« на головну 24.11.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1261)
24
Жовтень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Юридична сторінка

Як правильно скасувати довіреність

Як правильно скасувати довіреність

Я видав довіреність на представлення моїх інтересів щодо продажу земельних паїв своє­му родичу. Чи можу я анулювати документ до закінчення його терміну?

Ігор ЛАПЮК, м. Київ

Відповідно до ст. 249 Цивільного кодексу України особа, яка вида­ла довіреність, за винятком безвідкличної довіреності (в якій дові­ритель зазначає про свій обов’язок утримуватися від скасування довіре­ності), може в будь-який час її скасувати.

Особа, яка видала дові­реність і згодом скасувала її, повинна негайно пові­домити про це представ­ника, а також відомих їй третіх осіб, для представ­ництва перед якими було видано довіреність.

Одним із можливих варіантів повідомлен­ня про скасування дові­реності є звернення до нотаріуса з відповідною заявою. Згідно з п. 275 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами Украї­ни, затвердженої нака­зом Міністерства юсти­ції України від 03.03.2004 № 20/5, нотаріус передає заяви фізичних та юри­дичних осіб іншим фі­зичним та юридичним особам, якщо вони не суперечать закону і не містять відомостей, які ганьблять честь і гід­ність людини.

Такі заяви подають­ся нотаріусу не менш як у двох примірниках, один з яких надсилаєть­ся поштою зі зворотним повідомленням або пе­редається особисто адре­сатам під розписку. Зая­ви можуть передаватися також із використанням технічних засобів. У цьо­му разі другий примір­ник заяви повертається особі, що її подала.

Витрати, пов’язані з поштовою пересилкою заяви чи використанням інших технічних засобів, оплачуються заявником.

Скасування довіреності підлягає обов’язковій реєстрації в Єдино­му реєстрі довіреностей згідно з вимогами відпо­відного Положення.

 

ГЕКТАРИ У ВЛАСНІСТЬ

Чи може ділянка землі передавати­ся у власність або в користування громадянину, якщо він вже давно нею користується й ніхто ніколи не заявляв своїх прав на неї?

Валентин ПСАРЬОВ, м. Біла Церква

Згідно зі ст. 119 Зе­мельного кодексу України громадя­ни, які добросо­вісно, відкрито і безперервно користують­ся земельною ділянкою протягом 15 років, але не мають документів, що свідчать про наявність у них прав на цю земельну ділянку, можуть зверну­тися до органу державної влади або органу місце­вого самоврядування з клопотанням про переда­вання її у власність або надання в користування. Крім добросовісного, від­критого та тривалого, використання земельної ділянки має бути без­перервним, тобто щоріч­ним (сезонні перерви об­робки землі до уваги не беруться). Термін добро­совісного та відкритого користування земельною ділянкою має становити не менше 15 років. При цьому термін давності користування для на­бувача права власності на землю або надання її в користування визна­чається з початку фак­тичного використання земельної ділянки, а не з дати набуття чиннос­ті Земельним кодексом України (тобто з 1 січня 2002 року).

 

ПОДАЄМО ДОКУМЕНТИ ДО НОТАРІАТУ

Свого часу, за 5 днів до спливу строку для прийняття спадщини, я надісла­ла заяву про прийняття спадщини нотаріусу поштою. Нещодавно мені прийшло повідомлення, що нотаріус отримав мій лист із заявою про прий­няття спадщини через 3 тижні після його відправлення. Чи можна вважа­ти, що я прийняла спадщину вчасно, оскільки лист із заявою було надісла­но до закінчення 6-місячного строку?

Ірина КРАВЕЦЬ, м. Одеса

Якщо особа на момент від­криття спадщини постійно не проживала із спадко­давцем, відповідно до ч. 1 ст. 1269 Цк вона має пода­ти до нотаріальної контори заяву про прийняття спад­щини. Частиною 1 ст. 1270 ЦК для прийняття спадщи­ни встановлено строк у 6 місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Відповідно до п. 207 Інс­трукції про порядок вчи­нення нотаріальних дій но­таріусами України, затвер­дженої наказом Мін’юсту від 03.03.2004 № 20/5, письмова заява про прий­няття спадщини та відмову від неї подається спад­коємцем особисто до но­таріальної контори за міс­цем відкриття спадщини.

Якщо заява, на якій справжність підпису спад­коємця не засвідчена, надійшла поштою, вона приймається нотаріусом, відкривається спадкова справа, а спадкоємцю про­понується надіслати заяву, оформлену належним чи­ном, або прибути особисто до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщи­ни. Справжність підпису на таких заявах має бути но­таріально засвідченою.

Не допускається прийнят­тя заяв про прийняття спадщини, про відмову від неї або про їх відкликання, складених від імені спад­коємців їх представника­ми, що діють на підставі доручень.

Неповнолітня особа має право подати заяву про прийняття спадщини без згоди своїх батьків або піклувальника.

Малолітня, неповнолітня, недієздатна особа, а також особа, цивільна дієздат­ність якої обмежена, вва­жаються такими, що прий­няли спадщину, за відсут­ності заяви від їх імені про відмову від неї.

Особа, яка подала заяву про прийняття спадщини або про відмову від неї, може відкликати її протя­гом строку, встановленого для прийняття спадщини.

Таким чином, законодавс­тво передбачає два спосо­би подання заяви про при­йняття спадщини – осо­бисто нотаріусу чи пош­тою. при цьому законо­давством не встановлені інші терміни подання за­яви про прийняття спад­щини поштою, крім перед­бачених ст. 1270 ЦК. Таким чином, надіславши заяву поштою у 6-місячний тер­мін, спадкоємець вва­жається таким, що прий­няв спадщину.

Сторінку підготувала Олена ЛАРІНА, «ПВ»

16.07.2011



Коментарі

#1 09.04.2013 12:35 добавил: Антоніна | додати коментар

Ми купили землю у власника, члена садівничого товариства за генеральною угодою. Так понад 10 років користувалися нею (землею). Маємо і Державний акт, і всі необхідні документи. Але зараз, за новим Кодексом, переоформляємо документи. Чи можемо, за Генеральною довіреністю, оформити документи на себе?

 
ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

10.10.2024 22:03

08.09.2024 21:09

23.08.2024 22:29

23.08.2024 22:00

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання