе­ріод випробувального тер­міну.

 

 

ПОРЯДОК СЛУЖБОВОГО РОЗСЛІДУВАННЯ

Хто приймає рішення про проведення службового розслідування щодо держ­службовця?

Яків КЛИМЕНКО, м. Харків

Відповідно до п. 2 порядку проведення службового розслідування стосовно державних службовців, за­твердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.06.2000 № 950, рішен­ня щодо проведення служ­бового розслідування прий­мається вищими посадови­ми особами України, пер­шим віце-прем’єр-міністром України, керівником державного органу (посадовою особою), що призначив на посаду державного служ­бовця, стосовно якого має проводитися службове роз­слідування, керівником ор­гану, в якому працює державний службовець, а в разі його безпосереднього звер­нення до головдержслужби України таке рішення прий­мається керівником цієї служби.

Сторінку підготувала Олена ЛАРІНА, «ПВ»

02.08.2011



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

10.10.2024 22:03

08.09.2024 21:09

23.08.2024 22:29

23.08.2024 22:00

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання