« на головну 29.12.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1264)
05
Грудень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Юридична сторінка

Міністерство освіти гарантує

Міністерство освіти гарантує

У 2010 році я здобув освіту за спеціальністю педагогічного профілю і ук­лав на три роки договір про роботу на посаді пе­дагогічного працівника в загальноосвітньому навчальному закладі. Яким чином мені має бути виплачено однора­зову адресну грошову до­помогу і якого розміру?

Олег Сергієнко, м. Севастополь

Наказом Мініс­терства освіти і науки Украї­ни від 11.10.2010 № 935 затвер­джено Порядок надання одноразової адресної гро­шової допомоги деяким категоріям випускників вищих навчальних закла­дів у 2010 році.

Одноразова адрес­на грошова допомога у 5-кратному розмірі міні­мальної заробітної плати (далі – допомога) надаєть­ся випускникам вищих навчальних закладів, які у 2009–2010 навчальному році здобули освіту за на­прямами і спеціальнос­тями педагогічного про­філю та уклали на строк не менш як 3 роки договір про роботу на посадах педагогічних працівни­ків у загальноосвітніх та професійно-технічних на­вчальних закладах.

Допомога надається ви­пускникам денної форми навчання, які навчалися за рахунок бюджетних коштів за держзамовлен­ням у вищих навчаль­них закладах І–IV рівнів акредитації державної та комунальної форм влас­ності незалежно від під­порядкування.

Кількість випускників вишів державної форми власності, яким надавати­меться допомога, встанов­люється МОН на підставі списків, поданих вищими навчальними закладами І–IV рівнів акредитації, що підпорядковані МОН, та міністерствами й ін­шими центральними ор­ганами виконавчої влади, у підпорядкуванні яких є вищі навчальні закла­ди, погоджених з Мініс­терством освіти і науки Автономної Республіки Крим, управліннями освіти і науки обласних, Київської та Севастополь­ської міських державних адміністрацій. Кількість випускників вишів кому­нальної форми власності, яким надаватиметься до­помога, встановлюється МОН АРК, управліннями освіти і науки обласних, Київської та Севастополь­ської міських державних адміністрацій на підставі списків, поданих вищими навчальними закладами І–IV рівнів акредитації комунальної форми влас­ності незалежно від під­порядкування.

Після опрацювання поданих списків МОН за­тверджує кіль кість випус­кників та обсяг допомоги, що надається в межах асигнувань, передбачених у Держбюджеті України на зазначені цілі, розпо­діляє (перерозподіляє) бю­джетні призначення для виплати допомоги між підпорядкованими МОН вищими навчальними за­кладами І–IV рівнів акре­дитації, міністерствами та іншими центральни­ми органами виконавчої влади, у підпорядкуванні яких є виші. МОН АРК, управління освіти і науки обласних, Київської та Се­вастопольської міських державних адміністрацій затверджують кількість випускників, яким нада­ється допомога, та в ме-жах коштів, врахованих на цю мету у міжбюджет­них трансфертах між державним бюджетом та місцевими бюджетами, розподіляють суми між вищими навчальними за­кладами І–IV рівнів акре­дитації комунальної фор­ми власності незалежно від підпорядкування.

Нарахування допомоги здійснюється у вищому навчальному закладі на підставі наказу, що вида­ється після затвердження кількості випускників, яким надається допомо­га, та на підставі заяви випускника про надання допомоги, копії трудової книжки та копії договору. Виплата здійснюється до кінця поточного року.

У разі відмови ви­пускника без поважних причин приступити до роботи за призначенням або його звільнення з іні­ціативи адміністрації за порушення трудової дис­ципліни чи звільнення за власним бажанням протягом 3 років від по­чатку роботи в загально­освітньому та професійно-технічному навчальному закладі одержувач до­помоги зобов’язаний по­вернути отримані кошти у вищий навчальний за­клад, де було здійснено виплату, а той, у свою чер­гу, повертає зазначені ко­шти до держбюджету.



ДОДАТКОВА ВІДПУСТКА ПЕРЕДБАЧЕНА

Я постійно працюю із комп’ютером. Чи маю я право на додаткову від­пустку?

Оксана ДОЦЕНКО, м. Черкаси

Законодавством передбачене право на додаткову оплачу­вану відпустку за роботу на комп’ютері. Кількість днів від­починку встановлює керівництво й трудовий колектив.

Згідно із Законом України «Про відпустки» № 504 від 15.11.1996, додаткова відпустка надається окремим кате­горіям осіб, праця яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або вико­нується в особливих природних географічних і геологіч­них умовах, а також в умовах підвищеного ризику для здоров’я.

Постановою Кабінету Міністрів України № 1290 від 17.11.1997 передбачений Список співробітників, зайнятих на електронно-обчислювальних та обчислювальних ма­шинах, яким за особливий характер праці належить щорічна додаткова відпустка щонайбільше 4 календарні дні.

 

ПРАВО НА ДОПОМОГУ З ТИМЧАСОВОЇ НЕПРАЦЕЗДАТНОСТІ

Перебуваючи у відпустці за влас­ний рахунок, я захворіла на ГРЗ, відвідувала лікаря. Чи опла­тять мені лікарняний листок?

Валентина ВЕРГІЄНКО, м. Тараща

Виплата допомоги з тимча­сової непрацездатності, по­чинаючи з 6-го дня непра­цездатності за рахунок кош­тів Фонду соціального стра­хування з тимчасової втрати працездатності, не передба­чається за період перебу­вання застрахованої особи у відпустці без збереження зарплати, творчій відпустці, додатковій відпустці в зв’язку з навчанням. Ця нор­ма поширюється і на перші 5 днів тимчасової непраце-здатності, що оплачуються за рахунок коштів робото­давця, на підставі абзацу 7 пункту 4 Порядку оплати перших 5 днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів підприємс­тва, установи, організації, за­твердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2001 р. № 439.

Тобто підстав для оплати працівнику листка непра­цездатності за час відпустки без збереження заробітної плати немає.


 


ВІДРАХУВАННЯ ЗА ВІДПУСТКУ

Я звільнився з роботи до закін­чення робочого року, за який одержав відпустку повної три­валості. Чи має право власник провести відрахування із за­робітної плати за дні відпустки невід­працьованої частини робочого року?

Сергій КРАМАРЕНКО, смт Ржищів

Закон України «Про відпуст­ки» визначає, що в разі звіль­нення працівника до закін­чення робочого року, за який він одержав відпустку повної тривалості, для покриття його заборгованості власник або уповноважений ним ор­ган здійснює відрахування із заробітної плати за дні від­пустки, що були надані в ра­хунок невідпрацьованої час­тини робочого року.

Відрахування із заробітної плати не здійснюються, якщо:

- працівник звільняється з роботи в зв’язку з призовом або прийняттям на військову службу, направленням на альтернативну службу;

- працівника переводять за його згоди на інше підпри­ємство, або він переходить на виборну посаду у випад­ках, передбачених законами України;

- працівник відмовляється від переведення на роботу в іншу місцевість разом із під­приємством, а також від про­довження роботи в зв’язку з істотною зміною умов праці;

- відбуваються зміни в ор­ганізації виробництва та пра­ці, в т. ч. ліквідація, реоргані­зація або перепрофілювання підприємства, скорочення чисельності або штату пра­цівників;

- виявлено невідповідність працівника обійманій посаді або виконуваній роботі внаслідок недостатньої кваліфікації або стану здоров’я, що перешкоджа­ють продовженню такої ро­боти;

- працівник не з’являється на роботі понад 4 місяці поспіль через тимчасову непраце-здатність, не враховуючи від­пустки в зв’язку з вагітністю та пологами, якщо законо­давством не встановлено більш тривалого терміну збе­реження місця роботи (поса­ди) за певного захворювання;

- працівника, який раніше ви­конував цю роботу, поновле­но на роботі;

- працівника направлено на навчання, він вийшов на пенсію або помер.


Сторінку підготувала Олена ЛАРІНА, «ПВ»

19.05.2011



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

26.12.2024 18:21

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання